Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kszychu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O Kszychu

  • Urodziny 05.02.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Na północ od Krakowa
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kszychu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. OK, po Waszych opiniach i komentarzach zacząłem przeglądać projekty parterówek. Z tego co póki co widzę to taka parterówka 140m2 kosztuje w większości projektów nawet z tej samej pracowni więcej niż "mój" projekt. Jak to możliwe skoro ma być taniej? Czyżby parter + poddasze miało zaniżone koszty? Ale wewnątrz jednej pracowni projektowej(jak mi się wydaje jednej z większych na rynku)? Nie jest to takie proste jak się z pozoru wydaje dlatego tym bardziej dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
  2. 6k PLN za m2? czyli za tak prosty dom wg tego przelicznika mam zapłacić 1,2kk PLN? Czekam na wstępne wyceny SSZ. Z tego co wiem to Artur chodzi Ci o silikat 18cm + styro?
  3. Będę się musiał zmieścić w kwocie o 100k PLN mniejszej Budowę zaczynam myślę 2022, najpóźniej 2023. Liczę na to, że ceny stali i styropianu nieco opadną(wiadomo, że będzie drożej niż było i to se ne vrati) Projekt z reku z Archonu ~4k PLN, adaptację liczę na kolejne 4k. Prąd blisko, woda też. Wykopy własne. Tu może policzę jakieś tymczasowe ogrodzenie typu siatka leśna + używane stemple, wiertnica oraz blaszak. Serio uważacie, że na niewielki dom z poddaszem użytkowym bez piwnic trzeba aż 600-650k(bez działki i ogrodu oczywiście)? Obserwuję grupę na FB, w której ludzie budują ten i wariacje tego projektu od 2020 do teraz i mimo olbrzymich jak wszyscy twierdzą podwyżek. ceny są o przynajmniej 100 do 150k PLN niższe(lub tak sobie ludzie wmawają) Ja analizuję ceny robocizny z mojej okolicy od przynajmniej pół roku, prowadzę excela z tym i wahania są minimalne. Jedne ceny -3-4% inne +6%. A co do pozostałych założeń i planów coś warto jeszcze dorzucić czego nie napisałem? Chodzi mi tu o systemy/technologię.
  4. Cześć, Posiadam działkę, na której chcę zbudować dom parter + poddasze zamieszkałe - na taki projekt uparła się moja kobieta, nie przegadam. W założeniach dom ma: Powierzchnia zabudowy 121,35 m² Powierzchnia podłóg 185,98 m² Nad garażem, który jest w bryle jest 20m2 strychu ocieplonego, który jak określa projekt "pod adaptację", czyli wychodzi wg mnie ~140m2 użytkowej Dom bez piwnic. Usytuowanie geograficzne: na południe największe przeszklenia(fix + okno HST). Planowane systemy: 1. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła 2. CO i CWU pompa ciepła powietrze-woda ~9 kW, beczka 250l, moze jakiś bufor? 3. Wszędzie podłogówka, garaż i "kotłownia" nieogrzewane Budulce: 1. Ściany BK + styro 20 cm raczej grafit 2. Dachówka cementowa lub blacha na rąbek 3. Ławy fundamentowe + bloczek betonowy - ocieplenie ścian XPS 4. Tynki cementowo-wapienne - prawdopodobnie bez gładzi, tylko grunt + farba Wykończenie: 1. Kuchnia i łazienki - tańsze sprzęty jak Bosch, Whirpool, żadnych cudów, zabudowa na wymiar 2. Pokoje/sypialnie - meble Ikea, bez szału 3. Panele winylowe/marketowe + płytki również 4. Drzwi wejściowe - metalowe, wewnętrzne Porta ale bez szaleństw 5. Będziemy szukać ekipy pod ciepły montaż stolarki okiennej 6. MOŻE rolety na dole Co będziemy robić we własnym zakresie: - rozplantowanie działki, wykopy pod ławy, zasyp fundamentu - mamy swoje koparki - wykopanie pod szambo - gruntowanie, malowanie - podłogi panelowe, listwowanie - bruzdowanie pod elektrykę - okablowanie tele(internet, kamery) - podstawowe narzędzia i elektronarzędzia budowlane mam Pytanie: Czy wybuduję i wykończę jakimś takim standardem ten dom za jakieś 420k PLN? Tyle mi wychodzi jak liczę 140m2 * 3000 zł. Na przyłącze prądu i wody, papiery, geodetę, badanie geotechniczne gruntu - zakładam dodatkowe 30k PLN.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...