Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nierusztomoje

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nierusztomoje's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, co poradzicie posadzić wzdłuż działki zamiast typowych tui tak aby krzew czy drzewo szybko rosło, zajmowało dużo miejsca czyli nie było konieczności wielu nasadzeń, było zielone przez cały rok.
  2. Pytałem znajomego elektryka, który ma znajomości w ZE(a to wszystko na wsi więc ludzie się bardziej znają), mówi, żeby wypowiedzieć obecną umowę zwiększającą moc, równocześnie złożyć wniosek o warunki o 9kW, poprosić o pozostawienie zabezpieczeń przedlicznikowych i powiino przejść. Co więcej mówi, że dla odbiorców indywidualnych nie są naliczane opłaty za przekroczenie mocy umownej. Nie mogę znaleźć w internecie potwierdzenia tych rewelacji.
  3. ZE wpisał na warunkach "szafka na elewacji budynku" słup z którego jest przyłącz napowietrzny do budynku jest też na mojej działce więc na nim mogliby zawiesić skrzynke. Problem z ZE jest w tym, że gdy zacznę wojnę to tam już zrobią "burzę mózgów" i coś pewnie znajdą. Już samo to, że jestem po terminie z umowy na przeniesienie licznika, mogą ją rozwiązać i naliczać za przekroczenie umownej 3kW. Teraz smart licznik jak się domyślam daje im możliwość dokładnego sprawdzenia kiedy moc umowna była przekraczana. Jak pisałem firma PV nigdzie tego nie wyceniła, więc nie można mówić, że się zgodziła na koszt wyniesienia licznika. Z takimi firmami trzeba odpowiednio pogadać aby coś wskórać.
  4. Wiadomo, że obecnie ZE już nie instaluje liczniki w budynkach i szuka każdej możliwości aby go wynieść nie na swój koszt. Nie jest to dla mnie obecnie pomijalny koszt a "boli" tym bardziej, że zabezpieczenia, instalacja jest gotowa na 8-9kW bez żadnych fizycznych zmian. Kwestia jedynie zwiększenia na papierze mocy umownej z 3kW na 9kW.
  5. Zwiększano z umownej 3kW na 11kW więc ma sens to co piszesz i wynika z tego, że pobierając przez te lata więcej niż 3kW(zabezpieczenia na to pozwalały) ZE miał prawo rościć sobie kar), choć nie musiało też tak być i jestem tym bardziej w gorszej sytuacji. Więc odkręcanie tego zwiększenia mocy też nie byłoby w moim interesie. Wątpliwości mam jedynie do tego, że firma mnie o tym nie poinformowała bo umowę przyłączeniową podpisała z mojego pełnomocnictwa, której nie widziałem do czasu aż po wizycie montera z ZE sprawdzającego czy licznik został wyniesiony zainteresowałem się sprawą i przekazano mi tą umowę. Taki dodatkowy koszt, z którego nie zdawałem sobie sprawy, mógł wpłynąć na moją decyzję o rezygnacji z PV. Czy ja teraz mogę się czegoś domagać od tej firmy? Może jakoś pogadać czy byliby w stanie "pomóc" w aneksowaniu tej umowy na powiedzmy 8kW ale bez potrzeby wynoszenia licznika? Ale to trzeba by mieć jakiś haczy - punkt zaczepienia niewygodny dla firmy. Z firmą jestem rozliczony więc moje możliwości wpływu są małe.
  6. No ok, ale już podłączyli, założyli licznik, PV działa prawidłowo. No co teraz będzie gdy wycofam ten wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej, wypowiedzą umowę na PV? Przecież mając zaplombowane, będące własnością ZE 16A mam moc 10kW, to mógłby być równie dobrze błąd w dokumentacji po stronie ZE. Bo rozumiem, że firma od PV mogłaby przyjąć, że zaplombowane przedlicznikowe 16A są wystarczające dla zainstalowania 6kWp, nie wnioskować o zwiększeni mocy i co wtedy?
