Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

D3jfy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez D3jfy

  1. Podczas prac powstał problem. W ścianie idzie rura wodna. I teraz pytanie: Czy mogę jako odpowietrzanie kanalizy w miejscu rury zastosować łącznik przekrojów zamiennych ? On zachowuje objętość przepływu gazów. Wykonany jest z ABS. Czy taki łącznik będzie odpowiedni ?
  2. Rozumiem. Czyli wóz ma wypompować całkowicie oba zbiorniki tak ? Jaką ilość wody i do którego zbiornika następnie wlać ?
  3. Tylko tak jak piszę ta dmuchawa praktycznie nie była używana. Jak dmucha to śmierdzi strasznie. Kominek jest oddalony może o 30 m od oczyszczalni. Osad był wybierany z pierwszej komory regularnie. Złoże tez myłem, jednak oczyszczalnia nie była zalana wodą. Tego nie zrobiłem. Po jakimś czasie po opróżnieniu uruchamiam bio 7 choc, potem entretien
  4. Wydaje mi się, że ten kominek jest raczej przed drenażem - patrząc na lokalizację wypływających ścieków. Bo patrząc od strony oczyszczalni najpierw jest kominek a potem zalegająca woda. Tak, z tego co wiem to początkowo przy osadnikach był 1 kominek. Drugi został dorobiony bo śmierdziało Zbiornik był wypompowywany jakoś w miesiące temu. Opróżniamy co roku. Natomiast nie był opróżniany zbiornik, który jest natleniany (ten z wysokim wkładem). Ostatnio się dowiedziałem, że też ten powinien być opróżniony. Czy to prawda ? Dlaczego mam robić serwis dmuchawy ? Dmuchawa działa. Oczyszczalnia tak naprawdę używana jest regularnie od 2 lat. Obecnie dmuchawa jest wogóle wyłączona bo powoduje smród w toalecie na parterze. Może rzeczywiście przedłużenie rury 110 na dach rozwiąże problem, mam taką nadzieję. Bo rozumiem, że wentylacja wysoka oczyszczalni to przedłużenie pionu kanalizacyjnego na dach ?
  5. A czy jest możliwość aby ten typ oczyszczalni nie potrzebował tych elementów, o których piszesz ? Dziwni mnie, że nie jest to zrobione skoro oczyszczalnia była z dofinansowania gminnego. Poniżej zdjęcia. Może pomogą Ci zrozumieć jak to jest zrobione:
  6. Kominek jest jeden. Znajduje się on przed drenażem (pomiędzy osadnikami a drenażem). W okolicach drenażu stoi woda (nawet w lecie - nie odparowuje). Grunt jest gliniasty. Zapewne jest problem z chłonnością, albo niepoprawnie wykonany drenaż. Tego nie wiem, przejąłem budynek jak już to było zrobione. Opcja z rurą wzdłuż budynku odpada. Zastosuje trójnik za WC podwieszanym i wyprowadzę ponad dach. Mam nadzieję, że to pomoże. Szczególnie, że to bliźniak. W drugim mieszkaniu problem jest taki sam, a oczyszczalni już inna (niestety nie wiem jaka).
  7. Rozumiem. Dla jasności, wentylacji wysokiej nie ma wcale. Wentylację wysoką utożsamiam z odpowietrzeniem kanalizacji, które będzie robione w przyszłym tygodniu. Oczyszczalnia ma łącznie 3 kominki. Jeden przed drenażem, i dwa przy komorach (bliżej komory bez napowietrzania, do której dostają się nieczystości). Co ciekawe z kominka przed drenażem nigdy nie czułem zapachu kanalizacji. Zapach zawsze unosi się przy osadniku, który jest kolejny od rury wlotowej. Stosuję BIO7 entretien. Do odpowietrzenia kupiłem kominek firmy WIRPLAST (wywietrznik kanalizacyjny WIRPLAST) do montowania na blachodachówce. Nie ma możliwości jego przedłużenia:
  8. Dzięki Wojtek. Oczyszczalni nie ma kominków od strony, do której idzie natlenianie. I to właśnie z tej komory bardzo śmierdzi. Jak się zdejmie właz to nie da się przemieszczać wokół domu. Śmierdzi niemiłosiernie. Co do wentylacji kanalizacji. Czy mogę oddalić się na wschód od komina jakieś 2 m i zamontować kominek obok włazu dachowego ? (służy tylko wejściu na dach). Tym samym oddalę się od komina z przewodami wentylacyjnymi.
  9. Witam wszystkich , Temat dotyczy sposobu poprowadzenia odpowietrzenia kanalizacji/oczyszczalni. Niestety nie zostało to wykonane i w toalecie na parterze pojawia się przykry zapach (szczególnie po uruchomieniu dmuchawy oczyszczalni). Z istotnych kwestii: Dom posiada jeden pion kanalizacyjny (rura fi 110). Obejmuje toaletę na parterze (wc + umywalka), kuchnię (umywalka, zmywarka), kotłownię (pralka, umywalka), oraz łazienkę na piętrze (wc, umywalka, wanna oraz prysznic). Ostatni (najdalszy) punkt to wc na piętrze. W tym miejscu planuję przy okazji wymiany sedesu na miskę podwieszaną zrobić trójnik (za miską WC) i wyprowadzić rurę fi 110 na dach celem odpowietrzenia kanalizacji. Czy takie założenie jest prawidłowe ? I teraz, rura odpowietrzająca przechodzi przez strop (GK) na strych nieużytkowy i dalej planuję na dach. Nie zmieniając zasadniczo przebiegu rury (aby nie utrudniać przepływu powietrza) wylot na dachu wychodzi ponad kominem (ewentualnie obok), który służy wentylacji łazienki na piętrze oraz kuchni (+okap). Kratki wlotowe ustawione wschód/zachód. Kominek byłby od strony północnej komina. Próby "przesunięcia" kominka wywiewnego kanalizacji z dala od komina (możliwe jest wyłącznie w stronę wschodnią) powodują, że trzeba na strychu kombinować i tworzyć zmiany kierunku przebiegu rury. Czytając forum mam wątpliwość w zakresie przenikania smrodu z wywiewki kanalizacyjnej do przewodów wentylacyjnych. Czy instalując kominek powyżej komina z kanałami wentylacyjnymi (powyżej tzn. w części połaci dachu wyżej położonej względem komina, zaraz za nim ) będzie możliwość zaciągania zapachów z kanalizacji ? Dodam (nie wiem czy to ma znaczenie), że posiadam oczyszczalnię Euromatic ST-6 (hybrydowa oczyszczalnia ścieków działająca na zasadzie osadu czynnego wspomaganego złożem biologicznym zatopionym). Po jej włączeniu smród szamba pojawia się w łazience na parterze. Zapach czuć z wnętrza WC. Czy to może być spowodowane brakiem wentylacji kanalizacji ? Z postów na forum wynika, że zapach pojawia się w razie wyciągania wody z syfonów - u mnie zapach nie wydobywa się na pewno z umywalki. Źródłem jest toaleta, z tym że tam woda stoi (przy jednoczesnym wylewaniu wody z wanny oraz wc woda w toalecie na parterze jedynie się porusza lekko). Proszę o pomoc w sprawie. Z góry wielkie dzięki za każdą przekazaną informację.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...