Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

labaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

labaz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, Mam taka funkcję i już to robiłem. Nie pomogło. Dzisiaj jeszcze zrobiłem mały test. Zdjąłem na chwilę cewkę z zaworu czworodrożnego i sprawdzałem co się dzieje. Przy zdejmowaniu w zaworze coś pyka więc chyba działa. Nie pomogło. Na słuch mam wrażenie że pompa trochę inaczej się uruchamia. Nie ma takiego charakterystycznego syku, tylko pyknięcia zaworów. Czy może być uszkodzony zawór rozprężny ?? Bo chyba mało czynnika powinien wykryć presostat ?? Jakie ciśnienia powinny być dla czynnika ??
  2. Mam dość tej pompy. Niniejszym ogłaszam że pompa ciepła Gree Versati III Monoblok to badziewie jakich mało. Prawdopodobnie zamarza lub blokuje się zawór 4-drożny, ale serwis Gree wymaga potwierdzenia od autoryzowanego montażysty. Problem w tym że musiałbym go chyba ugościć u siebie w domu na tydzień. Pompa zablokowała się w niedzielę, dzisiaj o 10 ruszyła więc serwisant nie ma po co przyjechać, ale wieczorem znowu się zablokowała i nie wiem kiedy się odblokuje. Kompletny brak współpracy ze strony Gree, nie maja ludzi i swoich serwisantów, brak jakiejkolwiek pomocy oprócz wyświechtanych sloganów.
  3. Witam ponownie, Moja pompa Gree Versati II Monoblok znowu weszła w tryb szajsu. W grudniu weszła w dziwny stan w którym działa tylko sprężarka, temperatury ssania i tłoczenia bardzo wysokie, a temperatura wody wejścia i wyjścia taka sama. Tak zablokowana był jeden dzień i sama wróciła do normalnej pracy. Tydzień temu sytuacja powtórzyła się, wtedy odblokowała się po trzech dniach, ponownie dzisiaj przestała poprawnie pracować. Nie zgłasza żadnych błędów, po prostu tak jakby czynnik nie szedł na wymiennik freon/woda. Mam parametry np. Temp. ssania: 73,8'C Temp tłoczenia 86,5'C Ciśnienie tłoczenia -1'C Temp wody na wejściu: 24,3'C Temp wody na wyjściu: 24,3'C Ma ktoś jakiś pomysł ??
  4. Witam ponownie, Po długiej walce doszliśmy w czym problem. :wave: Przyczyna błędu była jednak moja instalacja elektryczna, a dokładnie podłączenie sygnału sterującego z PC do drugiej pompy obiegowej. Wszystko zostało podłączone zgodnie z dokumentacją nikt nie przewidział że w dokumentacji jest tak poważny błąd. Zgodnie z opisem PC ma styk bezpotencjałowy do załączenia drugiej pompy obiegowej i tak zostało to podłączone. W rzeczywistości na tych stykach jest sygnał PWM (10V) do wejścia PWM sterującego takiej pompy. Pompa ciepła od tygodnia pracuje bez problemów, zobaczymy jak będzie z jej wydajnością itp ale na razie jest OK. Błąd w opisie występuje tylko w dokumentacji w języku polskim, w angielskiej wersji nie ma w ogóle takiego akapitu. Jeśli będziecie podłączać do tej pompy cokolwiek zewnętrznego najpierw dokładnie sprawdźcie jakie są naprawdę sygnały. W moim wypadku podłączenie napięcia (miał być styk bezpotencałowy) na wyjście PWM spowodowało dziwne zachowanie pompy obiegowej w PC prawdopodobnie oba wyjścia sterujące pomp wodnych są jakoś połączone. Szkoda że tak długo to trwało, na szczęście było ciepło Niniejszym dziękuję wszystkim zaangażowanym serwisantom z Hydropol Dekor z Wrocławia oraz serwisowi Gree, który szukał, szukał, ale znalazł problem i pomógł. Mam nadzieję że poprawią dokumentację.
