Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

raru1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez raru1

  1. Witam. Mam solidną ekipe z Nietkowa,alez tego co wiem już maja do wyceny kolejne 5 projektów.Może być ciężko.Jak chcesz dam Ci namiary na priv-a. Ja za prostokat o wym. 10 x 12 zapłaciłem za robocizne 7600.W cenie jest również rozprowadzenie kanalizy pod chudziakiem i wylanie chudziaka. Stan 0 wyszedł 39000 (liczyłem naiwny na 25000 ). Pozdrawiam.
  2. raru1

    GRUPA LUBUSKA

    Witam. Mam solidną ekipe z Nietkowa,alez tego co wiem już maja do wyceny kolejne 5 projektów.Może być ciężko.Jak chcesz dam Ci namiary na priv-a. Ja za prostokat o wym. 10 x 12 zapłaciłem za robocizne 7600.W cenie jest również rozprowadzenie kanalizy pod chudziakiem i wylanie chudziaka. Stan 0 wyszedł 39000 (liczyłem naiwny na 25000 ). Pozdrawiam.
  3. Witam. Ja płace 1500 za ok 10 mb z materiałami tzn. licznik ,zasuwy ,rura i co tam jeszcze.Facet brał tyle samo od sąsiada 2 lata temu. GEODETA przed zasypaniem płatne oddzielnie 100.- . Pozdrawiam.
  4. [ [ Wiesz to nie chodzi o to kiedy ja kupowałem a o to jak trzeba myśleć nad budową domu. Ja kupowałem na zimę i wtedy za PTH 25 płaciłem grubo poniżej cennika. Może masz racje ,że rabat nie jest zbyt wielki ,ale zaoszczędziłem dodatkowo ok 1500 na transporcie ,ponieważ materiał był już na placu.Nie jestem też pewien czy ceny na stronce Wienebergera są do końca aktualne,gdyż ceny zmieniają praktycznie co chwila.Jest to spowodowane brakiem materiału i z tego co słyszałem niedoborami Porotonu.Byłem w Zielonej w 4 hurtowniach i w końcu najlepszą ofertę miał Raab K ,który jak by nie było jest całkiem dużym hurtownikiem i przedstawicielem producenta. Pozdrawiam.
  5. OK.Ale zobacz kiedy kupowałeś materiał (dolicz jeszcze klej na ocieplenie) i ile więcej zapłacisz za robocizne przy 3W.W lipcu miałem ofertę na PTH 44 p+w na 100.-/m2 ,trzy dni temu już na 112.- ,a we wrześniu ma być jeszcze droższy.PTH 50 p+w kupiłem za 7.- za sztuke ,czyli tyle ile musiałbym zapłacić dzisiaj za 44. W cenie jest również zaprawa ciepochronna za 4000.- Pozdrawiam.
  6. Witam. Tylko ceramika.Planowałem budować z Porothermu 44 jednowarstwowo, ale udało mi się kupić 50 ze starej dostawy po 7 .-/szt. Moim zdaniem docieplanie cieńszych ścian styropianem i robienie z domu termosu to bzdura,jeżeli już to welna ,ale wiadomo że to podraża koszty. Na 120 m2 powierzchni domu za cały materiał zapłaciłem (z nadprożami Porothermu) 22.000.- Pozdrawiam.
  7. Witam. Wkład potrafi pęknąć (pomijając wady samego odlewu),podczas palenia np.przy otwartym palenisku.Większy dopływ powietrza-większa temperatura i żeliwo może nie wytrzymać. Ponoć przy wkładach z wylotem dymnym fi 200 i wyższych to ryzyko maleje.ale zawsze pozostaje.
  8. Witam. Jedyne co do tej pory znalazłem ciekawego na ten temat w necie , to http://www.makroterm.pl jest wszystko fajnie opisane. Pojutrze wracam do domu ,to poganiam troche po firmach i będę wiedział więcej. Pozdrawiam.
  9. Czy te tylne sciany sa wyjmowane do przodu wkładu ? Przez drzwi? Naturalnie.Jeżeli teraz Wiesz na co patrzeć to na pewno zauważysz. Całkiem dużo takich wkładów robi FONTE FLAMME.
  10. Witaj. Napisałeś , że musisz- więc musisz,skromnie nawet bardzo skromnie,ale dasz rade.Weż tylko pod uwagę że budowy nie będziesz mógł zostawić nawet na jeden dzień samej sobie,i każdą najmniejszą rzeczą będziesz musiał zajmować się sam a to pochłania bardzo dużo czasu i pieniędzy. Myśl pozytywnie,a się uda. Pozdrawiam.
