Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

polexit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

O polexit

  • Urodziny 10.06.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

polexit's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam do zabezpieczenia i wybarwienia surowe deski z modrzewia syberyjskiego na elewację. Cel to zabezpieczenie drewna i takie jego wybarwienie orzechowym pigmentem, by nie szarzało i by nie zakryć naturalnego usłojenia. Na rynku są impregnaty, lazury, lakierobejce, oleje. Jak to najlepiej wykonać? Samym impregnatem koloryzującym hybrydowym? Impregnatem + lakierobejcą / lazurą? Pełno artykułów i w każdym pisze inaczej.
  2. Bez sensu jakby ten sąsiad miał teraz 2 płot stawiać ze szczeliną 20 cm. Tylko zielsko by rosło między oboma płotami. Jak wy sobie to wyobrażaliście? Jeszcze nie widziałem 2 równoległych płotów obok siebie.
  3. Cieśla i dekarz nie brali żadnych zaliczek, wszystko dopiero po wykonanych pracach. Ale umowa było przez hurtownię dekarską, załatwili fachowców z którymi współpracują. Za materiały było różnie, na początku jakąś zaliczkę na dachówki chcieli, a później to już było po dostarczeniu materiałów.
  4. Ten certyfikat to kolejna unijna bzdura, wywalenie pieniędzy do śmieci. Urzędy wymagają więc trzeba mieć. Firmy wystawiające cert jedne przyjeżdżają i weryfikują a inne nie, na podstawie tego co im powiesz + jakiegoś zdjęcia wystawią cert.
  5. Co proponujecie na elewację wykończoną deskami między oknami na piętrze? Prawdziwa deska ? Ponoć ciągle trzeba ja impregnować i po jakimś czasie będzie kiepsko wyglądać. Imitacja deski, ale jaka, z jakiego materiału? Ze styropianu, xps-a, kompozytu, włóknocementu, masy żywicznej, masy tynkarskiej, ceramiki? Co najlepiej, najbardziej naturalnie wygląda i jest trwałe?
  6. Niedługo w garażu będę miał kładziony styropian i rozkładaną podłogówkę. Ile cm szerokości zostawić na ten próg? Zakładam że będzie zaczynał się on wewnątrz garażu równo z bramą, jak na rysunku.
  7. Witam, Jak najlepiej zakończyć podłogę w garażu przy bramie aby: - posadzka nie pękała - nie było mostka termicznego? Garaż będzie miał około 16-20 cm styropianu eps 200 + około 8 cm wylewki anhydrytowej i pełne ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam się jak to zakończyć przy progu? Załączam rysunek, gdzieś znaleziony z moją edycją. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Zamiast robić posadzkę pod sam próg, zostawiam 11 cm szczelinę. Styropian na końcu hydroizoluję dysperbitem. Potem na szerokości ok 5 cm daję z góry na dół anhydryt, bez styropianu, potem z góry do dołu klinaryt lub purenit jako warstwa termoizolacyjna. Czy ma sens dawanie tego 5 cm paska wylewki na całej grubości, czy dociągnąć styropian bezpośrednio do ocieplenia klinarytem / purenitem? Ktoś ma doświadczenie z tymi materiałami izolacyjnymi, jak się nadają? Na górze bezpośrednio na klinarycie byłaby płytka a na niej uszczelka - próg do bramy.
  8. Mam pytanie do osob ktore tynkowaly pozna jesienia w poprzednich latach - jak przebiegal proces osuszania i zabezpieczenia tynkow i jak to sie ostatecznie skonczylo? Szczegolnie interesuja mnie przypadki gdy nie bylo jeszcze ocieplenia zewnetrznego i ogrzewania podlogowego. Sam mam taki przypadek, duzy dom, tynki skonczone w pierwszej polowie listopada, brak ocieplenie z zewnatrz, brak podlogowki. Od miesiaca nagrzewnica olejowa, sporo osuszaczy i wentylatory. Wydatek na to - wiele tysiecy i konca osuszania nie widac. W perspektywie jak w takim tempie bedzie schnelo, to czeka mnie osuszanie jeszcze kilka miesiecy. Teraz przy duzych mrozach oddalem wiekszosc osuszaczy ze wzgledu na mniejsza wydajnosc i koszt grzania, glownie pilnuje by w budynku byla temperatura dodatnia. Parter wyglada lepiej, natomiast na pietrze - duzo wody skroplonej na sufitach, sciany naszly wilgocia ze srodka tynkow. Zastanawiam sie jak to osuszanie dalej prowadzic - bo przy tych cenach najmu urzadzen i cenach diesla miesiecznie to teraz sporo tysiecy mozna wydac i tego nie osuszyc. Zastanawiam sie tez nad kupnem wlasnych osuszaczy i nagrzewnicy - w dluzszej perspektywie najem sie nie oplaca. Jak bylo u was? Skraplala sie wam woda? Co z tym robiliscie? Cala zime ogrzewaliscie, mieliscie osuszacze? Czy jedynie wietrzyliscie jak bylo na plusie i czekaliscie na grawitacyjne osuszenie wiosna? W tym roku tez spore mrozy, caly tydzien na minusie, dochodzilo do -9, utrzymanie w budynku na ok 12-24 godz 0.5-1 stopnia w najchlodniejszym miejscu - nie wiem czy to nie za malo i przy samej scianie ten mroz nie narobi szkod?
  9. U mnie tynki cem-wap + gips skonczyli na poczatku listopada, dogrzewac zaczalem od pierwszych mrozow. Zadnych pekniec nie mam.
  10. Mrozy juz przyszly. Jestem ciekaw kiedy przebija sie do srodka jesli bym nie grzal? Na razie w srodku mialem 5 stopni, przy temp na zewnatrz okolo -1. Dom nieocieplony, w miare uszczelniony.
  11. Wlasnie sie nad tym zastanawiam. Na ile to rozsadne podejscie - wylac jakas wylewke, klasc na to folie i zalozyc ze wilgoc wyjdzie dolem?
  12. Zastanawiam sie jakiego materialu uzyc by moc robic kolejne warstwy jak najszybciej? Perlit, keramzyt, piasek, styrobeton, pianobeton? Nierownosci sa od do 4 cm. Chce wyrownac chudziak i krotko po tym klasc folie i styropian.
  13. Mam spore nierówności na chudym betonie. Miałem już zaczynać kłaść styropian i podłogówkę, ale zastanawiam się nad wylewką samopoziomującą, żeby mi wyrównała poziom. Zastanawiam się ile od wylania musze czekać z położeniem folli hydroizolacyjnej styropianu,itd? Tak zebym tam pozniej nie mial jakiejs wilgoci?
  14. Z tempa prac moglem wywnioskowac, ze umowiony termin nie zostanie dotrzymany. Termin zostal znacznie przekroczony. I dlatego ze mocno naciskalem i wykonawca wiedzial co ma w umowie, to jakos zaczal starac sie bardziej i sciagac wiecej ludzi. Nie obciazylem go kara, choc moglem, tynki zrobione w miare dobrze.
  15. Jakby sie nie spieszylo to bym w ogóle tu nie pisał. Zbliża się zima, chodzi o wykonanie ciągu prac mokrych, nie tylko tynkow, przed mrozami, by moc dalej dzialac a nie stac z pracami przez miesiace czekajac na koniec mrozow.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...