Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

B123gn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez B123gn

  1. B123gn

    BIOKOMINEK

    Jeśli chodzi o biokominki z wypełnieniem ceramicznym (specjalna wata szklana w palniku) pala sie o 30% dłużej niz bez wypełnienia. Jeśli chodzi o dokładny czas to uzależnione jest od wielu czynników: - od wielkości biopalnika oraz lini płomienia - od rodzaju bioetanolu - od jego kaloryczności.
  2. Jeśli chodzi o InFire L800v2 nie trzeba płyt krzemowych - wystarczy GK ognioodporny - konstrukcja sama w sobie ma juz izolacje termiczną.
  3. Jeśli chodzi o obudowanie biokominków to każdy producent w instrukcji zawiera informację, że należy ją wykonac z GK ogniowych (tych czerwonych. W zależności od producenta oraz konstrukcji biokominka plecy (tylna ścianka) może lub nie musi być izolowana więc trzeba się zastanowić nad modelem.
  4. Jeśli chodzi o czas spalania bioetanolu (biopaliwa) - tu musimy wziąść pod uwage wiele aspektów: - wielkość - jaka jest szczelina z której wydobywa się płomień; - jakość (kaloryczność) bioetanolu - każdy spala się inaczej - czy wyposażony jest w wypełnienie ceramiczne. Przy tak długim biopalniku czas spalania 1 l bioetanolu powinien wynosić ok 1,5-2,5 h w zależności od rodzaju paliwa.
  5. B123gn

    Biokominek w mieszkaniu

    Je to idealne rozwiązanie w miejscach, w których nie ma możliwości budowy tradycyjnego kominka lub zamontowania piecyka wolno-stojącego. Zalet jest wiele wad niewiele. Ważną zaleta jest to, ze nie trzeba podpinać konstrukcji do przewodów kominowych a w wyniku spalania powstaje para wodna i dwutlenek węgla w małych ilościach. W zależności od palnika 1 litr bioetanolu spala się w czasie od 1 do 5 godzin. Wadą jest wahająca się cena bioetanolu od 9 do 15 zł za litr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...