Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieszczęsnedrzwi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    mieszkam

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nieszczęsnedrzwi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Postaram się by tak było, chodzi o spadek ciśnienia? Jestem inżynierem nauk elektrycznych. Czy to analogia jak dla oporu przewodów o różnej długości?
  2. Te tunele mają być po to by zaizolować rury wentylacyjne. Poddasze nie jest ocieplone.
  3. Chciałbym samodzielnie zamontować rekuperację na domu. Dom już jest w użytku. Dach jest wiązarowy. Projekt domu Tracja 2. Sufit podwieszany. Na stropie celuloza. Do projektu dołączony jest projekt rekuperacji i na podstawie jego chciałbym dobrać sprzęt i wykonać instalację. Dołączam schemat (w zasadzie szkic) rozprowadzenia przewodów https://zapodaj.net/ebb1a55c15643.jpg.html. Niestety mierzyłem odległość między płytą OSB od sufitu podwieszanego a pasem dolnym wiązarów. Nie ma szans żeby zmieścić tam rury powietrzne. Dlatego myślałem żeby zbudować z OSB jakieś proste tunele do rozprowadzenia tych rur. Wewnątrz tych tuneli dać styropian na ściany tunelu, a sam e łączenia ścian tunelu oprócz wkrętów uszczelnić pianką lub jakimś silikonem. Sam rekuperator również chcę zamknąć w skrzynce z OSB ze względu na to, że poddasze nie jest ocieplone (połać dachu nie jest ocieplona). Chcę wykonać tę instalację żeby zmniejszyć wilgotność w domu - na oknach pojawia się rosa, a na urządzeniu mierzącym wilgotność i temperaturę (tania stacja pogodowa) zdarza się, że wilgotność rzędu 75% w sypialni. Otwory na czerpnię i wyrzutnię będę musiał wywiercić w ścianie szczytowej. Czy aktualnie zamontowane kominki wywietrzające w połaci dachu powinny być jakoś zaślepione? Czy to mocno zły pomysł, żeby rurę od skroplin połączyć z rurą odpowietrzającą kanalizację. Planuję rozpocząć wszystko na wiosnę dlatego teraz się przygotowuję i szukam rozwiązań, odpowiedzi.
  4. Chodziło mi o rury drenarskie ale bez perforacji, właśnie teraz mam te z perforacją i robią to co mówisz, dlatego chciałem je wymienić na pełne. Rozumiem, że lepiej to zrobić rurami kanalizacyjnymi? Chciałem użyć tych drenarskich bo mam kilka "zakrętów" zanim dojdę do zbiornika to byłoby mi jest łatwiej ułożyć.
  5. Chciałbym poprawnie wykonać odprowadzenie wody deszczowej z dachu, z rynien. Aktualnie nie podoba mi się, to jak mam to wykonane, wokół domu mam taką ozdobną opaskę, a pod nią rurę drenarską perforowaną, ale czytając różne artykuły z sieci mam wrażenie, że jest źle położona, chcę to zrobić na porządnie. Mam dach dwuspadowy 4 spusty z osadnikami. Chciałbym te 4 spusty ze sobą połączyć i w tylnej części działki zrobić jakiś zbiornik (jeszcze nie wiem co na końcu). W każdym razie po kolei. Od każdego ze spustów chcę wyprowadzić rury drenarskie poza opaskę (żeby tego nie na nowo nie rozkładać/rozkopywać), a następnie prowadzić je kolejno i łączyć za pomocą łączników. Zamierzam zachować spadek od najwyżej położonych spustów, aż do najniższych. Czy to co wyżej napisałem ma sens? Dodatkowo mam pytanie, jak zakończyć takie odpływy, tzn. co najlepiej na końcu zrobić zbiornik, czy lepiej studnia, która będzie buforem rozsączającym? Dodatkowo jeśli to ma być studnia czy zbiornik? Co z nadmiarem, gdy zbiornik się napełni, za studnią należy jeszcze wykonać jakiś rozsącznik?
  6. Wisi na ślimakach, dzięki za pomoc. Wprawdzie następnym razem wziąłbym większe te ślimaki bo te mniejsze dość łatwo "przekręcić" i są tak sztywne jak bym chciał.
