Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adam Traskawka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Adam Trzaskawka

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubin
  • Kod pocztowy
    59-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Adam Traskawka's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. oczyszczalnia na 5 osób rura kanalizacyjna na głębokości 80 cm działka od strony oczyszczalni ma jakieś 5 arów ( po przeciwnej stronie domu jest studnia głębinowa i tam niestety nie można usadowić oczyszczalni) Co do nasypu mam sprzeciw ze strony ślubnej ( woli biegać z wężem dla zdrowia). Pozdrawiam Adam
  2. no właśnie zależy mi na tym by wszystko było dobrze dograne. Mam jedna osobę co mi proponowała oczyszczalnie z której podobno można by robić zrzut wody do oczka choć jak dla mnie laika to ta woda powinna iść przez dodatkowy zbiornik ( jakiś odstojnik). Co do deszczówki - będzie szła do oczka poprzez żwirową rynnę wykopana w ziemi ( nie lubię marnować niczego). System rozsaczania niestety u mnie może nie dać rady ze względu na warstwę gliny zaczynającej się jakieś 30- 40 cm pod powierzchnia a mającej jakieś 15 m głębokości Lubisz kombinowanie podobnie jak i ja a pisałeś ze mogą być problemy z tymi oczyszczalniami wiec może jakaś podpowiedz co do jakiejś lepszej ( najlepiej krajowej produkcji) oczyszczalni?? Pozdrawiam
  3. To ja podłącze się do tego tematu również: Zastanawiam się nad wyborem jednej z 2 oczyszczalni : albo Haba wraz z zamontowanym automatycznym kompostownikiem ( kusi bardzo ) albo Eco-bio 2500. Moze spamuje ale po prostu nie dałem rady przeczytać wszystkich stron w tym wątku a czas goni:). System zrzutu wody z oczyszczalni miałby być zastosowany do zasilania własnego oczka wodnego ( docelowo rybki by sobie pływały w małym stawiku). Woda z oczyszczalni przechodziła by przez dodatkowy zbiornik dzięki któremu zonka mogła by sobie podlewać jej krzaczki. Dziękuje za rzetelne odpowiedzi
  4. Witaj Skoro szukasz firmy budującej domy radze przejechać się po okolicy po budowach popatrzeć ocenić samemu na żywo jak wyglądają dane prace ekip i popytać znajomych. Kazda firma ma swoje plusy i minusy kwestia tylko zostaje znalezienie tej gdzie minusów jest najmniej. Powodzenia w budowie
  5. 26. sierpnia - płyta zalana cała czas poczekać aż doschnie przez 3 tygodnie i potem montaż samych ścian i dalsza zabawa. Jak na złość wyszło słoneczko wtedy kiedy potrzebowałbym delikatny deszczyk by beton mógł dobrze związać ( cóz pogoda jest jedynym czynnikiem na który nie mamy wpływu)
  6. Sierpień - czas wbijać pierwszą łopatę i rozpoczynać budowę . 2 sierpnia przyjazd geodety i wbicie gwoździ geodezyjnych w ziemie coś wreszcie się rusza . 4 sierpnia telefon od p.Pawła ze termin rozpoczęcia robót i wykopy przesuną się o tydzień oraz bardzo przeprasza za zaistniałą sytuacje cóż nie sprawia nam to żadnego problemu zamiast 9 sierpnia wejdą dopiero około 16 - pikuś po czekaniu takiego czasu tydzień w ta czy w tamta nie gra roli 18 sierpnia ruszyli z kopaniem i szczęka mi opada- takiego zgrania w dostawach nie widziałem od dawna. 20 sierpnia- dziura wykopana ziemia ubita i rozłożona folia pod pierwsza warstwę betonu ( chudziaka). Brygada z p. Zygmuntem na czele walczy dzielnie do oporu i o 18 chudziak wylany 23 sierpnia czas zacząć kręcić zbrojenie pod warstwę finalna płyty fundamentowej- ilość stosowanej stali oraz jej zagęszczenie przypomina budowanie schronu przeciwatomowego a nie fundamentów pod dom. 24 sierpnia - cholerne deszcze w nocy robią z wykopu basen a nie plac budowy. Znów p.Zygmunt staje na głowie i po wypompowaniu wody przez 5h ( ciągle ziemia wokół ja oddawała co utrudniało prace) wreszcie kręcą dalej stal. Godzina 19 koniec robót płyta zazbrojona brygada ledwo co zipie wielkie brawa i uznanie dla nich.
