Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Milew36

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Milew36

  • Urodziny 02.11.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Milicz
  • Kod pocztowy
    56-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Milew36's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kupuje paczkowany właśnie z Kazachstanu ale bezpośrednio od producenta to ten wspominany . Ma sporą moc. Płacę za sam węgiel odsiany z miału i kamienia. Do tego 28 mj/kg pokażcie mi taki polski węgiel – nie ma i nie będzie. Oczywiście za ten luksus, jaki bez wątpienia stał się wysokiej jakości węgiel bez kolejek trzeba zapłacić. Jak policzysz ruletkę na ppg, tydzień oczekiwania pod kopalnią, transport to podobnie wyjdzie ci za tonę. Ja tylko nie mam stresów z tego powodu i lepszej jakości opał tez oczywiście.
  2. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Wszystko zależy od parametrów domu, w jakiej technice budowany jak dawno, czy i jak ocieplony. Trochę to skomplikowane. Ale zauważyłem, że firma która monitowała mi rok temu fotowoltaikę - działa bez poprawek i awarii – na stronie ma fajny kalkulator ciepła. Jeśli znasz dane typu: koszt paliwa w sakli roku, który wydajesz na ogrzewanie lub roczne zużycie paliwa – każdego jakie posiadasz szybko obliczysz koszty ogrzewania innymi paliwami – gaz, pellet, węgiel – i energia odnawialna maja pompę ciepła i pompę podłączoną do fotowoltaiki – takie rozróżnienie, które ma sens i widać różnicę. Fajne narzędzie, sam sprawdzałem i oczywiście od miesiąca nie myślę o niczym innym tylko o tej pompie, bo rachunki za ciepło wychodzą mega niskie. Także polecam sprawdzić
  3. Szanowny Rekordzisto, może niedokładnie opisałem temat, ale prawda jest taka, że sam mam pompę ciepła, a kupuję też węgiel dla rodziców po prostu - wiadomo elektroniczne zakupy są raczej nie do ogarnięcia dla 78-latków. Reasumując to tak jakbym miał dwa domy jednocześnie, w jednym spalam Sztygara a w drugim obsługuję pompę ciepła - taka rzeczywistość nic nie poradzę. Mam teraz eleganckie porównanie kosztów i automatyzacji stad służę poradą jak mogę. Posadzenie o spamowanie nawet mnie rozbawiło.
  4. Węglowy kabaret trwa i końca nie widać. Minister klimatu teraz zabrała się za interwencyjny import węgla – tylko u nas takie rzeczy Dodam, że jako podatnicy wszyscy słono do tego importu dopłacimy, bo wiadomo jak wyglądają ceny na giełdach światowych. Nie zapominajmy o kosztach transportu i cenie ropy. A co ciekawsze tego węgla nie wystarczy dla wszystkich. W pierwszej kolejności trafi on - podobno w cenach zbliżonych do tysiąca zł za tonę - do wykluczonych energetycznie i po prostu biednych ludzi, co na kredyt nie mogą sobie pozwolić – emeryci, renciści i osoby z minimalną krajową itp. Ja natomiast bez kolejki, bez paniki, co prawda drożej niż zwykle kupiłem ekogroszek w sklepie internetowym. Nie dla siebie co prawda bo mam pompę ciepła, lecz dla rodziców Jest go tam pod dostatkiem. Co prawda kupiłem, ale połowę potrzebnego na zimę bo ciągle mam nadzieję ze jednak w okolicach listopada potanieje. mam sprawdzonego więc nic nie ryzykuje. Spalam go u dziadków też mniej bo ma 2-3 dżule więcej iż najlepszy polski węgiel. Dużą rolę pewnie odgrywa też to że mają nowy kocioł niskoemisyjny. Tyle w temacie Niestety wysokie ceny to koszt który wszyscy musimy udźwignąć. Nie tylko palący węglem, ale i gazem i używający prądu również z węgla tyle ze brunatnego. Z drugiej strony wolę drogi węgiel nich chwytać za karabin – do przemyślenia dla wszystkich. PS sam jestem zadowolony z pompy ciepła - koszty dużo niższe niż ogrzewanie z węgla.
  5. To łatwe przede wszystkim rozmawiać z firmami i zadawać trudne pytania. Ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych. Zielona energia zawsze ma sens, szczególnie jak się patrzy na politykę unijna i wojnę w Ukrainie, na aktualny kryzys energetyczny i ocieplenie klimatu. Oto mój przykład. Domek 200 metrów w wyższej klasie energetyczności, 2-letni. Mam pompę powietrzną Viessmann i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko od słońca 10 kwp LG . Cały kompatybilny system instalowała mi firma - poszło bezproblemowo ale chwilkę to trwało. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji. Mam od nich też 5 lat gwarancji na sam montaż i ubezpieczanie. To genialna zmiana bo wychowywałem się w domu z piecem na węgiel i jego obsługą też się zajmowałem. Człowiek teraz żyje bez zmartwień o ceny węgla, gazu, czy prądu. Odnawialna energia to wielka idea na którą powinna postawić cała Europa.
  6. Mam chrapkę na tą pompę ciepła ale mam stary dom z lat 70, ale już kilka razy remontowany. Zastanawiam się co trzeba zrobić żeby zacząć myśleć o tej popie, co poprawić i jakich kosztów mógłbym się spodziewać. Ktoś ma już takie doświadczenie. Będę wdzięczny za instruktaż może jakieś wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...