Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BPiotr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez BPiotr

  1. Od razu zgłosić reklamację na piśmie u sprzedawcy.Nie czekać.
  2. "z forum wynika, że mógłbym zmieścić się w 1500pln" przypuszczalnie tak ale ja doliczyłbym koszty transportu,rozładuku drewna,wydawanie pieniędzy rok do przodu(drewno musi się suszyć).Chodzenia 2-4 razy dziennie do kotłowni nie da sie policzyć.A z gazowym masz święty spokój,czysto,na podwórku nie wala sie sterta drewna. Poza tym ta zima była trochę wyjątkowa, ja poprzednie lata mieściłem się w kwocie 2-2,2 tyś zł,tej zimy było to ponad 3 tys. Co do sprzedaży kotła to mam wątpliwości ze znalezieniem kupca za rozsądne pieniądze-na pewno nie pokryjesz kosztów nowej kotłowni.
  3. Przy dzisiejszych cenach miedzi, rozdzielacze z pexem powinny wyjść taniej.Instalację miedzianą należałoby zainstalować pod tynkiem co oznacza dużo kucia a pexa instaluje się pod wylewką-dużo mniej roboty.
  4. Jakiego producenta ten tynk?
  5. Dla walca jest to chyba zbyt skomplikowane ale jak nie wie to pisze
  6. Wybór pomiędzy otwartą a zamkniętą komorą spalania jest uwarunkowany możliwością podłączenia do komina i wykonania nawiewu do pom.w którym znajdujesię kocioł a nie względami ekonomicznymi. Oba rodzaje kotłów mają prawie tą samą sprawność więc oszczędności prawie żadne.Tańszy w zakupie jest oczywiście kocioł z otwartą komorą spalania.Oszczędności pojawiają się przy zamontowaniu kotła kondensacyjnego(zawsze z zamkn.komorą) co w przypadku takiego małego mieszkania jes nieopłacalne.
  7. No to jeszcze nie zacząłeś budować a już masz nauczkę,że nigdy nie płaci sie całości przed wykonaniem zlecenia. Dzięki temu może zaoszczędzisz.Bo gdybyś zapłacił całość murarzom za stan surowy a oni np. ..........................nie przyjdą. Niewiem ile zapłaciłeś, ale jak robi takie szopki to niewiem czy nie lepiej stracić te pieniądze i poszukać kogoś innego.
  8. Dobry chwyt marketingowy takiego jeszcze nie spotkałem
  9. Jeśli wszystkie rury są połączone w całość to nie rozumiem określenia "na jednej z rurek". Przedstawione objawy świadczą o zbyt małym przepływie wody,może to być spowodowane tymi wężykami lub innymi przewężeniami średnic rur.Trzeba by sprawdzić jaki jest faktyczny przepływ wody np.w litrach na minutę lejąc wodę do wiadra.W zależności od ciśnienia i średnic rur powinien to być przepływ na poziomie nie mniejszym niż 8-15 l/min przy zastosowaniu wężyków.
  10. Jeśli to ma być kocioł wiszący to raczej nie polecam Buderusa ze względu na awaryjność.
  11. A może zapomniałeś w kotle rozpalić?
  12. Czynnikiem wywołującym cyrkulację w instalacji jest to,że palisz w kotle i wytwarzasz ciepło więc to raczej ciepła woda popycha zimną, tylko niewiem co to za różnica czy ciepła zimną czy zimna ciepłą.Ważne że intalator zrobił dobrze instalację grawitacyjną i działa-mało kto robi to teraz dobrze.A tak w ogóle to chyba sobie jaja robisz.Bo na temat ciśnienia wody to chyba było w 7 klasie podstawówki,ale przypomnę że ciśnienie wody zależy od jej słupa a nie ilości. A rura przelewowa służy do odprowadzenia nadmiaru wody więc jeśli nie uzupełniasz zładu "świeżą" wodą to co ma z niej wypływać?