  7. 10 Lipca - stan mojego wkur..... osiąga poziom krytyczny czas ważności dokumentów już złożonych do banku upłynął a z powodu braku kosztorysu szczegółowego muszę zaczynać całą procedure jeszcze raz- czas wiec wykonać ostatni telefon gdzie dowiaduje się ze jednak taki kosztorys uzyskam dopiero po podpisaniu finalnej umowy na wykonanie robót. Absurd jak dla mnie bowiem nie mając pewności co do kredytu nie będę podpisywał umowy z której mogę się nie wywiązać . Czas poszukać innej firmy robiącej w tej technologi budynki i zapytać o szacunkowa cenę za dane etapy. 13 lipca - wreszcie mam kogoś konkretnego firma Keramzytbud przesyła mi w odpowiedzi na mojego maila szacunkowy kosztorys robót z rozbiciem na poszczególne etapy SUKCES mogę znów złożyć dokumenty do banku. Ich wycena różni się od poprzedników o około 150 tysięcy gdzie odradzają strop drewniano-stalowy i wręcz sugerują strop lany ( budynek będzie przez to bardziej stabilny i znacznie cichszy wewnątrz). Czas pożegnać Wrocław odzyskać dokumenty i pieniążki. 24 lipca - zaproszenie na spotkanie przez Keramzytbud celem ustalenia wszelkich szczegółów budowy i przekazanie projektu. Koniec lipca - wreszcie odzyskuje projekt i pozwolenie od poprzedniego wykonawcy i można przekazać oryginał pozwolenia do Keramzytbudu. Na spotkaniu z nimi podczas rozmowy ustalamy zakres robót na dana chwile z możliwością rozszerzenia go po uzyskaniu kredytu o kolejne elementy. Zapowiadające się na krótkie spotkanie z p. Pawłem Gołeckim trwa ponad 4h i podpisujemy od razu umowę na wykonanie naszego domu - wreszcie mamy do czynienia z konkretnymi osobami wszelakie nasze uwagi i wymogi od razu są zapisywane i dyskutowane. Nawet sam nie wiem jakim cudem synek tyle czasu spędził spokojnie bez narzekań i marudzenia wielkie brawa dla p.Pawła za jego podejście .
  8. Jak tylko uzyskaliśmy pozwolenie wyjazd do Wrocławia celem podpisania umowy rezerwacyjnej i przekazania wykonawcy zatwierdzonego projektu i pozwolenia by mogli wreszcie przesłać kosztorys dla banku do kredytu ( nie każdy jest budowlańcem i zna dokładne ceny na poszczególne etapy). Dowiadujemy się na miejscu ze niestety ale po zastosowaniu doradzanego nam stropu drewnianego wysokość ścian kolankowych ulegnie zmniejszeniu o połowę, rozwiązaniem może być obrócenie tych ścian o 90stopni co jednak podniesie koszt budowy. Na nasze pytanie o ile dostajemy kolejna wycenę budowy która nie różniła się cena od tej ze stropem lanym - gdzie zapowiadane oszczędności ?? Kolejny raz pytamy się o kosztorys dla banku bowiem wycena składająca się z pozycji stan deweloperski podstawowy ( i tutaj cena końcowa) i pozycji stan deweloperski pełny ( wraz z cena) nie daje nam możliwości rozpisania ile będzie kosztować płyta ile ściany a ile dach czego wymaga bank. Dostajemy informacje ze kosztorys taki będzie przygotowany w centrali i wysłany do nas w przeciągu najbliższych kilkunastu dni. Ponieważ zależy nam na czasie prosimy by został nam wysłany drogą mailowa bowiem zanim poczta dostarczy list ( o ile go nie zagubi) mina kolejne dni. Po upływie 2 tygodni i braku odzewu ze strony wykonawcy dzwonimy i piszemy maile z przypomnieniem się bowiem czas ucieka a terminy ważności pozostałych dokumentów zaczynają się kończyć. Niestety wykonawca nie wywiązuje się z tak błahych spraw i nadal nie mamy szacunkowej wyceny ile dane etapy maja kosztować. Pomału zaczynam tracić cierpliwość poziom mojego zdenerwowania zaczyna osiągać stan krytyczny.
