Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Azuma

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Azuma w dniu 2 Lutego 2023

Użytkownicy przyznają Azuma punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Azuma's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

14

Reputacja

  1. Dzień dobry, szukam doradztwa w zakresie wykonania instalacji wentylacji grawitacyjnej w domu z lat 60 (kostka, piwnica, parter piętro). Do dyspozycji mam 3 kominy wentylacyjne. Kominy są stare, możliwe że niektóre z nich były wcześniej podłączone pod jakieś piece kaflowe. Zastanawiam się nad włożeniem w te piony wentylacyjne rur pcv 110 (gdzieś przeczytałem ze to ok średnica) i następnie wycięcie na wysokości kratek wentylacyjnych w pokojach dziur i wiadomo podłączenie tego do kratek. Czy to dobry pomysł ? Czy folia alu-cerfol jest lepszym rozwiązaniem ? Może ktoś zna firmę ze śląska lub okolic która takie usługi świadczy? Dostałem poradę aby zgłosić się do lokalnego kominiarza...
  2. ok natomiast miałem 2 cyrkulatory które te powietrze "wzburzało". Dziennie z powierzchni ścian ok 190m^2 wylewałem ok 35L wody
  3. W oknach mam otwory do zamontowania nawiewników, natomiast zakleiłem je taśmą obecnie na czas w którym pracowały osuszacze. Nie montowałem ich ponieważ przy tym całym syfie związanym z tynkami mogłyby się zapchać..
  4. Zapomniałem dodać, że cały czas ogrzewam dom. Srednia temp 18 stopni. Ogrzewanie podłogowe. Czy to zmienia Twoją opinię? Ja również mam kropelki wody nad oknem od strony pokojów. Osadzają się tam, nie chce schnąć ta szpaleta..
  5. Witajcie, 3 tygodnie temu wykonano u mnie tynki gipsowe, w starym nieocieplonym domu. W domu tym wcześniej zostały wymienione okna, które wstawione zostały niejako na styku muru a nie w jego środku, tak aby łatwiej było podczas ocieplenia przykryć je warstwą styropianu. W każdym razie, okna zamocowane zostały na piankę. Ma ona bezpośredni kontakt z warunkami atmosferycznymi. Przez 2 tygodnie chodziły osuszacze ogólnie wszystkie ściany są "białe" natomiast wokół wszystkich okien mam bardzo ciemne zacieki, które jak się domyślam wzięły się stąd że ta "piana" lub mur obok niej przemarza i ciągnie wilgoć i wychodzi mi ona na tynku, dlatego nie chce schnąć... Macie jakieś pomysły co mógłbym zrobić, aby dosuszyć te szpalety? 15 marca wchodzi mi ekipa od gładzi. Jeśli okaże się że tam nadal jest morko to jesteśmy opóźnieni... Czy rozwiązaniem jest jakieś docieplenie jedynie fragmentów przy oknach do czasu wykonania ocieplenia domu ? A może są jakieś środki które można stosować? pozdrawiam
  6. Dzień dobry, czy załączony sposób ze zdjęcia niwelowania poprzedniego kształtu przy ościeżnicach jest prawidłowy? Można kleić do siebie tyle płyt gk ? Czy może lepiej powinno się zastosować inne rozwiązanie ? Chodzi o to, że okna zamontowano w innym miejscu niż stare (stary dom) i obecnie stworzył się niejako potrójny uskok jak na drugim zdjęciu. Druga sprawa - czy to dobrze że majster zaczął od ścian a nie sufitów? Chodzi o to, że póki co jest sam na robocie i czeka na wsparcie. Trzecia sprawa - jak powinno się przyklejać te plyty do ściany gdzie wczesniej były stare tynki (akurat w niektórych miejscach trzymają b.dobrze). Gruntowanie wystarcza? Płyty łączone są na kleju. Prosze o porady 1) 2)
