Przeczytałem cały wątek i najciekawsza wydaje mi się dyskusja nt. "wyższości pomieszczenia mieszkalnego nad pomieszczeniem niemieszkalnym" w aspekcie instalacji kotła i wentylacji Czy ten przepis, który mówi o możliwości instalacji kotła z zamkniętą komorą (tylko?) w pomieszczeniach mieszkalnych jest rozciągnięty na łazienki i kuchnie? Pytam, bo np. kuchnie bywają różnie traktowane przez urzędników. Raz jako przeznaczone na stały pobyt ludzi (więc mieszkalne), raz nie... A już łazienki to chyba z gruntu traktują jako niemieszkalne? To w takim razie moja łazienka z kotłem nie różni się chyba niczym od np. pomieszczenia technicznego. A jeśli tak, to mogą się czepiać?
Dzięki za szybką odpowiedź! Do akceptacji projektu instalacji gazowej jest potrzebna opinia kominiarska. Czy już wtedy, na tym etapie, pan kominiarz może się pod nią nie podpisać, bo stwierdzi brak WG? I to mimo, iż projektant uznał, że tak może być?
Witam wszystkich. Chciałbym zapytać, czy Państwa zdaniem będzie problem z kominiarzem, jeśli mam zaprojektowany piec z komorą zamkniętą w aneksie łazienki, zamkniętym drzwiami z kratką? W domu rekuperacja i oczywiście anemostat wywiewny we wspomnianym aneksie.