Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paweł M.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Paweł M.

  • Urodziny 30.03.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Maniów Mały
  • Kod pocztowy
    55-081
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Paweł M.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wybrałem ofertę jednej ze średniej wielkości firm z Warszawy. 43 tys. 9,8kw, falownik SolarEdge i panele Jinko mono-facial all black 395w na które dają aż 25 lat gwarancji produktowej i 30 lat na wydajność. Kolejna była oferta za 48 tys. od lokalnego instalatora a później sporo ofert na poziomie 50-53tys. Mam nadzieję że przy moich nastawach dachu wyprodukuje w przyszłym roku odpowiednią ilość prądu.
  2. Ja jednak wybrałem solar edge a nie mikroinwentery. W mikroinwerterach zniechęciło mnie to że każdy mikroinwenter w celu monitoringu łączy się radiowo z centralką a centralka po kablu albo po wifi z siecią i tu pojawiły się problemy. 1. Na radiowe moduły Hoymiles daje tylko 2 lata gwarancji 2. Cały dach niepotrzebnych fali radiowych 3. Musiałbym ciągnąć na strych kabel z netem albo wzmocnić siłę wifi Optymalizatory SE łączą się kablem z falownikiem i falownik też kablem z siecią. Ja wolę kable niż dodatkowe fale. Dlatego odrzuciłem też optymalizatory tigo, one łączą się radiowo. Wybieram teraz ofertę spośród kilku firm i dam znać co wybrałem.
  3. Mam zacienienie wschodniej połaci w godzinach porannych o czym pisałem. Zachodnia w godzinach 10:30-12 ma też cień z komina na części gdzie będą dwa panele więc też jeżeli nie będzie optymalizatorw lub mikroinwenterów to cała strona nie będzie pracować. Więc do ofert, które przesłałeś, za co dziękuję trzeba dodać koszty optymalizatów napewno całej wschodniej połaci i niektóre firmy twierdzą że zachodniej też. Wyślę do nich zapytanie o wycenę.
  4. Ten post zmobiliziwał mnie do szukania kolejnych ofert. Więc teraz na 9,6kw Solar Edge mam 9 ofert, najtańsza 47 tys. z panelami Jinko a najdroższa 52 na Hyundai. Piszesz że to powinno kosztować Max. 45 więc albo nadal źle szukam ofert albo na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe, ceny na fotowoltaikę również rosną. Jeżeli znasz firmę która zrobi porządnie instalację na SE i przyzwoitych panelach za max 45 to bardzo Cię proszę o namiar.
  5. W dokumentacji mikroinwerterów Hoymiles dostępnej w necie znalazłem że okres gwarancji można wydłużyć z 12 do 20 lub 25 lat, ale nie znalazłem nigdzie kosztów więc mogą się okazać abstrakcyjne.
  6. Tak też piszą w ofertach Falownik SE 12lat a inne zazwyczaj 10 25lat to jest gwarancja na optymalizatory SE Na mikroinwentery Hoymiles daje faktycznie 12 lat, mój błąd Więc można założyć że po gwarancji jak siądzie całkiem falownik to nowy to koszt ok 6-7tyś Jak siądzie Hoymiles to jeden to koszt ok 1tyś, w moim przypadku będzie ich 6szt. Dalej się zastanawiam szukam kolejnych ofert i zobaczymy.
  7. Jeszcze nie wiem jakiej mocy, to zależy co wybiorę, w ofertach moce od 360 do 440w.
  8. 1 skrzynka na 4 panele a w skrzynce są 4 niezależne urządzenia więc każdy panel ma osobne sterowanie, taką dostałem informację. Dzięki za info, w takim razie szukam lepszych ofert na SE i różnica będzie do zaakceptowania.
  9. Zakładam że skoro są dostępne na Polskim rynku to chyba mają aktualne? Zebrane oferty na SolarEdge mieszczą się między 51-53tyś. SE8k i panele np. Solarwatt, Qcells, Jinko Dwie oferty na mikroinwerterach z panelami Jinko lub HT-SAAE to 39-41tyś Warto dać ok 10tyś więcej za SE? A może opcja po środku 46tyś Falownik Huawei Sun2000-8ktl i optymalizatory tylko na 6 panelach Okresy gwarancyjne SE 12 lat na falownik i 25 na optymalizatory Mikroinwertery 15 lat Huawei 10 lat na falownik
  10. Witam Jestem tu nowy, stoję przed wyborem instalacji i pojawiło się pytanie. Solaredge z optymalizatorami czy mikroinwenetery Hoymiles? Przeczytałam ten wątek i nadal nie wiem co wybrać. Ktoś pomoże zdecydować? Albo może łopatologicznie wyłoży plusy i minusy bo im więcej czytam tym mam większy z tym problem. Potrzebuję 9,9kw na dwóch płaszczyznach dachu, jedna na zachód druga na wschód. Od zachodu brak zacienienia, od wschodu latem rano do 8:30 cień na dolnej części dachu czyli też na połowie paneli na tej stronie. Potrzebuję maksymalnej wydajności bo te 9,9kw wyprodukuje mi według teorii tylko lekki nadmiar a nie wykluczam że zużycie może mi trochę wzrosnąć. Zależy mi też oczywiście na jak najmniejszej awaryjności no i na kosztach, nie chcę przepłacać za dane rozwiązanie? Jeżeli mam coś jeszcze dopisać, uzupełnić informacje to bardzo proszę o info.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...