Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vald_as

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vald_as

  1. Po godzinie mam: 1,1/-2,6°C. Pomału i u mnie idzie do góry.
  2. Dzisiaj po godzinie pracy na CO 0,2/-2,8 - rekord z 28 grudnia 2021 r to -0,3/-3,8. Od jesieni borykam się z niską temperaturą o czym pisałem już wcześniej.
  3. Temperaturę na pompie podniosłem o dwa stopnie. Od godziny 19 wczorajszego wieczoru do 7 rano dzisiejszego poranka pompa uruchomiła się 6 razy i pracowała 2 godziny. W ciągu 24 godzin uruchomiła się 10 razy i pracowała 3 godziny. Dzisiaj po 10 minutach (ładowanie CWU) temperatura dolnego źródła 7,5/4,7. Na zewnątrz jest bardzo ciepło w mieszkaniu 23,4 stopnie.
  4. Odległość jednego odwiertu od drugiego 6 metrów. Odległość do sąsiada ok 1 km. odwiert drugi u mnie zasypany małymi kamyczkami (żwir), pierwszy urobkiem powstałym po pracach wiertniczych drugiego odwiertu. Instalator działa na naszym terenie już od kilku lat i jak na razie poważnych awarii nie było.
  5. Zwiększyłem temperaturę na pompie ciepła o jeden stopień. Pomiary w odstępie 24 godzin. liczba uruchomień sprężarki 14 razy, czas pracy 3 godziny. Sprawdziłem temperaturę dolnego źródła u sąsiadów, którzy mają identyczną pompę ciepła i trzy odwierty po 70 metrów. Zainstalowana instalacja działa drugi rok. Po 10 minutach pracy temperatura 3,5/0,9 po 20 minutach 3,0/0,6. Czyżby u nas jest taki zimny grunt?
  6. Na pompie ciepła mam ustawione, że jak na zewnątrz jest powyżej siedmiu godzin temperatura niższa niż +17 stopni to ładuje pompa bufor, Kończy gdy temperatura jest większa niż 17 stopni.
  7. Pompa obiegowa energooszczędna IBO uruchamia się na czujniku pokojowym (Regulator Pokojowy Bezprzewodowy Tech ST-294 V2).
  8. Grunt to skała i glina. Bufor jest równolegle. Termostaty mam regulowane ręcznie. Spróbuje dzisiaj otworzyć na ful zamknięte w garażu i w jeszcze jednym pomieszczeniu. Dwa grzejniki z piętra ponownie będę miał wstawione za jakiś tydzień, może zdjęcie tych grzejników spowodowało problem??? Edit z 23.09.2021 Od wczorajszego popołudnia do dzisiejszego rana pompa pracowała 4 godziny i w tym czasie agregat załączył się 15 razy. Rano temperatura wyjście 3, wejście 1,1 Temperatura w pomieszczeniach komfortowa.
  9. Bufor 100 litów, CWU grzeje się kiedy chce. U nas od dwóch tygodni jest zimno na zewnątrz i pompka obiegowa rozprowadzająca wodę na grzejniki pracuje non stop. ustawione mama na 21,5 czujnik a temperatura dochodzi do 21,3-21,4 i się nie wyłącza, gdyż nie przekracza 21,5.
  10. Pytanie do specjalistów. Teraz mam wejście 4,3/wyjście 1,8. Pompa Nibe 12. Instalacja na przewymiarowanych grzejnikach. Rozruch 5 sierpnia 2021 r. Liczba uruchomień sprężarki 277, całkowity czas pracy 42 godziny (w tym 10 godzin c.w.u.) W domu temperatura 21 stopni i tak się utrzymuje (tak mam ustawione i pompa obiegowa pracuje cały czas). Dwa odwierty po 90 metrów i 10 metrów od mieszkania. Obecnie mam remont i zdjęte dwa największe grzejniki na piętrze. w garażu i jednym pomieszczeniu mam zakręcony termostat na grzejnikach. Martwi mnie temperatura wyjścia i wejścia obiegu dolnego źródła. Instalator twierdzi, że tak ma być i odwierty muszą się zasklepić i po jakimś czasie będzie o wiele lepiej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...