Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

m13_94

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez m13_94

  1. Mam identycznie, jak rozwiązałeś temat?
  2. Czyli jedyna zaleta domu na zgłoszenie jest taka, że możemy szybciej zacząć budowę co nie oznacza że szybciej w nim zamieszkamy.
  3. Czy w domu na zgłoszenie trzeba pilnować warunku dotyczącego intensywności zabudowy?
  4. W takim razie cudowna informacja. Pomoże to uzyskać minimalną intensywność zabudowy, a od takiego garażu nie ma podatku. Dzięki za pomoc
  5. Tylko czy jako pomieszczenie techniczne musi posiadać "wygodne" schody czy mogą być składane? I czy takie pomieszczenie o wysokości 2m nie stanie się automatycznie poddaszem użytkowym?
  6. Musiałbym strasznie duży taras zrobić. Nic, zostaje mi do domu w projekcie dołożyć poddasze użytkowe którego nigdy nie użyję i wybuduję garaż 11x7. Przestudiowałem trochę sprawę garażu i nie opłaca się go budować gdyż podatek roczny wynosi 8,37zł/m2
  7. Witam wszystkich Mam problem odnośnie minimalnej intensywności zabudowy. Posiadam działkę budowlaną 1305m2. W MPZP min. intensywność to 0.2 więc rozumiem że to 1305m2*0.2=261m2. Co zrobić gdy nie chcę budować tak wielkiego domu? Myślałem o parterówce 12x8m
  8. m13_94

    kable grzewcze i PV

    Ciepło przecież też trzymają ściany więc dlaczego folie pod panelami miałyby grzać 24/h. Głównie spadek temp jest w nocy więc też sporo pracowały by w tańszej taryfie. A odnośnie paneli to istnieją też winylowe które bardzo szybko oddadzą ciepło. Akumulacja ma tę wadę że gdy będzie mocno słoneczny dzień to przegrzejemy pomieszczenie.
  9. m13_94

    kable grzewcze i PV

    Możemy je umiejscowić przecież tuż pod panelami co da nam szybką reakcję na zmianę temperatury. A Ty Kaizen nie grzejesz przypadkiem kablami? Jak po czasie oceniasz koszty?
  10. m13_94

    kable grzewcze i PV

    Ktoś na forum korzysta z folii grzewczych w domach 100-140m²? Może warto się podzielić kosztami ogrzewania. Bo przy tego typu ogrzewaniu możemy go przecież jeszcze tak wysterować żeby te parę stopni mniej było gdy nas nie ma w domu.
  11. Dla samej wiedzy czy jak przyjdzie parę dni -20 to będę musiał cwu i swoje 4litery na szybko grzać czymś innym
  12. Zależy jak duży dom. Jeśli chodzi o podlogówkę to w nowym domu głównie stosuję się taką technologię (ogrzewanie niskotemperaturowe)
  13. m13_94

    wymiana pieca

    Popieram przedmówcę jeśli chodzi o kocioł zgazowujący. Ciekawe rozwiązanie i na pewno oszczędniejsze niż pellet, jednak jest zawsze ale, trzeba go "zasypywać", a kocioł na pellet z podajnikiem odwiedzać raz na tydzień. Sam się odpali kiedy trzeba. Bufor w każdym przypadku dobry bo piec w optymalnej temperaturze będzie mógł spalać paliwo.
  14. Pompa o którą mi chodzi to Haier AU082FYCRA 8kw i w niej producent nie pisze nic o grzałce.
  15. Pojawiam się tu po przeczytaniu większości informacji dotyczących pomp ciepła z jednym pytaniem: Co się stanie z pompą ciepła przy -20oC? Wiem że takie temperatury to rzadkość, ale lepiej znać odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...