Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pacman71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Pacman71

  • Urodziny 07.02.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wroclaw
  • Kod pocztowy
    54-054
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pacman71's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć. Od razu zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem i staram się zrozumieć jak prawidłowo to powinno funkcjonować. Wprowadziłem się do nowego domu 90m2, gdzie jest w całości ogrzewanie podłogowe. Kocioł gazowy Immergas Victrix Exa 24 ERP z zasobnikiem 125 l. Dwie pompy. Rozdzielacz na piętrze i na parterze. Na piętrze 5 pomieszczeń i 5 pętli, do listwy sterującej podłączone termostaty pokojowe i siłowniki elektryczne Salus. Tylko jedna pętla (korytarz) skręcona na rotametrze. Na Parterze również 5 pętli. 3 pętle (salon z kuchnią )podłączone do jednego regulatora pokojowego i 2 pętle ( wiatrołap i toaleta) skręcone na rotametrach. Wszystko przewodowo z tym, że Listwy sterujące nie są spięte że sobą ani z kotłem i po osiągnięciu zadanych temperatur go nie wyłączają. I teraz sytuacja której nie rozumiem wygląda tak, że jak ustawiam na regulatorze np 25 stopni to silowniki się otwierają kocioł grzeje wodę i po dłuższym czasie temperatura jest osiągnięta. Gorzej w drugą stronę. Gdy np ustawię na wszystkich regulatorach w całym domu 20 stopni to temperatura i tak zazwyczaj nie spada poniżej 22 na parterze i 21 na pietrze . Nie da się osiągnąć np 20 stopni mimo tego, że żaden regulator nie wysyła sygnału do grzania i wszystkie przepływy w całym domu są są zamknięte. Druga sprawa to zastanawiam.sie nad sensem pracy kotła kiedy nie ma żadnych sygnałów do grzania. Temperatura wyjścia jest ustawiona na 35 stopni i kocioł co 5 min załącza na parę sekund palnik dogrzewa wodę i się wyłącza, i tak przez całą dobę, dlatego zastanawiam się czy nie dołożyć do listwy modułu sterującego kotłem, żeby był wyłączony gdy nie ma sygnału z regulatora do grzania. Kwestia taka, że ten sygnał do grzania w salonie nigdy nie następuje, bo na regulatorze ustawione 20 stopni a temp. praktycznie nie spada poniżej 21. Pytanie: Co jest lepsze dla kotła o będzie bardziej zasadne , praca ciągła i załączanie palnika na chwilę co parę minut czy dołożyć ten moduł który będzie wyłączać kocioł? Druga sprawa, że jak dołożę moduł sterujący kotłem z listwy na parterze to po osiągnięciu zadanej temp. na dole kocioł się wyłączy, ale co wtedy gdy sygnał do grzania pójdzie z piętra? Z góry dzięki za pomoc.
  2. Witam. Proszę o poradę. Mam kocioł gazowy Immergas Victrix Exa 24 ERP z zasobnikiem 125l. Dom parter plus piętro. Na każdym piętrze rozdzielacz oraz po 5 pętli ogrzewania. Prz górnym rozdzielaczu listwa kl06, siłowniki elektryczne oraz w każdym pokoju i łazience regulator Salus vs30w. Na dole z 5 pętli tylko 3 (salon z kuchnią) są podłączone do drugiej listwy kl06, mają siłowniki elektryczne i tymi 3 pętlami steruje Salus vs30w. Pozostałe dwie pętle to łazienka na dole gdzie jest rozdzielacz oraz wiatrołap i są zakręcone "ręcznie" na rotametrach. I teraz zastanawiam się jak to powinno prawidłowo chodzić, bo w tej chwili gdy w każdym pomieszczeniu temperatury są osiągnięte to kocioł i tak pracuje. Praktycznie pracuje non stop. Myślę nad dołożeniem do dolnej listwy modułu pl07 który go wyłączy po osiągnięciu zadanej temperatury, tylko co w wtedy z piętrem? Niestety nie mam pociągniętego kabla między listwami, więc jeśli wyłączy kocioł po osiągnięciu temp na dole, to na górze może być wtedy dużo chłodniej. Co można zrobić w tej sytuacji. Czy jest sens dodawać moduł sterowania do listwy kl06 i wyłączać kocioł, czy lepiej żeby chodził non stop. Przepraszam jeśli wyraziłem się gdzieś mało jasno ale jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach.
  3. Ewentualnie co Ty byś polecił w kwocie około 2,5k?
  4. Dzięki, a co myślisz o Klarwod 25 który zaproponował mi hydraulik? Warto jednak dopłacić do Basica?
  5. Dodam jeszcze, że hydraulik proponuje Klarwod 25, ale zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w coś lepszego.
  6. Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić co do wyboru zmiękczacza. Dom bliźniak, jeszcze nie zamieszkany. Instalacja do zmiękczacza już poprowadzona, zamontowany filtr wstępny. 2 dorosłych i jedno dziecko z możliwością powiększenia rodziny o 1 dziecko. Zużycie jeszcze nie znane. Będa 2 łazienki w tym jeden prysznic i wszystkie potrzebne sprzęty ( pralka, zmywarka) Twardość wody 318mg mgCaCO3/dm3 wg ostatniego badania w gminie. Rozważam aqua-soft basic 20 lub 25, oraz water technik 26 lub 32. Chciałbym wydać około 2,5k. Z góry dzięki za pomoc w doborze urządzenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...