Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pablos1995

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pablos1995

  1. Przy tym sposobie zapala mi się lampka bo warstwa nadlanego chudziaka nie będzie miała hydroizolacji. W teorii może być małe ryzyko zaciągania wody, bo będzie to już powyżej terenu a styropian fundamentowy to XPS.
  2. Kierbud daje trzy rozwiązania: 1) rozebrać i od nowa murować(skrajność), 2) wieniec na ścianach fundamentowych, 3) zamówić na chudziaka b15 zamiast b10 obszalować cały budynek po zewnętrznej stronie ścian fundamentowych, zacząć od najwyższego punktu robiąc szalunek na + 4cm żeby cienka warstwa betonu nie pękała. Kierbud daje mi do zrozumienia, że to rozwiązanie może nieść za sobą nierówne osiadanie chudziaka, ale warunki glebowe u mnie są na tyle dobre, że dobrze zagęszczony piach ma małe szanse na osiadanie.
  3. Działka jest pochyla, w miejscu gdzie teren jest najwyższy jest to około +10cm względem terenu
  4. Witam wszystkich chcących pomóc Fachowcy, których już pożegnałem dali ciała z poziomem, zaczynając do ław kończąc na ścianie fundamentowej. Różnica w poziomie ściany fundamentowej na gotowo to miejscami nawet 4 cm, wymiary budynku to około 13x13m. Ekipę pożegnałem przed zagęszczeniem i wylaniem chudziaka. Czy jest jakaś sensowna metoda na wyrównanie poziomów? Chudziak miał być wylewany na lico z ostatnią warstwą bloczka. Robienia wieńca raczej wolałbym uniknąć, przez duży nakład pracy i koszt, może wyrównanie zasypem a później trzymanie poziomu od najniższego punktu?
  5. U mnie byłby odbiór bezpośrednio z fabryki(odległość około 100km) i przez to, że silika ciężka wymagałoby to 4 transportów każdy z transportów 800zł netto + oczywiście kaucje za palety. Podobno nowa cena miała być o 1 zł wyższa. Ale nie weryfikowałem tego. EDIT: Poprawka, bo teraz sprawdzam te ceny co miałem wypisane za 6,20zł miałem silikat 24cm, 18cm miał być złotówkę tańszy, a to już na gębę utalalem
  6. Silkę 18 też rozważałem. Na początku stycznia miałem ofertę "last minute" z 2021 roku za 6,2zł z vat. Transport za silkę zabił opłacalność tego materiału :/.
  7. Kupiłem za 11.90zł sztuka 24x24x59 producent Termobet. Nie wiem czy to tanio, czy nie. Dla osoby z obcej branży była to najtańsza oferta jaką udało się wyrwać. Drugą najtańszą ofertą był Ytong za bodajże 12,90zł. W szoku byłem, że wszystkie ogłoszenia na OLX/allegro to albo wałek, albo koszt transportu gdziekolwiek by nie był obniżał opłacalność zamówienia. Po wykonywaniu telefonów, odwiedzaniu składów budowlanych musiałem się nauczyć rozmawiać z sprzedawcami żeby chcieli złożyć jakąś ofertę, na początku było zbywanie co mnie bardzo zaskoczyło.
  8. Ja kupiłem beton komórkowy mimo, że początek budowy w marcu. Brak dostępności i podwyżki cen wymusiły to na mnie.
  9. Jeśli mogę prosić o przesłanie wspomnianego excela będę wdzięczny! mail: [email protected]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...