Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

da-3000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

da-3000's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak, tak właśnie jest. Dzięki, takie miałem podejrzenia. W domu jest jeszcze 3 kanał, który idzie do samego dachu w kominie. Woda skrapla się tylko w dwóch pozostałych, które są częściowo poprowadzone pod skosami. Dzisiaj mam zaplanowaną termowizję całego domu. Być może to dopełni diagnozę i zgłoszę to do wykonawcy. Niestety nie potrafię Ci teraz odpowiedzieć. Być może udałoby mi się zmierzyć tę rurę, która wystaje z sufitu na poddaszu.
  2. Cześć, dzięki za odpowiedź. Na zdjęciach wstawiłem dwa różne kanały. Pierwszy idzie tak: A drugi tak: Dodano później: Zdjęcia pochodzą z różnych okresów. Tam gdzie są nieocieplone skosy z widocznymi rurami, teraz jest wełna i płyty GK.
  3. Cześć wszystkim, w przewodzie wentylacyjnym skrapla się woda, która ścieka na podłogę. Dom jest w stanie mniej więcej deweloperskim - za ok. miesiąc będziemy robić wykończenie w środku. W domu jest wentylacja grawitacyjna. Czy to jest prawidłowe? Czy taki objaw, to może być efekt źle zaizolowanych przewodów wentylacyjnych?
  4. Tak, pod ścianami na chudziaku jest folia. Rozumiem, że te miejsca gdzie wystaje 1-1,5cm to zdecydowanie za mało?
  5. Cześć, wiem, że izolacja pzreciwilgociowa powinna wystawać po stronie wewnętrznej, aby umożliwić połączenie z folią w środku na zakład. Jednak różne źródła podają różne liczby - spotkałem już opinie, że należy zostawić min. 5 cm, 10 cm, 15 cm, a nawet 20 cm. U mnie w domu też jest różnie. W niektórych miejscach zakład wynosi 10 cm, ale w innych już tylko 1-1,5 cm. Pod jedną ze ścian działowych folia jest położona krzywo i spod połowy ściany folia nie wystaje w ogóle. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć skąd tak duże rozbieżności w zależności od źródła? Jaka jest minimalna szerokość zakładu w przypadku folii?
  6. Cześć, czy ktoś jest w stanie polecić sprawdzonego inspektora nadzoru inwestorskiego z Lublina lub okolic? Budowa domu jednorodzinnego metodą zleconą, w trakcie.
  7. Na tym etapie to może być bardzo trudne. Umowa została tak skonstruowana, że w zamian za działkę budowlaną wykonawca zobowiązał się wybudować dom pod klucz na innej działce według dostarczonego przeze mnie projektu. Działka została udostępniona, budują już na niej domy na sprzedaż dla innych.
  8. Do tej pory nie interesowałem się kosztami ponoszonymi przez wykonawcę. Umówiliśmy się na konkretną kwotę za całą budowę pod klucz według projektu. Kwota wyceny powstała na bazie kosztorysu od Archona. Nazwę firmy wysłałem Ci na PW. Jak chcesz, to w tym wątku jest więcej zdjęć z tej samej budowy.
  9. Cześć, ta sama budowa co w tym wątku. Dom jednorodzinny. Budowa metodą zleconą według dostarczonego przeze mnie projektu. W projekcie mam ocieplenie fundamentów 18 cm. Na budowie wykonawca założył 12cm. Po zwróceniu uwagi miało zostać dołożone dodatkowe 6cm. Niestety, po przyjściu na budowę zastałem dołożone 3cm, czyli jest w sumie 15cm (stanąłem przed faktem dokonanym) :/ To co zwróciło moją uwagę, to widoczne liczne miejsca, gdzie dołożona warstwa nie styka się z poprzednią, pomiędzy warstwami widoczne kilkumilimetrowe szpary, zewnętrzna warstwa jest ruchoma (mam wrażenie, że jakbym mocniej pociągnął to spokojnie mógłbym to oderwać). Z jednej strony domu zauważyłem duży wyłamany fragment zewnętrznej warstwy. W innym miejscu widoczna szczelina do ok. 1-2cm, gdzie brakuje dodatkowej warstwy na całej widocznej wysokości. Od jeszcze innej strony uszkodzona folia kubełkowa (podarta na całej widocznej wysokości). Wygląda to tak jak na zdjęciach: https://imgur.com/a/PEWYqLg Czy takie wady powinny mnie zaniepokoić? Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.
  10. Budowa jest prowadzona w województwie lubelskim. Rozumiem. Wydaje mi się, że podobnie wyglądające bloczki widywałem też w serwisach typu allegro lub olx - były to pozostałości po budowie. Według mnie, w obu przypadkach nie jest to pełnowartościowy materiał, za który zapłaciłem. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W następnym tygodniu będę się kontaktował z wykonawcą.
  11. Cześć, jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego metodą zleconą według dostarczonego przeze mnie projektu. Wycena w umowie została wykonana na bazie nowych materiałów wskazanych w projekcie. Ściany z betonu komórkowego. Materiały dostarczone przez wykonawcę. Niektóre z bloczków wyróżniają się kolorem, są pożółkłe, miejscami nadłamane. Wydaje mi się, że część bloczków została dostarczona bez palety. Według mnie nie wyglądają jak nowe bloczki kupione w hurtowni. W niektórych miejscach ścian widoczne są kilkucentymetrowe szczeliny (?). Wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach: https://imgur.com/a/lLvsZiq Proszę o poradę czy ściany wyglądają na wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną? Czy widząc takie ściany na swojej budowie powinienem zwrócić na to uwagę wykonawcy? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...