Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rad42

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Rad42's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi, jak policzyć, czy dołożenie 10 cm styropianu w ścianie bocznej nie spowoduje kondensacji w ścianie. Co muszę wiedzieć, żeby to zmierzyć albo dać komuś do wyliczenia ?? Fachowiec z którym rozmawiałem, powiedział mi, że tak się robi przy starych budynkach, ale zastrzegał, że może być różnie i nie zawsze się opłaca, mi chodzi bardziej żeby nie narobić jeszcze większego problemu.
  2. Tak to wygląda. Na czerwono zaznaczyłem strefę, gdzie w pokoju pojawiły się zaczątki grzyba - poglądowo rzecz jasna - w sumie pojawił się nalot na krawędzi listwy przypodłogowej. https://www.fotosik.pl/zdjecie/65a6e5a3ae5432e1
  3. Witam. Mam następujący problem. Kupiłem ok. 20 letni dom zbudowany w technologii ściany trójwarstwowej. Wymieniłem okna i zrobiłem generalny remont wnętrza. W pokoju córki, w rogu podłogi gdzie stykają się ściana boczna i frontowa na listwie przypodłogowej pojawił się grzyb. Ta część pokoju dodatkowo jest wysunięta poza bryłę budynku i stanowi częściowo zadaszenie drzwi frontowych leżących na parterze, wsparte na słupie. Od dołu położone jest 10 cm białego styropianu, ale płyta stropowa nie jest już dalej zaizolowana obwodowo. Ściany mają ok 42 cm grubości i zbudowane są z cegły dziurawki (18 cm), białego styropianu (10 cm) i cegły dziurawki (12 cm)/cegła klinkierowa na froncie. Na obrazie termicznym w tym rogu wyszedł mostek jak cholera. Jako rozwiązanie tego problemu podpowiadano mi abym wywiercił mały otwór w elewacji ściany bocznej (z przodu nie mogę bo mam cegłę klinkierową) i wpuścił tam pianki bo przyczyną mogą być nieciągłości w izolacji. Mogę też spróbować zerwać te 10 cm styropianu z dołu i nakleić zamiast tego 15 cm XPS lub 15 PIR (powierzchnia ok. 3 m2), ale muszę wtedy zrobić nową elewację tę części. Wreszcie ostatecznie dowiedziałem się, że obniżenie przewodności tego mostka cieplnego mogło nastąpić przy dołożeniu 10 cm płyty XPS lub 10 cm PIR (na więcej nie mam miejsca). Przy ścianie trójwarstwowej - cegła dziurawka (18 cm), styropian (10 cm) i cegła dziurawki (12 cm), czytałem jednak że może to przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak policzyć (w oparciu o jakie parametry), czy takie docieplenie coś da, ale i czy czegoś jeszcze nie pogorszy. Goni mnie czas. Macie jakieś sugestie ??.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...