Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RadekC7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez RadekC7

  1. Wpadłem na jeszcze jeden pomysł.. 1. Wymienić sterownik pieca na taki z modułem WiFi 2. Kupić czujnik temperatury z WiFi i umieścić go w sypialni 3. W logice sterownika uwzględnić czujnik z sypialni i odpalać piec, mimo osiągniętej temperatury na dole. Powinno to zagrać chyba?
  2. Cześć, mieszkam w domu dwukondygnacyjnym (od developera), gdzie zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe na parterze oraz grzejniki na piętrze w sypialniach. Piec jest podpięty pod sterownik, który po osiągnięciu zadanej temperatury odcina go. Rozprowadzenia do grzejników wykonane są poprzez zastosowanie trójników. Oczywiście na parterze jest miło i ciepło, a sypialnie zimne, bo pokój nie zdąży się nagrzać. Podłogówka jest bez mieszacza na RTL'ach. [ATTACH=CONFIG]466898[/ATTACH] Piec - ACV ILEA 18/25 - ustawiona temperatura 50 stopni przy poskręcanych RTL przy podłogówce na ok. 2 poziom. Co muszę zrobić, żeby zmniejszyć różnice temperaturowe między piętrami? Obecnie wynoszą one obecnie ok. 2-2.5C. Jednym z rozwiązań byłoby dołożenie mieszacza, ale to spory koszt. Wtedy mógłbym ustawić wyższą temperaturę na piecu i pokoje szybciej by się nagrzewały. Zastanawiałem się czy nie wymienić RTL na sterowane przez WiFi, żeby móc swobodnie regulować przepływ, ale wydaje mi się to mocno przeciętnym rozwiązaniem.
  3. Witam, podczas budowy domu developer wykonał drenaż wokół budynku. Dodatkowym zleceniem było obniżenie gruntu o 20cm względem wylewki, a następnie jego utwardzenie. Niestety po wykonaniu powyższych prac wystaje geowłóknina z ziemi, w związku z czym nasuwa się pytanie - czy jest to dopuszczalne i zgodne ze sztuką budowlaną? Ponadto ziemia po utwardzeniu jest dość nierówna... Jeżeli wykonawcy odstawili fuszerkę i wg przepisów powinno to zostać zrobione znacznie lepiej, bardzo proszę o konkretne i rzeczowe podstawy/regulacje, tak aby developer nie miał jak się z tego wykręcić.
  4. Akurat mam obecnie czarny blat na wynajmowanym mieszkaniu i jestem zadowolony. Nie będzie on w jednolitym kolorze tylko z jakimiś "wzorami" dzięki czemu nie widać drobnych rys i syfu. Do blatu nie mam żadnych wątpliwości.
  5. Ostatnia całkiem ładna z tym, że ściana pomiędzy blatem a szafkami górnymi, to będzie biały lacobel. Poniżej zamieszczam wersję z panelami laminowanymi na podłodze oraz dwie wersje kolorystyczne dolnych frontów. Zmieniłem również odcień "drewna".
  6. Cześć podjąłem się zaprojektowania własnej kuchni połączonej z salonem i jadalnią. Był pomysł na półwysep, na razie stanęło na osobnej wyspie i dwóch czarnych słupach - jeden lodówka + szafki nad nią, drugi piekarnik, mikrofala i szafki. Zastanawiam się nad rezygnacją z płytek na podłodze, aby zrobić w całym pomieszczeniu panele. Co za tym idzie, prawdopodobnie chciałbym zrobić dolne fronty kuchenne w kolorze czarnym, aby podłoga nie "zlała" się z nimi. Co o tym myślicie? Wyspa zostanie w takich kolorach jak na załączonym rzucie.
  7. Cześć, zaprojektowałem swoją niewielką łazienkę - niecałe 4m2. Ogólny zamysł to czarne płytki przy prysznicu walk-in, podłoga płytki drewnopodobne(być może zdecyduję się na cieplejszy odcień). Zastanawiam się co rzucić na sufit, mam obawy, że biały nie będzie tutaj pasował i myślę o również o jakimś materiale imitującym drewno. Ponadto czarna szafa - to zabudowa pieca dwufunkcyjnego - nie chcę, aby był odkryty. Ostatni pkt to zabudowa wc. Jak widać na rzucie jest 1m od ściany do szafy - wydaję mi się, że jest to za szerokie i zastanawiam się nad 60cm, tylko wtedy zostaje po 20cm "dziury". Co o tym myślicie. Dzięki za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...