  5. Cześć, 1) kabel nie był wymieniany, raczej nie ma potrzeby bo pompa normalnie na CWU pracuje, problem jest tylko dla CO, 2) Oryginalne kable i podłączenia, to jest monoblok wszystko w jednym, 3) Monoblok, wszystko podłączane fabrycznie, zasilanie pompy obiegowej z tej samej fazy co płytki sterującej, Czy ktoś spotkał się z takim problemem że pompa się kręci ale nie pompuje odpowiednio dużo wody ?? Przepływomierz nastawiony jest na 9l/min (0,54m3/h). Czy to może być problem z wysokością podnoszenia, mocą pompy, przepływem ??
  6. Witam ponownie, Kolejne testy i wymiany bez sukcesu. Aktualnie wymieniliśmy: - płytę sterująca pompami obiegowymi w PC, - pompę obiegowa w PC, PC dalej nie pracuje prawidłowo w trybie grzania CO. Wykonaliśmy kilka testów z miernikami itp. i doszliśmy do tego że: PC w trybie CO uruchamia się normalnie, dogrzewa wodę obiegową do temperatury zadanej, sprężarka wyłącza się itd. Pracuje tylko pompa obiegowa w PC, powolutku tak żeby tylko obieg podtrzymać. Do tego czasu jest wszystko OK, sygnał sterujący PWM do pompy obiegowej ustawiony na poziomie 88%. Kiedy temperatura wody obiegowej spadnie poniżej zadanej - delta (5'C) następuję ponowne uruchomienie PC, Pompa obiegowa dostaje sygnał szybszej pracy np. PWM 70%, po chwili kiedy ten sygnał osiągnie jakieś 65-68% z jakiegoś powodu pompa obiegowa zatrzymuje się, dioda na pompie zaczyna migać. Oczywiście powoduje to awaryjne zatrzymanie PC spowodowane brakiem przepływu. Ten efekt jest powtarzalny i stały. Pompa obiegowa w PC to WILO Yonos - Para PWM. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o głos
  7. Witam ponownie. Wizyta serwisu skończyła się tak jak myślałem. Po sprawdzeniu działania pompy Gree Versati III monoblok okazało się ... ... że błąd jest w sterowaniu pompy obiegowej zamontowanej w monobloku ... ... no niespodzianka :bash: Aktualna propozycja to wymiana kolejnej płyty sterującej pompy ciepła - tym razem głównego sterownika. Więc czekamy dwa-trzy tygodnie na nową płytę, zobaczymy co dalej. Będę informował. Niestety sam serwis Gree nie poczuwa się do przyjazdu i diagnostyki.
  8. Witam, Problemem przy użytkowaniu mojej PC nie jest to że się wyłącza po osiągnięciu parametrów. Problemem jest to że gdy woda obiegowa osiągnie zadane parametry PC wyłącza swoją pompę obiegową i wtedy sygnalizuje błąd przepływu. Jest mi obojętne czy PC pracuje cały czas czy się wyłącza, problemem jest to że sama sobie generuje błąd i po kilku takich błędach blokuje się aż do czasu ręcznego resetu tego błędu. Jak poustawiam pompę za buforem tak jak proponujesz to PC będzie pracować prawidłowo do momentu osiągnięcia temperatur zadanych na wodzie wejściowej/wyjściowej z PC. Raczej tak nie może działać bo będę miał w domu saunę. Płyta sterująca pompą obiegową została już raz wymieniona. Dalej wygląda to tak samo jak przed wymianą. Mój instalator nagrał jakichś dodatkowych specjalistów i przyjadą około połowy maja. Odezwę się jak może coś więcej będę wiedział.
  9. Nikogo nie oczerniam, opisuję problem, szukam pomocy, Mogę nawet napisać że Gree to najlepsza firma świata tylko niech ta moja cholerna pompa zacznie działać.
