bas.1990
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
bas.1990's Achievements
-
Witajcie. Tym razem proszę o poradę w sprawie przegrzewania podłogówki. Posiadam bufor, który grzeję do 5o stopni. Temperatura zadana zaworu to 29 stopni. Maksymalna temperatura podłogi jest ustawiona na 35 stopni. Sterowanie za pomocą sterownika tech i czujników temperatury w pokojach. Ostatnio pomimo nagrzewania bufora do 38 stopni, często pojawia się komunikach, na sterowniku tech o przegrzaniu podłogówki, czyli temperatura zaworu przekracza 35 stopni. Nie wiem co jest powodem. Nie zmieniałem ustawień a rok temu nie miałem tej sytuacji. Przy czym rok temu grzałem bufor do 70 stopni. Czy ktoś wie, co może być powodem przegrzewania podłogówki?
-
Witam. Czy to prawda, że anemostaty powinny znajdować się w odległości 1 m od okien? Czy jest to wymóg prawny? W moim projekcie, zrobionym przez firmę O3ozon, było tylko wspomniane, że najbliżej okien ale nie było informacji o konkretnych odległościach.
-
Gdzie zamontować anemostaty?
bas.1990 odpowiedział AWIk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Witam, pozwalam sobie odświeżyć temat. Czy to prawda, że anemostaty powinny znajdować się w odległości 1 m od okien? Czy jest to wymóg prawny? W moim projekcie, zrobionym przez firmę O3ozon, było tylko wspomniane, że najbliżej okien ale nie było informacji o konkretnych odległościach. -
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, na chwile obecną wyłączona. Okna 3 szybowe, szczelne. To zuzycie to w ciagu 24 godz. Czyli 24 godziny -93 kWh. Temperature zewnętrzną źle podałem, oscylowała wokół 0 stopni, max spadła do -1,5 stopnia na 4 godziny.
-
2000 kWh za sezon, u mnie wychodzi 3000 kWh za miesiąc.
-
Po osiągnięciu 16 stopni co godzinę pobierane było 3,5kWh, przy -3/-2 stopniach na zewnatrz
-
Kaizen, dziękuję za odpowiedź. Doprecyzowując, posadzki już były wygrzewane w lipcu, zgodnie z wymogami. Temperatura domu została podniesiona z 9 stopni do 16 stopni. Zapotrzebowanie na energie wychodzi 53kWh/m2 na rok.
-
Dzień dobry, chciałem zapytać o przybliżone dzienne zużycie kWh w przypadku ogrzewania podłogowego. Wczoraj włączyłem ogrzewanie podłogowe (bufor). Ustawiona temperatura podgłówki 16 stopni. Zależy mi tylko na zabezpieczeniu domu przed mrozami. Dom jest ocieplony styropianem grafitowym 18 cm, lambda 032, na poddaszu wełna 42 cm, podłoga styropian 18 cm lambda 036. Zużycie za jeden dzień wyniosło aż 93 kWh. Według mnie to bardzo dużo. Rozumiem, że dom jeszcze nie jest wygrzany ale wydaje się to być zbyt dużo. Średnio co godzinę bufor pobierał 3,5 kWh, po wstępnym nagrzaniu. Biorąc pod uwagę powyższe, miesięcznie byłoby to aż 2900kWh przy temperaturze podłogówki16 stopni... Czy to zużycie jest normalne?
-
Dziękuję za odpowiedź. U mnie architekt adaptujący oraz kierownik budowy to te same osoby. Rozumiem, że architekt powinien nanieść informację o zmianie szamba na POŚ w projekcie czy w dzienniku budowy? Nie wiem czy o to chodzi i czy dobrze to rozumiem. MPZP pozwala na budowę oczyszczalni, sąsiedzi już mają. Jeśli chodzi o rozsączanie drenażowe, firmy z którymi się kontaktowałem odradzały takie rozwiązanie. W sumie gdy wszędzie mamy glinę ( nawet na 10m głębokości) takie rozsączanie nie wiele da. Bardziej liczyłem na to, ze jednak rośliny wciągna chociaż część wody w systemy korzeniowe. problem jest jeszcze jeden, w obu przypadkach nadmiar wody popłynie na działkę sąsiadów.
- 3 792 odpowiedzi
-
- biologiczna
- delfin
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, proszę o pomoc w doborze oczyszczalni biologicznej. Jestem w trakcie budowy domu, pozwolenie mam na szambo, jednak biorąc pod uwagę bieżący koszt zbiornika 10m3 (6tys. zł) oraz konieczność wywożenia ścieków, przy utrudnionym wjeździe na posesje rozważam zmianę na POŚ. Kierownik budowy potwierdza, że jest to zmiana nieistotna pozostają więc poniższe kwestie. 1. Teren gliniasty, pochyły. Po opadach woda stoi, nie wsiąka. 2. Brak rowów melioracyjnych. Dookoła działki sąsiadów. 3. Liczba osób - na chwile obecną 1. Może kiedyś w przyszłości 3-4. Interesuje mnie praktycznie bezobsługowa oczyszczalnia. Ze względu na glinę wszystkie sposoby drenażowe odpadają. Jedynym rozsądnym wyjściem na ten moment jest pompa w oczyszczalni, która włączałaby się automatycznie po przekroczeniu odpowiedniego poziomu oczyszczonych ścieków w zbiorniku, podlewając ogród. Ewentualnie mógłbym raz na jakiś czas sam pompować tę wodę. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy sprawdzi to się na terenie gliniastym? Jaką oczyszczalnie polecacie? Co myślicie o easy flow 5 wiro lub zbs-5c/kp? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
- 3 792 odpowiedzi
-
- biologiczna
- delfin
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
bas.1990 odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Czarna lista: Niestety, po kolejnym etapie na budowie do czarnej listy dodaję: - Dariusz Topa i Michał Kaczmarek z Myślenic - ekipa od dachu, która się nie pojawiła. Wzięli zaliczkę i ślad po nich zaginął. Oszukali wielu ludzi. Szkoda, ze wszystkie komentarze na ich temat zostały usunięte. Sprawa jest na policji. Uważajcie na nich. Panowie mają komorników jednak dalej działają i oszukują ludzi.- 4 269 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
Okno dachowe - niezamontowane elementy
bas.1990 odpowiedział bas.1990 → na topic → FORUM EKSPERCKIE: FAKRO - okna dachowe i dodatki
https://www.fotosik.pl/zdjecie/f9ef99931998b753 -
Okno dachowe - niezamontowane elementy
bas.1990 odpowiedział bas.1990 → na topic → FORUM EKSPERCKIE: FAKRO - okna dachowe i dodatki
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/zsRPC9WRdx98T1btqYvndRz4FDIdrE https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/v1xb47iKKVsKQ8Bc4dqAuSJ_Wo1S_6 Przesyłam linki do zdjęć -
W tym momencie najbardziej chodzi mi o to czy mając 10 cm wylewki, która miała służyć do akumulacji przy wodnej podłogówce warto inwestować jeszcze w bufor, Czyli, czy zostać przy wodnej podłogówce tylko z wylewką i za jej pomocą akumulować ciepło czy dołożyć bufor i najpierw grzać bufor a potem wylewkę.