Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ifek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ifek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za odp. Rozumiem, będę celował w 20 litrów. Iqsoft trochę za drogi. Spróbujemy upchać te 35 cm.Filtr sznurkowy jest już w skrzynce włożony. Do flitra na pewno pójdzie niezmiękczona. Nie wiem tylko jaką wodę puścić do baterii - zmiękczoną czy nie. Dla czarnej baterii lepsza niezmiękczona. Do płukania warzyw czy owoców raczej bez znaczenia. Więc skłaniam się do zmiany i puszczenia zmiękczonej do głównej baterii.
  2. Cześć, Chciałem ponownie dopytać o zmiękczacz bo nadszedł czas zakupu urządzenia. Zużycie około 8 dm3, twardość 14 stopni niemieckich. Jakie urządzenie wybrać? Przy robieniu instalacji pytałem i jedna odpowiedź to było 12 a druga 20. Czy na pewno 12 wystarczy czy raczej jakieś 14 lub 17 litrów będzie lepszy. Zostało niezbyt dużo miejsca na szerokość i z tego co widzę to większość urządzeń ma 35 cm. Wejdzie ale będzie ciasno. Znacie coś bardziej slim (wysokość bez znaczenia). Drugie pytanie mam odnośnie kuchni. Mam osobą nitkę do wody pitnej (pod ultrafiltr), a do baterii podłączyłem wodę niezmiękczoną. Teraz tak myślę, że chyba jednak do baterii głównej podłączyć jednak wodę zmiękczoną, bo do picia i gotowania będzie niezmiękczona z ultrafiltra. Zmywarka oczywiście zmiękczona. Baterię chciałbym jedną z podłączeniem filtra (2 perlatory).
  3. Dobrze wiedzieć, dziękuje. To jest aluminium. Nie wygląda to też zbyt dobrze, więc taki montaż zdecydowanie nie jest zaletą. Tam w rogu (gdzie strzałka) jest dziura, że długopis włoży. Nie zostało to przed montażem zabezpieczone, a wydaje mi się, że powinno być.
  4. Cześć, Deweloper zamontował parapety, na które nie zwróciłem wcześniej uwagi. Teraz porównując wydaje mi się, że są źle zamontowane, ponieważ aluminiowa zaślepka jest w całości poza elewacją. Wydaje mi się, że na łączeniu będzie pękać i będzie dostawać się tam woda. Patrząc na inne domy, widzę, że parapetr jest dłuższy i zaślepka wchodzi pod elewację, czasami nawet sporo. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić, bo nie sądzę, że deweloper będzie chciał teraz rozwalić elewację i zamówić dłuższe parapety. Waszym zdaniem może to tak zostać czy jednak jest duża szansa na dostawanie się w wody w tych miejscach i nie iść na żadną ugodę z deweloperem w tej kwestii? Dziękuje.
  5. Cześć, Chciałbym osiągnąć efekt jak na załączonym zdjęciu tzn. dołożyć pomieszczenie pod wysuniętym piętrem. Na ścianie zewnętrznej jest już 20 cm styrpoianu (nie ma jeszcze elewacji) i pozostaje ponad 1 metr wolnej przestrzeni. Chciałbym to miejsce zabudować i zrobić zamykaną komórkę/schowek na rowery. Pytanie moje to jak można to sensownie zrobić (zakładając, że się da), tak żeby zachować jak najwięcej miejsca? Jaki materiał i jakiej grubości wykorzystać? Czy docieplać np. 10 cm styropianu czy już nie trzeba. Elewacja w tym miejscu docelowo ma być pokryta deską kompozytową.
  6. Czy tego typu filtry (do ultrafilracji) mogę dać już w kotłowni czy to tylko montuje się w kuchni? Nie chciałbym drugiej wylewki na zlewie ani zajmować sobie miejsce w szafce. Wiem, że woda w kuchni służy nie tylko do celów spożywczych, ale coś za coś. Przy okazji, dziękuje za 2 powyższe odpowiedzi.
  7. Cześć, Parametry wody (uśrednione), ze strony MPWiK w moim mieście są jak poniżej. W kranie nie badałem - myślicie, że warto to sprawdzić? Nowy dom, niedługo wchodzi hydrauik, wodę już mam więc jest możliwość jej zbadania. Zużycie miesięczne ok. 7m3. Cel oczyszczania: dobra woda do spożycia prosto z kranu i do gotowania (bez kamienia w czajniku) oraz brak problemów z kamieniem na armaturze. Przede wszystkim chciałbym pić smaczną wodę prosto z kranu, rezygnując całkowicie z butelkowanej. Planowałem założyć w kuchni filtr odwróconej osmozy, ale jak poczytałem wiele wpisów z tego wątku, to mam poważne wątpliwości czy warto. W tej chwli mam też wodę miejską i z amaturą jest ok, ale czajnik bardzo często muszę odkamieniać. Doradźcie proszę czy montować tylko jakiś filtr 10" (jaki) i czy z taką twardością konieczny będzie u mnie zmiękczacz. Jeśli miałby być zmiękczacz to chyba trzeba osobne ujęcie wody pitnej (zmiękczacz tylko do łazienekj)? Liczę na pomoc, dziękuje. edit: grafika słabo czytelna więc podaję link do pdf na stronie MPWiK https://www.mpwik.rzeszow.pl/index.php/druki-do-pobrania/category/11-jako-wody?download=2179%3Ajakosc-wody-wodociagowej-za-kwiecien-2021-r.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...