  10. Witajcie, Widzę że problem spotkał się ze sporym odzewem. Pompę montowali uprawnieni hydraulicy. Problemy wyszły po 1-2 dniach użytkowania i od mniej więcej 3 miesięcy walczę po kolei z hydraulikami i serwisem Gree. Hydraulicy przynajmniej przyjeżdżają i próbują poprawić coś: odpowietrzyć, sprawdzić zawory itp. z Gree nie doczekałem się nawet propozycji przyjazdu. Serwis Gree próbuje pomagać zdalnie i za każdym razem twierdzi że to wina hydrauliki. Błąd przepływu nie wynika z tego że nie ma przepływu w rurach bo są za małe/zatkane. Błąd pojawia się gdy w czasie normalnej pracy PC dochodzi ona do wartości zadanych temperatury wody i wtedy z jakiegoś nieznanego powodu wyłącza swoją pompę obiegową na parę sekund. No i wtedy rzeczywiście nie ma przepływu, tylko skoro ona sama ją wyłącza to czemu pokazuje błąd przepływu ??. Jak zmostkuję czujnik przepływu to efekt jest taki że pompa obiegowa zatrzymuje się na chwilę, błędu nie ma (bo czujnik cały czas daje sygnał) i PC pracuje sobie normalnie dalej, dogrzewając tylko wodę w miarę potrzeby. Co ciekawsze ten błąd pojawia się tylko w trybie grzania CO gdzie PC próbuje utrzymać zadaną temperaturę wody, w trybie CWU gdzie PC grzeje ma maksa tego błędu nie ma. A rury są dalej te same ) Ewidentnie jakiś problem ze sterowaniem. Jak już opisałem wyżej instalacjia jest prosta jak drut, ponieważ pompa jest podłączona bezpośrednio od sprzęgła 100l i tyle, ze sprzęgła wodę odbiera druga pompa obiegowa i daje już na obiegi grzewcze. Co do moich braków w wiedzy hydraulice to od tego byli fachowcy, ja za to doskonale znam się na automatyce i wiem że pewne zachowania są niedopuszczalne a tutaj pompa czasami zachowuje się dziwnie. Pozdrawiam wszystkich. Przyjmę każde sensowne pomysły lub pomoc.
  11. Witajcie, No nie sądziłem że będzie taka szybka i gwałtowna odpowiedź. Z serwisem Gree koresponduje już od 2 miesięcy, chyba nie sądzicie że napisałbym coś na forum wcześniej. Z pompa Versati II monoblok mam kilka problemów. Wg. mnie nie wynikają one z konstrukcji hydrauliki a z błędów/uszkodzenia samej pompy. Co do przepływów to mam całkiem prostą instalację z punktu widzenia PC bo jest ona podłączona przez zawór trójdrożny bezpośrednio do zbiornika buforowego/sprzęgła 100l i to rurami 28mm lub druga odnoga zaworu do płaszcza zbiornika CWU. Więc tak naprawdę pompa pracuje na krótkim obiegu. A problemy mam ciekawe. np. cały czas wywalało błąd przepływu gdy pompa dochodziła do wartości zadanych. Po dość długiej obserwacji okazało się że PC wyłącza swoja pompę obiegową na parę sekund, potem ją próbuje uruchomić. Ten czas wystarczy żeby woda w instalacji zatrzymała się i wywaliło błąd. To chyba nie ma nic wspólnego z hydrauliką. Inną ciekawostką jest samo sterowania pompą obiegową. Teoretycznie zgodnie z dokumentacją pompa obiegowa powinna zmniejszać swoją wydajność wraz z dochodzeniem do wartości zadanych. Zrobiłem parę pomiarów i pompa obiegowa sterowana sygnałem PWM, przyśpiesza, sygnał PWM zwiększa jej prędkość. Wg. mnie coś jest nie tak, być może tylko w tym egzemplarzu ale serwis Gree zwala winę na monterów i nikt nie ma ochoty w żaden sposób zweryfikować poprawności pracy samej PC. Co z tego że odbierają telefony czy maile. Być może na tym forum znajdzie się ktoś kto ogarnia Monobloki Gree i będzie w stanie coś pomóc. Nawet chętnie zaproszę od siebie, może to być także przyjazd odpłatny. Pozdrawiam
  12. Witam, Kupiłem pompę monoblok Gree Versati III na początku roku 2021. Niestety nie polecam, same z nią problemy, a serwis Gree raczej nie pomaga. Do dzisiaj mimo wielu prób pompa nie działa prawidłowo. Wszelkie problemy z pompą zrzucają na instalację hydrauliczną, oczywiście nie oferując żadnej pomocy przy identyfikacji problemu. Tak więc raczej należy unikać pompy Gree Monoblok Versati III.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...