Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaspy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lukaspy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No raczej nie są starałem sie to wyjaśnić najlepiej jak umiałem. PS. trochę poprawiłem, mam nadzieję że lepiej
  2. Tak, maja być nowe drzwi. Ale drzwi które będą wstawione w otworze drzwiowym (aluminiowe). Natomiast drzwi z robioną na zmówienie ościeżnicą (tak bardzo niewymiarowy otwór i tak położone płytki w okół niego) że cena drzwi z custom ościeżnicą to 1,6x drzwi aluminiowe z szybą w otworze drzwiowym. stąd pytam jak to wykończyć. Poza tym czemu uszkodzenia mózgu ? pytam się grzecznie o radę, nie potrzebuję kogoś kto mi to zrobi, pytam się o konkretne rozwiązanie. I jaka okładzina w drzwiach ?
  3. Witam, Wiem że trochę od tyłu, ale potrzebuję wykończyć otwór drzwiowy tynkiem cementowo wapiennym w wykończonym domu. Historia jest taka że miały być drzwi z ościeżnicą, ale otwór jest na tyle niewymiarowy że po wycenie ościeżnicy, wybrałem inne rozwiązanie - drzwi w otworze drzwiowym (bez ościeżnicy). W skutek czego potrzebuję teraz wykończyć ten otwór. Stan na teraz: - na krawędziach otworu drzwiowego zostały wklejone narożniki tynkarskie - jedna strona otworu goły pustak porotherm - druga strona otworu bloczki betonowe zalewowe I teraz problem: Otwór chciałem wykończyć tynkiem cementowo wapiennym z worka. Ale przeczytałem że przed tynkowaniem należy wykonać szpryc, i w tym momencie zaczyna i się problem. Dom jest wykończony - jedna strona drzwi płytki, druga pomalowana ściana z gładzią, dodatkowo w pobliży zabudowa drewniana i schody. Generalnie narzucanie szprycy na to wygląda kiepsko. Co mogę z tym zrobić ? Czy można tynkować bez szprycy ? Może jakiś grunt ?
  4. Dzięki za odpowiedzi. A jeszcze ważne pytanie bo mnie jedna rzecz przeraża.... osuszacz nie jest chyba takim problemem - mała moc, i chyba ma sens przez 1 miesiąc max ? Natomiast boje się ogrzewania nagrzewnicą - wiem że nie musi być gorąco - ile stopni wystarczy 10 ? czy koszt takiego grzania domu parterowego 150m poddaszem (70m) i ocieplonym dachem wełną z folią będzie jakiś tragiczny ? Jakich mocach tu mówimy ?
  5. Witam wszystkich (to mój pierwszy post) Mam pytanie odnośnie tynków wewnętrznych gipsowych twardych łazienki cementowo wapienny). Stan obecny: - surowy zamknięty (czyli dach bez ocieplenia, ściany porotherm na dryfix, piętrowy z lanym stropem, okna , brama garażowa i drzwi). - zrobiona woda, elektryka się kończy - przyłącze wody, gaz ma być w tym miesiącu, prąd w trakcie - możliwe styczeń (projekt trafił do taurona) I teraz pytanie: mój budowlaniec proponuje kolejność: ocieplenie dachu (wełna), wylewki anhydrytowe i potem tynki gipsowe maszynowe (twarde). Tu uwaga bez wykończenia elewacji i zostawienie tego tak na zimę. Chciałby tam wsadzić jakieś osuszacze i grzać dmuchawami. Przy czym ocieplenie zewnętrzne i tynki zewnętrzne zrobić na wczesną wiosnę. Ja mam trochę obawy co do tynków wewnętrznych które zostaną zostawione na zimę w budynku nawet przy tym ograniczonym grzaniu. Jakie jest wasze zdanie na temat tej kolejności prac ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...