  13. może tam http://www.cramo.com.pl/ mieszczą się w Mikołowie 10 min.z Katowic
  14. Bolixa odradzam całkowicie,właśnie jestem na etapie załatwiania reklamacji.Po 3 latach całkowita rozsypka.
  15. Dzięki za podpowiedź.
  16. Z fizyki i nie tylko wiadomo,że ciepła woda idzie w górę a zimna w dół.I tak dzieje się w układach grawitacyjnych kocioł nagrzewa wodę,która płynie "pod górkę"do grzejników jednocześnie wypychając zimną wodę w dół do kotła.Z rurą bezpieczeństwa tak się nie dzieje ponieważ naczynie wzbiorcze nie ma stałego odpływu tzn.niema rury powrotnej do kotła tak jak grzejniki. napisałeś-"Wiem ze im wieksza odległosc kotła od grzejników tym wieksze cisnienie"- tego prawa fizyki nie znam -ciśnienie zależy od wysokości a nie odległości. Naczynie musi być w najwyższym punkcie po to żeby z niego nie wyleciała woda-prosto wytłumaczyłem?
  17. Może wie ktoś, gdzie można na Śląsku poddać ekspertyzie system ocieplenia? Mam problem z odpadającym tynkiem akrylowym Bolixa i popękaną warstwą zbrojącą.Problem wyszedł po gwarancji i Bolix umywa ręce twierdząc że to wina wykonawstwa a nie ich materiału.Chciałbym jednak dowiedzieć się prawdy gdyż ekspert firmy Bolix nie umiał pokazać konkretnych błędów wykonawcy.
  18. Widzę,że kolega "Dejna" ma swoje zdanie na temat kotła kondensacyjnego i chyba szkoda czasu na dalsze dyskusje.
  19. Poszukujesz kotła,grzejników lub innych materiałów instalacyjnych pytaj na email [email protected] specjalne ceny dla forumowiczów. pozdrawiam
  20. Piec kondensacyjny jest urzadzeniem niskotemperaturowym i wlasciwie nadaje sie jedynie do podlogowki. Bedzie juz problem z uzyskaniem c.w.u. , a o kaloryferach mozna zapomniec. I to wcale nie z powodu tego, ze nie bedzie dzialac z wyzsza temperatura ale z powodu tego, ze czym wyzsza temperatura tym bardziej spada sprawnosc. Ale kocioł kondensacyjny pracując nawet na maksymalnej temp.jest sprawniejszy od standardowego więc nie rozumiem jaki może być problem z c.w.u. czy kaloryferami.Niskotemperaturowe są wszyskie kotły "domowe". pozdrawiam
  21. Jestem sprzedawcą i temat przerabiałem niejednokrotnie.Montaż kotła kondensacyjnego jest opłacalny w budynkach o pow. powyżej 200 mkw. przy ok 120m oszczędności roczne to 200-300 zł licząc nawet 10 lat to daje 2-3 tyś. a różnica w cenie np.kocioł turbo 3.000-kondensat 7.000 nie licząc droższych przeglądów (analiza spalin ok 100 zł) to i tak jesteśmy w plecy.Sprawa wygląda trochę inaczej przy gazie płynny ale to trzeba liczyć indywidualnie.
  22. jeśli to typowy dom to bierzemy pod uwagę parametry 70/55 i liczymy powierznię pomieszczenia razy 65-110 M/m kwadratowy (w zależności od ocieplenia budynku-jeśli budowany w nowych technologiach to 65-70 W jeśli stary dom nie ocieplony to 90-110)
  23. jeśli cena Vitopenda turbo jest brutto to super,jeśli netto to znalazłbym taniej
  24. Trzy lata temu pokusiłem się o Bolixa-chcielibyście zobaczyć go dzisiaj. Od roku załatwiam reklamację-zacząłem telefonicznie i to był mój błąd(oglądali,robili zdjęcia itp)jak zgłosiłem pisemnie to się dowiedziałem że właśnie minął okres gwarancji.Raczej nie polecam.
  25. W sumie to na taką powierzchnię każdy kocioł dwufunkcyjny będzie za duży,z tego względu że do podgrzewania wody potrzeba ok 20-24 kw i taką moc maksymalną ma prawie każdy kocioł 2funkcyjny-a minimalna moc takich kotłów to 6-9 kW a to już 2-krotnie za dużo na takie mieszkanie.Więc wybór raczej nieograniczony-marka,cena,wygląd-wszystko zależy od inwestora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...