  7. Cześć. w starym domu z lat 60 posiadam ściany z cegły natomiast są one lączone bardzo słabą zaprawą, którą można dłubać palcem. Na jednej z takich ścian (nośnej) panowie wykonali mi podciąg poszerzając otwór drzwiowy. Bezpośrednio na końcach tego podciągu ściany są bardzo popękane oraz uszkodzone m.in przez ludzi którzy robili mi instalacje eleketryczną. 1) Czy jest jakiś środek, który nakład się np. na cegły i zaprawę a który ma właściwości które polepszają parametry tej zaprawy? 2) Czy dobrym pomysłem jest wstrzknięcie szprycą w te pęknięcia (często dość głębokie) zaprawy murarskiej lub innej naprawcze? Czy nie powiększy ona swej objętości przez co pogorszy sytuacje? Jak należy książkowo wykonać taką pracę? Tj. czy należy to zwilżać odpowiednio następnie szprycą wciskać zaprawę w szczeliny ?
  8. Cześć, jestem w trakcie termomodernizacji starego domu z lat 60. Wykonałem wylewkę na stropie nad piwnicą (anhydryt +/- 5 cm na całości) Wcześniej wylałem styrobeton (ok 5 cm). Każdy pokój podpiwniczony, wymiary pokoju maks 4.5x4.5m. Czy mógłby mi ktoś przełożyć te obliczenia na normalny język ? Co oznacza statyczne ? Co oznacza ciężar użytkowy? I ogolnie co z tych obliczeń wynika, Zastanawiam się nad zamontowaniem np. drewnianych kantówek w piwnicy (umocowanie w wylewce w piwnicy i służące podpieraniu widocznych szyn HEB ze stropu np. w środku tych szyn). Czy taki zabieg ma sens? Wiadomo, że po takim czasie parametry pewnie się pogorszyły.
  9. Cześć, wykonałem podciąg w celu utrzymania stropu, który niestety troszkę opadł na skutek usunięcia ściany działowej. Zastanawiam się czym najlepiej wypełnić przestrzeń między HEBem a sufitem? Lepsza będzie piana montażowa (tak jak robi się wznosząc ścianki działowe) czy jakaś zaprawa pęczniejąca ew. zwykła zaprawa? Wygląda to tak, że sufit opadł bardziej w środku im bliżej ścian tym odległość między hebem a sufitem się zwieksza - taki jakby banan. Trochę go podniosłem natomiast heb w środku już go dotyka i nie chciałem zbyć mocno dźwigac go w gore.
  10. Cześć, w dniu wczorajszym panowie wykonali u mnie wylewkę pianobetonu na stropie nad nieogrzewaną piwnicą celem wyrównania podłoża z uwagi na wystające tregry ze stropu. Obecnie na tym pianobetonie gdy wyschnie chciałbym ułożyć warstwę styropianu EPS 100 na wyskość 8cm. Pytania; 1) Czy należy rozłożyć na całości odpowiedniej grubości folię - oglądałem wiele filmów gdzie ludzie tak robią, pytanie czy to nie dotyczy jedynie podłogi na gruncie...moja jest bowiem w całości podpiwniczona. 2) Czy należy układać styropian w 2 warstwach na zakładkę ? np. 2x 4 cm. Właściwie skoro mam wersję pianobetonu to chyba nie ma takiej konieczności..? 3) Czy konieczne jest klejenie płyt styropianowych odpowiednim klejem? 4) Czy powinienem od ściany ustawić jakąś dylatację? Czy ma to być ta sama dylatacja która będzie do wylewki anhydrytowej ? Czy zostanie ona umiesczczona później nad styropianem?
  11. Cześć, chcę wykonać własnymi rękoma ściankę działową w starym domu. Postawię ją na stropie nad piwnicą. Czy w tym przypadku wymagana jest hydroizolacja jakąś papą? Logika mówi mi, że nie natomiast wolałbym się upewnić Przy okazji spytam, jaki konkretnie materiał obecnie polecacie do wzniesienia takiej ścianki ? Szerokość myślę 12cm, będzie to ścianka łazienki, na które będzie prysznic. Czym najlepiej wiązać taką ściankę z murem z cegły ? Prętami czy płaskownikami ? Ponad to, czy zostawiając od górnego stropu (sufitu) szczelinę na 1.5 / 2.0 cm muszę jakoś ten sufit specjalnie przygotować, żeby wypełnić tą szczelinę pianką? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...