
Grabek85
Użytkownicy-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Grabek85
-
Witam wszystkich. Chciałbym odnowić stare, drewniane schody. Ostatnimi czasy pokryte były wykładziną a jeszcze wcześniej wykładzina znajdowała się na środku a brzegi malowane były białą farbą. Obecnie chciałbym je oszlifować i pojawił się problem w miejscu gdzie kiedyś była się farba. Widoczny jest tam jaśniejszy odcień. Jak się tego pozbyć? Czy dłuższe szlifowanie całego stopnia wyrówna kolor? https://zapodaj.net/plik-84qfcCA94j
-
Te które oglądałem, to zgięte były pod kątem prostym. Oczywiście zewnętrzny narożnik pozostawał zaokrąglone.
-
Znalazłem film jak to wiginają. Choć tu brzegi są zaokrąglone A ja myślałem o kątach prostych.
-
Są frezowane a następnie wygięte. Koleś to sprzedaje, ludzie to od kilku lat kupują i nie słyszałem, żeby komuś się po czasie uszkodziły, nic się nie łuszczy. A co do frezarki, to masz rację. Tam są frezy A nie noże.
-
Nie podam Ci teraz dokładnej ceny, ale drogo. Mieszkam w UK i tu koleś chce za 13 stopni £700. Jak sprawdzałem, żeby takie gotowe z Polski zamówić, to podobna cena, plus wysyłka, cło. Dlatego myślę, żeby samemu to zrobić.
-
Wiem, zdjęcie jest tylko poglądowe. Ale widziałem takie nacinane i w miejscu nacięcia sklejone. Bardziej szukam tu porady jak to naciąć, żeby po zgięciu ładnie się zeszło. Myślę nad frezarką, tylko nie wiem jakiego noża do niej użyć. A giąć myślę spróbować na ciepło.
-
Wygnie się... Oglądałem takie. Koleś robi je ze zwykłych paneli. Z tym, że nie powie jak, bo sprzedaje je później jako nakładki na schody.
-
Witam wszystkich. Myślę o samodzielnym zrobieniu winylowych nakładek na schody, takich jak na zdjęciu poniżej. Widziałem takie gotowe. Robione ze zwykłego panelu podłogowego z tym, że nacięte od środka, zagięte i sklejone. Czy robił ktoś z Was coś takiego? Myślę, żeby naciąć to frezarką, zagiąć i skleić...
-
Wentylacja a skraplanie.
Grabek85 odpowiedział Grabek85 → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Kominek jest metalowy. Pierwotnie miał służyć jako komin do gazowego kominka. A jak odprowadzić te skropliny? -
Witam wszystkich. Chciałbym zrobić dodatkową wentylację w sypialni. Pomysł jest taki, że zrobię kratkę wentylacyjną na suficie a z tamtąd rurą przez strych i na zewnątrz (mam kominek na dachu po kominku gazowym). Zastanawia mnie jednak, czy ciepłe powietrze z pokoju nie będzie skraplać się w rurze przechodząc przez nieogrzewany strych.
-
Dzięki. Muszę teraz poczekać na wolny i bezdeszczowy weekend
- 8 odpowiedzi
-
- pęknięcie
- pęknięcie sciany szytowe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzięki. Tak też chyba zrobię. Tylko na pogodny weekend muszę poczekać, to nadproże od razu wymienie. Co to za zaprawa którą poleciłeś? Co to ten "Tars"? A co do podbudowy ściany. Może tak być. Angielskie budownictwo, praktycznie brak fundamentów.
- 8 odpowiedzi
-
- pęknięcie
- pęknięcie sciany szytowe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tylko na zewnątrz. To ściana 2 warstwowa. Cegła z zewnątrz a w środku bloczek. Taki siwy, miękki. Podobny do suporeksu. W środku nic nie widać. Remontowałem środek. Trochę tynku odpadło i nie widać było pęknięć. Lokalny "fachowiec" to orzekł, że trzeba fugę poprawić. Kupiłem budynek prawie 2 lata temu i tak było. To w zasadzie się nie powiększa. Jednakże interesuje mnie przyczyna,chciałbym ją usunąć.