  9. Kwiecień - wreszcie wycena ciut nas zadziwiła ( w porównaniu do kosztorysu Muratora w tradycyjnej technologi cena prawie 2,5x wyższa) czas się zastanowić gdzie jest błąd i z czego można zrezygnować. Początek maja - spotkanie z przyszłym wykonawca negocjacje ceny . Sugerują aby zrezygnować z lanego stropu betonowego na rzecz drewniana wzmacnianego belkami stalowymi ( ma to obniżyć koszt budowy o jakieś 50 tys.) - brzmi rozsądnie wiec akceptujemy to. P.Jakub drukuje kolejna ofertę na budowę domu - tylko po co skoro jeszcze mamy trochę spraw do ustalenia. 17 czerwca długo oczekiwane pozwolenie na budowę wreszcie zostało wydane - wszystko rozbijało się o oczyszczalnie biologiczna i system zrzutu czystej wody do oczka wodnego ( musieliśmy stwierdzić ze będzie to zbiornik zamknięty choć porównując oferty oczyszczalni wiele z nich może oddawać czysta wodę z niej bezpośrednio do rożnego rodzaju rowów). Kolejny absurd naszego kraju ale cóż na to wpływu nie mamy.
  10. 24 luty - złożenie gotowego projektu wraz z niezbędnymi badaniami i mapkami do starostwa . Teraz tylko czekamy czy wydadzą zgodę na biologiczna oczyszczalnie wraz z oczkiem wodnym bowiem nie mamy zamiaru podpinać się do kanalizacji miejskiej. Przełom marca i kwietnia - chyba znaleźliśmy wykonawce naszego domu Keramzyt wydaje się materiałem idealnym dla nas. Początek kwietnia - pierwsze spotkanie z przyszłym wykonawca przekazanie mu wszelakich naszych uwag skanu projektu celem dokonania wyceny budowy.
  11. Owszem niestety tak. 4 miesiące rozmów ustalania kwestii budowy i kilka maili wysłanych do nich z prośba o wycenę szczegółowa dla banku pozostało bez odpowiedzi.Początkowo twierdzili ze nie mogą skoro nie mamy podpisanej umowy przedwstępnej ( rezerwacja niby cen na materiały) a po podpisaniu tejże umowy i wpłaceniu zaliczki temat kosztorysu dla banku nadal był pomijany. Umowa została rozwiązana na szczęście całość zaliczki oddali bowiem nie wykonali ŻADNYCH prac związanych z rozpoczęciem budowy.
  12. Moze nie tyle dachówka bowiem według nich Creaton jest droższy niż Brass Teriva która nam uporczywie proponowali. A sama różnica skąd się brała tego najstarsi górale nie wiedza bowiem wyceny szczegółowej poszczególnych elementów ( ściany , płyta fundamentowa itp ) do tej chwili nie dostałem.
  13. Nie gorszych bowiem dachówka Creatona jest tej samej klasy co Brass. Różnią się jedynie wyglądem zewnętrznym i kolorystyka która nam bardziej odpowiadała.
  14. Niestety myli się Pani(Pan) 6 spotkań z handlowcem cena co spotkanie coraz wyższa i przez prawie 4 miesiące nie moglem się doprosić wyceny szczegółowej dla banku do kredytu. nie uwzględnili mojego żądania zmiany typu dachówki na innej firmy bowiem Brassa mi nie odpowiadała. Po JEDNYM spotkaniu z przedstawicielem firmy Keramzytbud uzyskałem wszelkie informacje związane z wycena, dachówka bez problemu zmieniona a budowa domu właśnie trwa. Wycena Abakonu wynosiła jak pamiętam około 480tys. zł Keramzytbud wykonuje mi moja budowę za cenę 360 tys. zł. Różnica w podejściu do inwestora znaczna bowiem to my mamy mieszkać w wybudowanym przez nich budynku i my decydujemy jaki chcemy materiał na dach i gdzie maja być umiejscowione w płycie gniazdka . Szczegóły może dla niektórych ale istotne dla osób które będą mieszkać w budowanych budynkach
  15. Udany coś nowego wnosisz w tym wątku czy nie wiesz gdzie się zapytać o kwestie związane z budowa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...