Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pleome

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pleome

  1. Transformatora nie upchnę w puszkę. Musiałbym robić na ścianie jakąś mini szafkę z szyną din albo coś w tym stylu. Trochę mi to nie pasuje. A może wrzucić transformator nad sufit podwieszany w łazience? Będzie poza strefą ochronną, więc może być nawet bezpośrednio nad wanną.
  2. Ok, mój błąd, oczywiście dla obwodów oświetleniowych stosuje się przecież przekrój 1,5mm2. Czyli spadek napięcia ok. 1.17%, więc chyba i tak bez tragedii? Skoro ten sposób nie jest według Was najlepszy, to może jakieś inne propozycje?
  3. Wszystko jasne. Dziękuję za pomoc.
  4. Dzięki, brzmi to rozsądnie. Zastanawiam się tylko czy jeśli puszczę 12V przez całą łazienkę, nie będzie zbyt dużego spadku napięcia i w efekcie np. początek ledów będzie świecił mocniej niż koniec? Chociaż zakładając, że zasilanie będzie przez przewód Cu 2,5mm2, jeśli dobrze liczę spadek na odcinku 5m powinien wynieść ok. 0,7% czyli chyba powinno być ok, mam rację?
  5. Dziękuję za odpowiedzi. Nie wiem szczerze mówiąc jak to zostanie ostatecznie podłączone. Nie będę tego robił sam tylko pozostawię komuś kto będzie wykańczał mieszkanie. Na tym etapie potrzebuję tylko przewidzieć gdzieś wypust zasilający. Czyli rozumiem, że zasilacz można zamontować w standardowej puszcze instalacyjnej włącznika, na zewnątrz łazienki, a dalej puścić już przewodem 12V i wyprowadzić wypust bezpośrednio pod wanną?
  6. Jestem na etapie zgłaszania deweloperowi zmian lokatorskich w budowanym mieszkaniu. Chciałbym w przyszłości zamontować dodatkowe oświetlenie LED pod wanną załączane łącznikiem przy wejściu do łazienki. Nie wiem tylko gdzie najlepiej przewidzieć zasilanie do tego oświetlenia. Czy np. wypust zasilający zakończony puszką podtynkową na wysokości ok. 2,3m i w odległości ok. 1m od wanny będzie według Was dobrym pomysłem? Przyjmę wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...