Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

damik1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rybnik
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

damik1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. damik1

    Panasonic Aquarea

    Na buforze traciłem ok 3 stopni , obecnie to co wychodzi z pompy mam na zasilaniu podłogówek i nie ma potrzeby "podbijać" temperatury na PC. Nie ma mielenia wody pomiedzy PC a buforem. W dniu dzisiejszym pompa uruchamiała sie 3 krotnie ,wiec nie ma chyba problemu z taktowaniem:-) Wskazania zużycia energii na pompie tez wydają sie zmniejszać NIestety czuje sie tylko oszukany przez instalatora pompy który wcisnął mi ten bufor .. zycie ..
  2. damik1

    Panasonic Aquarea

    Dziekuję wszystkim za pomoc i sugestie . Wczorajsza rozmowa z MIG25 na priv otworzył mi oczy:-) raz jeszcze rano sprawdziłem wykonanie tego bajpasu i ... wstawilismy zawór odcinający bufor:-) Wszystko śmiga super . jeszcze raz dziekuję za pomoc
  3. damik1

    Panasonic Aquarea

    kolego voymar za taką "konstuktywna" pomoc dziekuję, czytałem twoje wczesniejsze posty i wiem ze jesteś ekspertem i masz najlepsza instalacje po wielu latach doswiadczeń w grzaniu pradem. Chętnie poczekam na pomoc kogoś kto chce pomóc a nie ....
  4. damik1

    Panasonic Aquarea

    Panowie proszę o radę. Postanowiłem pozbyć się buforu. Dotychczas miałem za buforem 2 pompki obiegowe które cisneły ok 40l/min w 2 obiegi podłogówek. Każda po ok.700m (12 pętli) a najdłuższe petle ok 80m . Doprowadzenie do rozdzielaczy fi 40 i 36. Przy tym układzie na rotometrach przeływy ok 2 l/m. Instalator (nie ten od pompy) wykonał bajpas i po odpaleniu pompy zrobiło sie kuku, mianowicie nie ma przeplywów na rotometrach. Kombinowałem z zakręcaniem pętli, zmniejszaniem delty aby zmusic pompe obiegowa do mocniejszej pracy i nie ma efektu. Czy obiegówka w pompie moze byc za słaba ? Instalator twierdzi ze nie jedna taka podłogówke podłaczał bezposrednio do piecyka gazowego i wszystko smiga az miło .po przełaczeniu wszystkiego z powrotemna zasilanie przez bufor wszystko śmiga . Macie jakis pomysł co sie moze dziać z tą instalacja ? czy moze musze cos w pompie przełaczyć ?
  5. damik1

    Panasonic Aquarea

    moje pytanie było związane z tym, że instalator zrobił mi układ pompa, byfor 200l za buforem pompka parter i pompka piętro . Wszystko w podłogówce ok 1400m,parter i pietro rozdzielacze po 12 pętli, max petla 80 m. Na rotometrach mam obecnie przepływy ok 2l/min. Jedna pompka za buforem cisnie ok 1,4m3/h druga ok 1,2m3/h. W związku ze stratami ciepła typu pompa 35st bufor 32 st wejscie na rozdzielacze 31,5 st chce wywalić bufor. Dlatego moje pytanie czy pompka obiegowa z pompy da rade zasilic te 2 pietra i jak bedzie sobie regulowała przepływy ? Czy ewentualnie moge ustawić na sztywno np przepływ 2,5m3/h i ma to cisnąć ?
  6. damik1

    Panasonic Aquarea

    Witam Pewnie głupie pytanie ale czy w t-cap 9kw wersji H można na sztywno ustawić pracę pompki obiegowej na potrzebnym mi przepływie ? Czy jednak pompka moduluje ten przepływ systemowo w zaleznosci od ... no własnie czego ?
  7. damik1

    Panasonic Aquarea

    Czy dobrze rozumiem, w sytuacji kiedy mam ustawiona deltę np. 5 to nie uniknę "falowania" w przepływach pomiędzy pompą a buforem ? Tym samym zawsze będą występowały różnice temperatur miedzy obiegiem pierwotnym i wtórnym (wtórny - stała prędkość pompy/pomp) ?
  8. damik1

    Panasonic Aquarea

    MiG25 chodzi mi o to czy mogę mieć ustawiona deltę 5 ( przy której przepływ oscyluje ok 25l/min ) a w ustawieniach instalatora zmienię przepływ on ok 37l/min. Czy w serii H jest taka możliwość ?
  9. damik1

    Panasonic Aquarea

    Pewnie już o tym tutaj było ale może znajdzie się ktoś uprzejmy i przypomni czy jest możliwość ustawienia w pompie stałych przepływów pomiędzy pompa a buforem (200L) Próbuję zrównoważyć przepływy w obiegu pierwotnym i wtórnym. Doczytałem, że zmieniając deltę zmieniam tym samym przepływ ale czy można te funkcje rozdzielić ?
  10. damik1

    Panasonic Aquarea

    @MiG25 więc nie musze się martwić i wpinać te pompy w extra pump ? Sterowanie będzie funkcjonowało tak jakby podłogówki były wpiete bezpośrednio do pompy ? NIe trzeba podpinac jakiegos dodatkowe sterowania zewnetrznego ? Przegladając forum wielokrotnie czytałem o jakis sterownikach zewnetrznych salus , auraton . Czy one bedą mi potrzebne ?
  11. damik1

    Panasonic Aquarea

    Z kasa jak najbardziej się liczę tylko co mogę poradzic jak "mebel" bufor stoi już w kotłowni Nie zależy mi na sterowaniu 2 strefami, tylko najprostszym układzie który mógłbym obecnie zrobić. Czy podłączenie obiegówek/ obiegówki za buforem w wejście Extra Pump nie załatwi sprawy ?
  12. damik1

    Panasonic Aquarea

    Witam Stałem się posiadaczem pompy t-cap 9 kW serii H i w związku z tym proszę o radę i sugestie. Obecnie pompa podłączona jest do zbiornika cwu . Instalator uparł się i zabudował 200l bufor. Docelowa instalacja będzie składała się z dwóch poziomów podłogówek po ok. 80m2 każda. Odstęp miedzy rurkami w podłogówce planowany jest co 10cm . Moje pytanie dotyczy instalacji i sterowania nią za buforem . Czy dać 2 pompki obiegowe obsługujące osobno parter i piętro czy jedna pompa tłocząca na całość podłogówek ? Czy po podpięciu pompy/pompek pod płytę główną PC układ bedzie pracował bez problemu wg Krzywej grzewczej ? Czy ewentualnie mogę wyciągnąć z pompy sterownik z czujnikiem temperatury i nim będę mógł sterować pompą wg. temperatury zadanej ? Będę zobowiązany za wyjaśnienie wątpliwości i ewentualne sugestie jak optymalnie taki układ podłączyć .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...