Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysiek000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Krzysiek000's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź - właśnie tego najbardziej się obawiam, że w teorii wszystko fajnie, a potem wyjdą kwiatki . Myślałem o drugiej opcji, żeby zrobić jedną taflę w salonie i przejść na korytarz i jednak przeciąć to w pokojach tych mniejszych i albo tam pociągnąć w poprzek z korytarza albo dać wzdłuż tak jak piszesz. Tylko jeśli w korytarzu będzie jeden sposób ułożenia a w pokoju inny to też może nieco dziwnie wyglądać, chociaż oczywiście przy zamkniętych drzwiach tego nie widać... Możesz powiedzieć, jak w tej sytuacji u rodziców to ostatecznie ułożyłeś?
  2. Dodatkowe pytanie, czy przy metrażu powyżej 70-80 m2 powinno się już robić panele winylowe na klej, czy na klik też mogą być?
  3. Nie jest to reklama, ale możesz sprawdzić listwy progowe od Arbiton: https://arbiton.com/pl/profile-podlogowe Co prawda nie miałem aż 22 mm róznicy, ale przy 10-12 mm taka listwa progowa (dopasowana do spadku) zachowuje się dobrze i nie odkleja się (jest odpowiednio wyprofilowana).
  4. Cześć, Chciałem na bazie Waszego doświadczenia doradzić się, jak powinno zostać zaplanowane układanie paneli winylowych, aby można było je ułożyć na klik bez układania od tyłu i bez dylatacji. Czy montaż powinien rozpocząć się od lewego górnego narożnika? Czy widzicie tutaj jakieś potencjalne przeszkody/trudności - na przykład kwestia przejść przy drzwiach? W części kuchennej będzie najprawdopodobniej gres i tak samo w łazienkach. Z góry dzięki za wszelkie rady.
  5. Tak, dziękuję za radę i doposażyłem się w taki klucz na przyszłość. Jeszcze na innej stronie widziałem taki komentarz, że rozmiar 3/8 albo 1/2 w kontekście wężyków należy traktować jako pewien 'numer', ale nie rozumieć wprost w sensie nie przeliczać na mm, bo to się niestety nie przeliczy poprawnie przez tę zaszłość historyczną jak to zostało wprowadzone i właśnie tego nie mogłem na początku zrozumieć, skąd się to wzięło .
  6. Gdyby kogoś interesowało, tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat: https://www.stevensonplumbing.co.uk/bspt.html Wychodzi na to, że 3/8" było oryginalnie mierzone między ściankami rury, a że ścianki były grubsze to te wymiary teraz rozmijają się trochę z rzeczywistością. Więc realnie gwint 3/8" ma zewnętrzną szerokość 16.66 mm, więc przy tych niecałych 2.5 mm grubości ścianki nakrętki faktycznie klucz 19 będzie pasował. Pewnie jak ktoś siedzi w hydraulice to oczywiste dla Niego, ale szczerze dla mnie mindfuck totalny
  7. Cześć, Jeśli mamy zaworek do baterii 1/2x3/8, to jak to jest, że nakrętka od wężyka pasuje pod klucz 19 mm, skoro gwint 3/8 teoretycznie powinien mieć mniejszą nakrętkę? Jak na przykład tutaj: https://www.art-nierdzewne.pl/din-934-unc-calowa/3701-nakretka-3-8-unc-din-934-a2-szesciokatna-nierdzewna.html "Szerokość nakrętki pod klucz: 9/16" (14,3mm)" Czy to jest jakoś unormowane, że te wężyki zawsze mają takie nakrętki 19 mm? Bo nie umiem sobie tego logicznie wytłumaczyć, jak te wartości calowe przeliczają się na wielkość nakrętki w mm . Z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...