  11. Powietrze z zewnątrz to podstawa dobrej pracy kominka. Fi rury to przynajmniej 100 mm. Kolanka mogą być ,ale 45 st. lub mniej. LUTEK 34 jeżeli grzeje Ci się obudowa ,to coś jest nie tak.Na pewno masz zrobioną od środka izolację z wełny mineralnej np.PAROC-taka z folią aluminiową?????
  12. Witam. Dwie podstawowe sprawy: dzisiaj palisz mało ,jutro może być inaczej -więc może lepiej kupić droższy. ale przez to bardziej uniwersalny Jedną z ważniejszych rzeczy we wkładach jest to ,aby miały demontowaną tylną ścianę-jest przykręcana do reszty korpusu śrubami-gdyż to właśnie one najczęściej pękają pod wpływem zbyt wysokiej temperatury w palenisku.W razie takiej sytuacji nie trzeba demontować całej obudowy-co często wiąże się z jej zniszczeniem-tylko przychodzi serwisant robi swoje w 10 min. i można dalej mieszkać bez robienia remontu całego salonu. Dobry wkład można kupić już od 2500.-. Pozdrawiam.
  13. Możesz się dowiedzieć ile to wszystko mniej więcejkosztowało?. Oczywiście każdy z tych elementów może podnieść lub obniżyć cenę o dobrych parę złotych,ale mi wystarczy orientacyjna kwota. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  14. Teściowa ważna rzecz. Brak teściowej = dołek u żonki Dołek u żonki = nowe buty za 3 paki A ukradli tylko troche złomu za piątaka.
  15. Witam. Jedno pytanie ,czy przy myciu twarzy nie masz przy okazji mokrych łokci? Pozdrawiam.
  16. Często szkody są wyższe niż "łup" i to najbardziej boli. A propos .czy ktoś widział moją teściową???.
  17. Witam. Z kominkiem nie ma problemu , w końcu to m.in. moja działka ,natomiast jak to złożyć wszystko do kupy tzn.jaki piec ,jaki zasobnik itd. . Na tym forum -bo do tego służy-spytam się tylko o poglądową cenę takiego systemu .ale gdyby ktoś miał szersze informacje to było by miło. Oczywiście jeżeli zdecyduje się na takie rozwiązanie (dodatkowe wydatki) to kupie to z montażem ,ale hydraulikę w jakims stopniu trzeba zrobić wcześniej ,a to moge zrobić sam(wydatki ujemne). Pozdrawiam.
  18. Legary,wełna,folia,płyta OSB.płytki(klejenie technologia SOPRO do powierzchni drewnianych.Chyba wyjdzie najszybciej,tanio i czysto. Pozdrawiam.
  19. Witam. Syfon zamontujesz zawsze,wystarczy że kupisz taki ,który czyści i montuje się od góry. Murowany moim zdaniem jest o wiele lepszy,ponieważ możesz dopasować jego kształt i wymiary do reszty łazienki ,szczególnie jeżeli nie ma w niej za dużo miejsca,no i odpada brodzik ,z którym nie wiadomo co będzie za kilka lat.Przy natrysku murowanym trzeba jednak zadbać o porządną izolacje przeciwwilgotnościową .ale nie jest to duży koszt-folia w płynie +taśma ok.100.-. Zdecydowanie wygodniejszy jest 100x80 przy czym bateria musi znajdować się na węższej ściance,a po drugiej stronie znajdzie się m-ce na siedzisko. Pozdrawiam
  20. 1100m2 i wystarczy.Z przodu las .z tyłu las i tylko 2 sąsiadów.Terenów zielonych więc aż nadto.Kombinuje jeszcze co mądrego zrobić w miejsce trawy,aby chwastów zbyt długo nie kosić i nie podlewać-wolę siedzieć na leżaczku i pić piwko niż charować we własnym domu do tego jeszcze za to płacąc(woda ,paliwo ew.prąd)
  21. Ceramika.Porotherm 44 P+W.Bez ocieplenia-z doświadczenia wiem że zdaje egzamin,oczywiście przy trzymaniu się odpowiedniej technologii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...