- 8 odpowiedzi
-
- pęknięcie
- pęknięcie sciany szytowe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam wszystkich. Mam taki budynek nazywany w Anglii domem - w Polsce to szopy i garaże lepiej się buduję. Ale ja nie o tym. Na ścianie mam pęknięcie, na prawo od nadproża drzwi. Nadproże jest do wymiany. Obecnie jest tam przerdzewiałyprofil metalowy a wymienić chcę na betonowe. Zastanawia a mnie, czy to pęknięcie ma związek z nadprożem, czy może mieć inną przyczynę. A dwa. Jak polecacie to naprawić? Wydłubać cegły i wmurować raz jeszcze, czy tylko wyskrobać fugę w miejscu pęknięcia? Można dać tam beton ekspansywny? Zdjęcia w poniższym linku. https://linksharing.samsungcloud.com/xlYpmphjmmax Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
- 8 odpowiedzi
-
- pęknięcie
- pęknięcie sciany szytowe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Prościej go olać. Choć koleś po części ma racje. Pisał tu wcześniej, ale ktoś usunął jego komentarz.
-
Jesteś kolejnym, zaraz po nim, który nie wnosi nic do tematu.
-
Dzięki za odpowiedź. Zakładam też, że w tym wypadku mogę zrezygnować z folii paroizolacyjnej? Myślę, że płyta spełni tą funkcje.
-
Nie mam obecnie dostępu do komputera a na komórce to kiepsko się rysuje. Ale licząc od dołu (sufitu w pokoju) to będzie płyta, nad nią nakrokwiowo cieńka płyta pir i wełna między krokwie. Nad wełną nieużytkowe poddasze. Chciałbym w ten sposób zaoszczędzić na płycie pir i zastosować ją tylko tam gdzie mam ograniczoną przestrzeń, czyli pod dachem płaskim. Wygląda to jak na zdjęciu poniżej,ten sam typ. I tam gdzie pokój wystaje poza dach skośny chcę dać pir między i podkrokwiowo a w części gdzie jest strych przyoszczędzić i zastosować wełnę. https://zapodaj.net/877de46e444f7.jpg.html
-
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie izolacji dachu płaskiego. Mam pokoje na piętrze, które w części znajdują się pod strychem a w drugiej części pod dachem płaskim (poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to się chyba wykusz nazywa). Obecnie od strony strychu położone jest około 30 cm wełny (nie wiem jaka, już była jak kupiłem dom). Natomiast dach płaski to patrząc od góry; papa, deska, przestrzeń między krokwiami (leżą tam luźno kawałki styropianu) i od spodu płyta kb. Chciałbym to ocieplić w następujący sposób: Pod dach płaski wcisnąć płytę pir między krokwie i zaizolować szczeliny pianą (z zachowaniem szczeliny wentylacyjnej pod deskami) i pod krowie po całości przykręcić cieńką płytę pir i do tego płytę kb (ewentualnie płytę taką płytę kb z izolacją, zależy co taniej wyjdzie). Czy sposób wykonania będzie poprawny? Czy od strony strychu może leżeć wełna na płycie pir?
-
A jakby te szczeliny między płyta a krokwią pianą uszczelnić?
-
Też o tym myślałem. Ale piana powinna raczej do góry unieść steropian. Z drugiej strony poradziłem się lokalnego budowlańca. Twierdzi, że będzie się wilgoć w domu zbierać. Zalecił zerwanie płyt, wywalenie styropianu i wepchnięcie tam płyt celotex/kingspan. Do tego zaklejenie belek pomiędzy (2 płyty z belką po środku) jakąś folią metalizowaną. Ale rąk na chłopski rozum, to jeden grzyb czy dam tam celotex, czy wpuszczę pianę i zostawię styropian. Nad którym jest pusta przestrzeń i wilgoć może uchodzić.
-
Dzień dobry. Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich przywitać i prosić o cierpliwość i zrozumienie problemu. A mianowicie remontuje dom. Lokalizacja - UK. Chciałbym zaizolować dach nad pokojami. A dokładniej to budynek 1 piętrowy ze strychem. Z tym, że część pokoju znajduje się pod owym strychem a część od okna w (chyba tak to się nazywa) wykuszu. Czyli nie mam skosów w pokoju. I problem jest w tych wykuszach. Zrobiło się ciepło na zewnątrz, to szybko się pokoje nagrzewają. Wyciołem otwór i wygląda to tak, patrząc od dołu: -płyta karton gips (sufit w pokoju) -pusta przestrzen - styropian tak byle jak włożony (są duże szczeliny) - pusta przestrzen -deski pokryte od góry papą. O teraz myślę, czy by nie wyciąć kilka takich otworów i nie wpuścić tam piany. A dokładniej między sufit a styropian. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?