  7. Cześć, W lutym założyłem PV 6kW, zlecono wszystko firmie, łącznie z formalnościami w Tauronie (pełnomocnictwo). PV zainstalowano, wymieniono licznik, podpisano umowę kompleksową, wszystko działa. Budynek z lat 90tych, licznik w przedpokoju, w papierach moc przyłączeniowa 3kW ale kilkanaście lat temu ZE wymienił zabezpieczenia przedlicznikowe na "esy" C16A(zaplombowane) czyli jak dla mocy 10kW. Firma złożyła wniosek o zwiększenie mocy do 11kW, podpisała aneks do umowy przyłączeniowej, w której warunkiem zwiększenia mocy było wyniesienie układu pomiarowego na zewnątrz budynku. O niczym nie poinformowali. Co będzie jeśli teraz zawnioskuję o rozwiązanie umowy przyłączeniowej UP/.........../2022/ którj przedmiotem jest: "przyłączenie do sieci dystrybucyjnej Tauron Dystrybucja obiektu: Dom jednorodzinny zw. mocy zwanego dalej obiektem zlokalizowanym ..................... z mocą przyłączeniową 11,0kW ... " zawartej na podstawie warunków przyłączenia z dnia 2022-xx-xx znak ....../2022/........ rozumiem, że po rozwiązaniu tej umowy wszystko zostanie jak obecnie, bez zmian? Jednym słowem firma od PV niepotrzebnie zawnioskowała o zwiększenie mocy bo nie sprawdzono zabezpieczeń przedlicznikowych, które były wystarczające dla zamówionej mocy PV.
  8. Stoję przed wyborem projektu domku. Moje wymagania: - Prosta konstrukcja bez wykuszy, lukarn, garażu, piwnic - Dach sam nie wiem, każdy typ ma wady i zalety i dopuszczam obydwa z przewagą na dwuspadowy - Jeśli dach dwuspadowy to brak okien dachowych - Potrzebuję najpierw wprowadzić się na parter do 2 sypialni(ok 12m2 i ok 10m2), salonu z kuchnią we wnęce i łazienki mieszczącej wannę z szybą na prysznic, wc, umywalkę. - Poddasze ma być do adaptacji w przyszłości. Z tym, że na poddaszu planuję nietypowo tylko 2 sypialnie bez łazienki no i niewielki hall więc poddasze nie musi być duże. Pokoje po 14m2 użytkowej wystarczające. Przez pierwsze 6-8lat mieszkania strop na poddaszu ocieplę rozkładając wełnę na podłodze potem wyląduję ona pomiędzy krokwiami i tu pytanie czy tak można, co się z tym wiąże. - Schody loftowe w salonie albo w hallu ale koniecznie z wejściem od strony hallu - Mały hall razem z salonem, jedynie miejsce na kanapę i TV jakoś na uboczu nie na ścianie ze schodami, z kuchnią - Ewentualne balkony jedynie francuskie - Możliwie proste fundamenty ale domyślam się że przy parterówce ok 10x10 to chyba nie będzie możliwe. Musi być jakaś ściana nośna. Problem jest w działce, zniwelowany teren gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na lokalizację budynku w gruncie rodzimym. Wjazd(a raczej zjazd od drogi powyżej poziomu zero) będzie od północy, od wschodu skarpa pod drogą lokalną więc tu chyba bez okien i dom przytulony do skarpy albo właśnie nie i zrobić wejście od wschodu?, od południa ogród, od zachodu nasyp ok 4m i spory spadek terenu z widokiem więc wskazane jest jakieś duże okno tarasowe. W załączeniu schemat działki z wymiarami. Jeśli dach dwuspadowy to kalenica północ - południe W załączeniu parter domu o którym myślę, który z grubsza zgadza się z powyższymi wymaganiami. Dach kopertowy, a to się będzie wiązać z koniecznością wybicia okien w dachu przy adaptacji poddasza. Wady to schody z zabiegiem nie od strony hallu i drugi pokój trochę mały bo 8m2. Zaletą jest szybka prosta budowa, prosta do wykonania samodzielnie elewacja, dobrze dopasowany do mojej działki. Architekt ma mi przesłać przekrój aby stwierdzić wymiary pokoi. Dach zostanie podniesiony na dwóch cegłach bez zmiany kąta. Widziałem w terenie i wygląda po prostu ładnie ale ten nie miał podniesionego dachu. Może coś tutaj doradzicie, skrytykujecie, może ktoś budował z takimi wytycznymi, może mogę liczyć na jakiś rzut parteru. W załączeniu schemat układu działki z wrysowanym budynkiem. https://we.tl/t-5L10bBdn7a
×
×
  • Dodaj nową pozycję...