Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinzm4

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O marcinzm4

  • Urodziny 10.11.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcinzm4's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. marcinzm4

    Izolacja pokoju i domu

    Też tam mieszkam. Tyle że nie cały czas. Z moich wyliczeń wynika że pasowałoby z 160k aby wszystko zrobić po "bożemu". Tak więc pomysł średniawy raczej miałem.
  2. marcinzm4

    Izolacja pokoju i domu

    Dom na oko to 12x14m. Wysokość to 5m licząc od fundamentów do krawędzi dachu czyli trzeba doliczyć jeszcze cały "trójkąt poddasza" po obu stronach domu. Budżet na ten cel z mojej strony to 20k euro. Budżet taki a nie inny ponieważ prościej by było coś wybudować.
  3. Brak nawiewników w oknach w pomieszczeniach czystych. Tylko część okien jest drewniana. Zresztą pomieszczenia czyste też mają kratki wentylacyjne. Moim zdaniem tego świeżego powietrza po prostu nie starcza na łazienkę. Gdzie po każdym myciu robi się sauna.
  4. Wywiew sprawny. W Pomieszczeniu czystym(w tym wypadku korytarz) jest zimniej niż w łazience. W korytarzu nie mam jak dołożyć nawiewu bo będzie tam jeszcze zimniej.
  5. Dzień dobry. Dom z lat (około)60-70. Mury szczelinowe(ponoć szczeliny zalane betonem(??)), murowane z tego co wiem z pustaka pianowego(info od pośrednika- nie mam jak sprawdzić- jestem za granicą). Dom nieocieplony. Mury grube na jakieś pół metra. Dach blaszana katastrofa. W jednym miejscu jakby przeciekał. Bardzo licho to ocieplone(o ile można to nazwać ociepleniem). Połowa okien do wymiany(drewniane). Z niektórych wręcz czuć że wieje. Przy większych mrozach na poddaszu (gdzie się śpi) zamarza herbata. A na niewydzielonej części poddasza jest jeszcze zimniej. Za bardzo nie wiem za co się wziąć. W temacie dopiero raczkuje i wiem tyle że okna przed izolacją a dach najlepiej na samym początku. Żeby przeżyć zimę chciałbym obłożyć swój pokój styropianem(minimum dwie ściany i podłoga(niżej jest nieogrzewana piwnica)). Podłoga i tak do wymiany. Na to wylewka i żywica epoksydowa. Okna z nawiewnikami. I modlić się że będzie się to trzymało kupy. Dobry pomysł? Pozdrawiam.
  6. Dzień dobry. Mam ogromny problem z wilgocią w łazience. Dom z lat (około)60-70. Mury szczelinowe(ponoć szczeliny zalane betonem(??)), murowane z tego co wiem z pustaka pianowego(info od pośrednika- nie mam jak sprawdzić- jestem za granicą). Dom nieocieplony. Mury grube na jakieś pół metra. W całym domu wentylacja grawitacyjna. Łazienka to jedno z niewielu pomieszczeń z oknami z PCV. Woda wręcz się leje po szybie w łazience. Rozszczelnienie okna nic nie daje. Uchylone okno i woda zaraz wysycha. Grzyb to chyba oczywiste że wychodzi. Kratka wentylacyjna niedaleko drzwi, okno po drugiej stronie pomieszczenia. Identyczny problem w toalecie. Tyle że tam jest brak wentylacji. Nawiewnik podobno nie polecany w łazience ze względu na zimno. Tutaj moim zdaniem jest to uzasadnione. Mi to wygląda na ewidentny deficyt świeżego powietrza. W korytarzu nie ma to powietrze skąd za bardzo się brać. Porady wskazane. Dom ojca a ja próbuje rozwiązać problem. W całym temacie jestem zielony. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...