Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hervi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubień Kujawski
  • Kod pocztowy
    87-840
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hervi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dobrze, dziękuję za pomoc
  2. Tak, tak polepa z gliny i różnych śmieci. I tak, deski od dołu, siatka ze słomą i gips. Właśnie chciałbym stare belki czymś zabezpieczyć i uzdrowić, żeby dalej mogły sobie kilkadziesiąt lat wytrzymać, tylko czym najlepiej? Poprostu impregnat do drewna konstrukcyjnego wystarczy? Ta siatka z gwoździami ma jakąś profesjonalną nazwę?
  3. Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii dotyczącej przeróbki starego stropu drewnianego zbudowanego metodą ślepego pułapu, z do tej pory nie zamieszkałym, nie ogrzewanym strychem. Dom zamieszkały, natomiast piętro mam zamiar właśnie zaadoptować i porobić pomieszczenia, oczywiście też będzie ogrzewane, najważniejsza jest teraz podłoga. Ogólnie wizję mam taką, aby wyrzucić polepę oraz deski pośrednie, wzmocnić strop nowymi belkami, tylko jak szerokimi? Chciałbym zachować wysokość starych czyli 19 cm, aby łatwiej wypoziomować później legary (czy 5x4 wystarczą? jaki rozstaw 60cm?), a na legary położyć płytę OSB (i tu znowu dwie wersje, jedna płyta z pióro wpustem 22-25mm? czy dwie po 12-15mm?). Jeszcze pozostaje szerokość desek wzmacniających i poziomujących starą belkę... Czym najlepiej uzupełnić puste miejsce po ślepym pułapie? Wełna? czy np. keramzyt? co będzie lepsze aby wygłuszyć strop? Co do wzmocnienia belek wymyśliłem takie warianty: Rozstaw belek wynosi średnio ok 1m. Belki opierają się na 2 ścianach zewnętrznych i na środkowej wewnętrznej. Poniżej rysunek poglądowy: W najbliższym czasie mam zamiar spotkać się z konstruktorem, ale chciałbym być już "troszkę" mądrzejszy przed kontaktem. Poniżej zdjęcie jak to teraz wygląda:
  4. Witam. Prosiłbym o wyklarowanie kilku kwestii związanych z ociepleniem poddasza użytkowego. W ciągu kilku ostatnich dni sporo czytałem forum, oglądałem poradniki na YT oraz pytałem fachowców i niestety ile głów tyle zdań. Mam do ocieplenia świeżo wykonane poddasze, krokwie 14x7, poddasze będzie użytkowe. Moje podstawowe pytanie to czy jeśli jest zastosowana membrana wysokoparoprzepuszczalna a dach pokryty blachodachówką, należy zrobić szczelinę wentylacyjną ok 2cm między wełną i membraną? W tym przypadku chcąc ocieplić wełną 15cm chciałbym nabić łaty 3cm na krokwie aby wełna zlicowała się z nimi gdy się oprze na sznurkach. Następnie pójdzie oczywiście 2 warstwa wełny 10cm na stelażu. Kwestia czy robić tą szczelinę, przede wszystkim czy ma to sens, bo jeśli nie, to wystarczy że nabije jakieś listwy 1cm aby osiagnąć te 15cm gr wełny. Zawsze to 2 cm większe pomieszczenia na całej powierzchni. Proszę o uporządkowanie mi w głowie tych rzeczy abym obrał jak najlepszą drogę do wykonania tego zadania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...