Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darkoq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez darkoq

  1. Ok. Czyli tak jak w tej chwili jest, to zostawiam tak. Pozostaje tylko kupić sondę zewnętrzną.
  2. Fakt, to plusuje. Potem praktycznie tylko zajrzeć do pieca tylko w ramach kontroli i serwisu. Jedyny wniosek do jakiego nie potrafię dojść (nie testowałem spalania itd.), to czy: a) odpowiednio jest gdy temp. C.O. jest tak ustawiona, że termostaty zamkną się gdy jest nagrzane do danego nastawienia w pomieszczeniu, b) czy lepiej gdy temp. C.O. jest ustawiona na tyle, że cały czas grzejniki są mniej czy bardziej ciepłe i jest przepływ, Bardziej mam tu na myśli łazienkę (23-24stopnie) czy salon (21 stopni). W innych pomieszczeniach temperatura bardzo rzadko spada poniżej ustawienia termostatu na grzejniku. Piec ma fabrycznie bypass otwarty.
  3. Widzę, że ostatni raz rok temu był jakiś mój wpis. Z ustawieniami wyszło nieźle. W ramach powtórzenia dom ok. 120m2 grzania plus czasem ok. 18m2 suszarnia w piwnicy, piec Immergas Exa24. Ostatecznie piec działa non-stop bez sterownika pokojowego, a grzejniki mają założone termostaty i to jedyne sterowanie. I dało to najlepszy u mnie rezultat (w połączeniu z poradą o przełączeniu trybu termostatu C.W.U). W łazienkach jest równa temperatura 23 stopnie, w pokojach dziennych 20-21. Na piecu na sztywno temperatura C.O. w zależności od temperatury zewnętrznej, przy największy mrozie wystarczyło 45-47 stopni. Mimo wzrostu komfortu i większej zimy na przełomie 2021/2022 rocznie zużycie gazu było mniejsze o ok. 230m3. W grudniu 2022, średnia wyszła 7,5m3 na dzień. Także porady z forum plus od poleconego hydraulika skuteczne. Z sterownikiem pokojowym, był o wiele gorszy komfort. Jedyne co mnie teraz zastanawia to czy zostawić już ten temat i tylko używać i serwisować, czy może jednak dołożyć do pieca sondę zewnętrzną i ustawić krzywą i granice grzania C.O. na max 50stopni. W tej chwili sam koryguję temperaturę C.O. na wyczucie względem temperatury zewnętrznej ( w sumie bazuję na takich wartościach 38st. 40st. 42st. 45st.). Ktoś używa tej sondy i ma jakieś przemyślenia co do niej ?
  4. Zmienione. Co ciekawe nastawów chyba jest więcej niż jest w instrukcji Immergas (patrząc po diodach). Pompa Grundfos. Faktycznie jest ciszej.
  5. Hmm... Też o tym myślałem, o zmianie biegu. Tylko pewnie serwisant musiałby to zrobić . Żeby gwarancji nie stracić.
  6. Eeeee... Słownik psikusa zrobił. Miało być zwymiarować.
  7. No i się udało można by powiedzieć. 8m3 poszło w taką pogodę jaka jest teraz więc wg mnie spoko, jak na ustawienia komfortowe. Jak było w przedziale 0-3 stopnie brał 9m3. Czyli to podbicie robiła klatka schodowa. Jeszcze tylko jutro wpadnie gość od tematu hydrauliki, ogrzewania itd. żeby zwymiotować 2-3 grzejniki, będą nadawać się do wymiany, bo zbyt małe są.
  8. Takie pytanie .. pompy w swoich Immergas trzymacie na fabrycznej prędkości czy może serwisanci wam zmniejszają lub zwiększają bieg ? Dodam, iż u mnie instalacja jest prosta i zasilana tylko pompa z pieca. Dlatego zastanawia mnie wpływ na jej trwałość przymykanie się termostatów (niby bypass fabrycznie otwarty). Ps. Znalazłem jedno miejsce gdzie dałem d*** klatka schodowa za mocno podbita temperatura była. Więc jedno zbyt wygórowane grzanie znalezione.
  9. Na spoczynku jest okno i grzejnik. Ściana do montażu to wiem (po prostu ta na którą słońce nie świeci). Klatka jest odcięta od piętra drzwiami na dole. Spróbuję na początek w miarę wyśrodkowany miejscu.
  10. A myślałem, o tym żeby Tybox dać na klatce schodowej. W sumie racja. Potem zostanie tylko dobranie odpowiedniej temperatury.
  11. A przepraszam, zbyt poszedłem w "swoją logikę". Sonda temperatury - czujnik temperatury zewnętrznej. Temperatura piętro , parter: na tybox albo u góry za zimno (bo w dole temperatura została osiągnięta lub ktoś coś robił intensywnie w kuchni). A na dole za zimno, jeśli tybox był na piętrze. Myślałem nawet o kupieniu drugiego tybox (aby podwójnie sprawdzać temperature, załączyć się jeśli któryś tybox wskaże poniżej zadanej, może to jest eko wyjście ? - tyle, że spada komfort w łazienkach)
  12. Cześć wszystkim. Jestem użytkownikiem kotła Immergas Victrix Exa 24 (od marca 2020 instalacja grzejnikowa). Dotychczas był używany z Tybox 137 i wyniki były całkiem dobre (średnio na rok wyszło 4,5 metra, dom piętrowy 120m3), Ale w tym roku przed okresem grzewczym doszły termostaty (leżały zakupione już w zeszłym roku). Po prostu w niektórych pokojach było za ciepło. No i także plan przejśca na grzanie z sondą temperatury, aby termostaty przy grzejnikach regulowały temperaturę pomieszczenia (z racji tego, iż przy pracy z Tybox nie dało się dobrze ustawić parter i pietro pod względem temperatury). Na tą chwilę jadę same termostaty + na piecu 45-47 stopni. Spalanie w Listopadzie było takie samo jak w przypadku używania Tybox (2 tygodnie testów, najpierw tydzień tybox, potem same termostaty grzejnikowe). Do tego zmieniłem ustawienia termostatu C.W.U (p0 dałem na 1 - było na 2). Teraz wiadomo inne temperatury i piec łyka 8-9m3 dziennie gazu. Zakładam, że to przez za niską temperaturę C.O (co się wiąże z jeszcze nie zamontowaną sondą). Ale dodatkowo zauażyłem, że raczej ustawienia pieca są standardowe. Nikt ich nie ruszał przy montażu. Więc tu jawi się cały temat co dalej ? (mój dostawca gazu to ten słynny na całą Polske , więc chciałbym to optymalnie ustawić wszystko przed konkretną zimą, a co sie pytam o dobrego serwisanta to Vaillant i tyle). Dodam, iż na Tybox to 8 metrów średnio to miałem w styczniu i lutym tego roku. Ale z mniejszym komfortem równej temperatury. PS. Temperatura C.W.U 42 stopnie, zasobnik 150l.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...