Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czarny86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Czarny86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Trochę za duże ryzyko żeby zaufać znikomemu doświadczeniu teścia Tym bardziej że i architekt i badania gruntu wskazują na wylanie płyty. Źle wylane lub za słabe ławy również mogą pęknąć jeżeli trafi się jakiś luźniejszy grunt i wtedy dom będzie nierówno osiadał a w efekcie dostaniesz popękane ściany i posadzki. Tak jak przedmówca, zaproś kierbuda i niech wytłumaczy teściowi co i jak.
  2. Tutaj jest coś podobnego do Twojego, może Ci pomoże https://www.extradom.pl/projekt-domu-kp-505-LUB1005
  3. Cześć. Co myślicie o moim pomyśle aby do rekuperatora dołożyć wodną nagrzewnicę kanałową wtórną która była by zasilana wodą z wężownicy z boliera cwu? Mam tam wolną wężownicę która miała być wykorzystana przez solary ale że solarów brak to może by do tego wykorzystał. Po co? A po to aby trochę dogrzać dom w okresach przejściowych. CWU zasilane PC
  4. Dzięki Panowie sporo mi pomogliście
  5. No fajnie to wygląda, czyli Ty sobie ustawiasz w PC żeby wtłaczała w podłogę wodę o temp 24st co w rezultacie da temperaturę 23st w domu tak? Analogicznie jak bym chciał mieć w domu 21 st to musiał bym wtłoczyć wodę o temperaturze 22st? A jak to wygląda w sytuacji gdy w domu masz te 23st a dzień jest dość słoneczny i przez okna dodatkowo Ci podbija temperaturę? Taka gruba posadzka pewnie trochę czasu potrzebuje zanim się wychłodzi i temperatura w domu zacznie spadać? Jak to wygląda?
  6. Taka PC wewnętrzna ma już zbiornik na wodę więc tu mi koszt odpada z 2-3k, różnica pomiędzy PC 3-5 kW to chyba jakieś 4k więc do 8k niewiele brakuje. No nie wiem sam ;P Im więcej się dowiaduję to tym ciężej się zdecydować na coś
  7. A co myślisz o PC wewnętrznej tylko do CWU?
  8. To musiały by być chyba 2 grzałki, jedna na lato pod PV a druga na prąd z sieci dla okresów zimowych.
  9. A ile trwa "rozruch" takiej płyty akumulacyjnej? Załóżmy że wezmę PC 5kW + wylewkę 10cm nad rurkami czyli jakieś 12cm łącznej grubości płyty to podejrzewam że wygrzanie takiej płyty twa kilkanaście godzin (no chyba że się mylę) i pewnie drugie tyle ta płyta stygnie więc w okresach zimnych takie rozwiązanie jest ok, ale co w sytuacjach kiedy mamy okresy przejściowe takie jak np obecnie, gdzie jednego dnia może być 12-15 stopni żeby drugiego spadło do 5 a w nocy do 0. Raczej nie dam rady tak sterować akumulacją żeby na szybkości dopasowywać temperatury do takich wahań? Jak macie to obcykane?
  10. Hmm, ciekawa sprawa z tymi rozmiarami wężownic, musze doczytać o tym jeszcze, ale przy takim założeniu solary nie mają sensu tylko PC i Grzałka A jak by dać 2 zbiorniki połączone szeregowo po 150l, jeden z wężownicą od solarów a drugi od PC + grzałka + jakaś pompa obiegowa do wymuszenia obiegu? Andrzej5101, Arturo1972 nie wiem czy chce się pchać w takie akumulacyjne grzanie, pilnowanie taryf, godzin grzania itp. bardziej odpowiada mi uruchomienie i niech sobie działa i grzeje. Nie mówię oczywiście że akumulacyjne grzanie PC jest złe bo też jest fajną opcją
  11. Hej, mam problem dotyczący poprawnej izolacji okien zamontowanych na konsolach. Na załączonym obrazku, po lewej aktualny stan okna, okno jest ustawione na konsolach, dookoła ma luz, od dołu 7-9 cm, boki i góra 3-4 cm. Schemat po prawej to mój pomysł na zaizolowanie okna styropianem, Wyciąć w nim frez który zachodził by na ramę od wewnątrz na "styku" okna i ściany podkleić taśmą paroizolacyjną a z zewnątrz paroprzepuszczalną styk okna i styropianu (na schemacie żółta i zielona linia) Co sądzicie?
  12. Dzięki Panowie za podpowiedzi. Skoro PC 3kW będzie za mała do ogrzania CO i CWU, bo rozumiem że chodzi tu tylko o te najmroźniejsze dni gdzie PC jedzie na najwyższych obrotach, uruchamiają się grzałki i jej moc wystarcza do samego CO. To może zamiast ładować się w grubszą wylewkę i przewymiarowaną PC to zamontuje sobie zbiornik CWU z 2 wężownicami i grzałką elektryczną, podłączę solar do grzania w lecie, PC do grzania w chłodne dni i grzałkę do grzania kiedy w PC braknie mocy. Co myślicie o takim rozwiązaniu? I dalej, może wtedy zmienić wylewkę 8cm miksokret na anhydryt 5cm i dodać te 3 cm do styropianu? Bo mam takie warstwy na podłodze, xps 20cm, płyta fund. 22cm, no i teraz jak bym zmienił to było by 13cm styro i 5 cm wylewki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...