  7. Troszeczkę czasu minęło, ale napiszę jak zrobiłem. Dałem izolację przeciwwilgociową między betonowe skrzynki a drewno - takie coś jak papa, tylko cieńsza. Od razu mówię nic nie śmierdzi jak niektórzy mówili, że będzie śmierdzieć papa w wysokich temperaturach. Zabezpieczyłem to taką taśmą dekarską przed położeniem desek, ładnie złapało. Sam deski tarasowe oraz boczne są około 1cm nad ziemią żeby nie stały w wodzie. Taras wytrzymał zimę także dzięki za pomoc. Na wiosnę na nowo dam olej.
  8. Cześć, zbieram się do wykonania tarasu drewnianego z modrzewia i mam kilka pytań. Zamierzam położyć te deski modrzewiowe na legarach świerkowych, na wszystko olej "wcierałem" dwukrotnie (pokryć po raz 3?). Legary na betonowych "skrzynkach" (kwadratowe stopy) w miarę gęsto postawione. To wszystko będzie na gruncie pokrytym 1 cm piasku, zagęszczony maszynką. Dać coś między legar a betonową stopę? Mam wrażenie, że beton może przenosić wilgoć na ten legar. Dodaję zdjęcie dodatkowo bo nie mam pomysłu w jaki sposób zrobić wcięcie na wejście do domu, tzn. chciałem dać deski równolegle z progiem i tak nie do końca wiem jak tę przestrzeń wypełnić. Na ten moment mam taki pomysł, żeby w tej "wnęce" umieścić jedną deskę i ona wyznaczy pozycję reszty desek. Wrzucam kilka zdjęć jak to na razie wygląda. https://ibb.co/87vN1mR https://ibb.co/XkH4xLK https://ibb.co/2PjHBk6
  9. Cześć, chcę powiesić na elewacji zewnętrznej jedną lampę oświetleniową, takie oświetlenie techniczne nad wejściem bocznym. Lampa waży 600 g i ma podłużne, płaskie mocowanie. https://ibb.co/YNCBZHt Jak to zrobić żeby przy mocniejszym wietrze nie spadła i też nie zniszczyć zbyt mocno elewacji? Pod elewacją jest styropian 20tka, a pod nim pustak ceramiczny. Miejsce montażu: https://ibb.co/gzcHfYc
  10. No nie zrobiłem sobie specjalnie kuku, poza tym w tamtym momencie ja nie myślałem o tym, że taki próg może być problematyczny. To moja pierwsza budowa, nie udało mi się wszystkiego przewidzieć. Staram się poprawić po prostu teraz to co mi się nie podoba.
  11. Nad drzwiami jest wykusz a próg jest nad poziomem gruntu także warunki są okej, po prostu chcę to poprawić. Spróbuję w takim razie z tym xps.
  12. Czyli co, burzyć i sprzedawać działkę czy da się to jakoś uratować? Można po prostu nowy próg wstawić?
  13. Też tak myślałem żeby wepchnąć tam styrodur, widzę, że są nawet takie o grubości zaledwie 20 mm. Będę próbować wrzucić to zdjęcie, jakoś.
  14. Cześć, mam problem z progiem od drzwi wejściowych, próg nie jest poprawnie zamontowany, niestety w trakcie montażu nie miałem na tyle doświadczenia (i wygląda na to, że ekipa montująca też) by zrobić to dobrze. W każdym razie chciałbym to w miarę możliwości poprawić, tak żeby było lepiej. Próbowałem wrzucić zdjęcie, ale mam jakieś problemy, formularz zwraca błąd, może to ze względu na to, że to nowe konto? Spróbuję to opisać. Próg jest drewniany, niski, wąski, na piance. Między progiem, a kostką jest szczelina i ma jakieś 10 mm i jest wypełniona piaskiem. Jak kostka "się ułoży" to chciałbym ten piasek wydłubać i umieścić tam coś mniej nasiąkliwego. Macie jakieś pomysły? Po prostu nie chcę żeby tam była wilgoć cały rok, brukarze umieścili folię między murem, a kostką, ale jakoś tego nie czuję, i ta szczelina....no nie podoba mi się. W przyszłości najlepiej to bym wymienił te drzwi (z jakimś porządnym progiem i poprawnym montażem..), ale nie chcę się teraz pchać w duże koszty, drzwi nie mają nawet roku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...