Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

garbi3001

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez garbi3001

  1. a komuś się udało uruchomić funkcję chłodzenia ? nie wiem czy mój model / płytka jest jakaś uboga i brakuje mi pewnie parametru do przestawienia, niby w głównym ekranie mam ikonę chłodzenia do ustawienia off/on ale nie pokazuje mi się ikonka chłodzenia na ekranie (jest tylko kaloryfer lub kran)
  2. to masz bardziej mądrzejszy interfejs niż w mojej , teraz doczytałem że masz alezio a nie lizea. ja mam w zasadzie parametr jedynie cp230 ustawiony na 0.7 i Tyle, pewnie na podstawie jakiś innych wartości innych parametrów mozna to wyczytać jak to ma się zachować, dziś rano ustawiłem rano cp000 na 33 stopnie , czyli tą maksymalną temperaturę zadaną a wieczorem widzę, że zbagatelizowała pompa tą wartość i zagrzała bufor do 38 - 39 stopni .. nie wiem jak ona go interpretuje, chyba że coś innego jeszcze trzeba przestawić. Zmieniłem krzywą grzewczą z 0.7 do 0.4 - zobaczę efekt jutro. ja mam dwie pompy obiegowe w kotłowni poza pompą (nie wiem czy sama pompa ma jakąś swoją pompę obiegową), dwie pompy bo dwa sterowniki - dół i poddasze. Na rozdzielaczu, to mi instalator sam ustawił ręcznie przepływy, ja naniosłem jakieś swoje drobne poprawki.
  3. Skąd wiadomo, jak odczytać z krzywej grzewczej do jakiej temperatury powinna zagrzać ?
  4. hehe, ostatnimi czasy robię podobnie, więc co chwila latam do kotłowni, a żona się śmieję, że węgla dorzucam do pompy ciepła.
  5. jest coś takiego jak krzywa temperatury dla sprężarki i ona wynosi jakoś chyba 20-22 stopnie, taką temperaturę na powrocie musi mieć co najmniej by mogła bezpiecznie wystartować. Jeśli tego nie zaobserwowałeś na odpiętych grzałkach to widocznie powrót masz stale cieplejszy. Ja odkąd nie mogłem zmanipulować punktu biwalentnego, odłączyłem grzałkę przez ostatni miesiąc 2x to zaobserwowałem, że musiałem jej podnieść bezpiecznik na grzałcę bo w przeciwnym razie musiał bym rozpalić ognisko w salonie. Woda w buforze spadła mi do 15 stopni , po podniesieniu grzałki dogrzała kilka stopni i sprężarka ruszyła, poszedł defrost itd.
  6. hmm a sprawdź sobie punkt biwalentny, który fabrycznie chyba jest ustawiony na idiotyczną wartość 10. Ja miałem w lecie awarię płyty głównej i serwisant przez pomyłkę (instrukcji z deditrich) wsadził mi zamiast ehc-04 to ehc-02, okazało się że w wersji 02 brakuje kilku parametrów do sprawdzenia/ustawienia w tym punkt biwalentny, i pompa przy 9 stopniach ciepła na zewnątrz dopinała sobie grzałkę... nie mam pod licznika ale sądzę że też bierze mi sporo prądu, zwłaszcza że w środku mam 20.5 stopnia, a woda grzana raz dziennie porządnie do 46 stopni a w trybie eco do 40. P.S u Ciebie ten pobór prądu jest na jakich parametrach zasilania instalacji i jakie temperatury w środku, jak z wodą.??
  7. hm, to super i wręcz niewiarygodne, że ani raz grzałki nie użyto. z moich doświadczeń wynika, że to urządzenie na powrocie stale musi mieć przynajmniej 22 stopnie C, by nie włączyło zapotrzebowanie na któryś stopień wspomagania elektrycznego. Jeśli w jakiś okolicznościach stanie się zbyt zimny powrót czyli już od 20 stopni .. to włączy się zapotrzebowanie na wspomaganie. Jeśli np wspomaganie było by odłączone (np bezpiecznikiem) to system grzania zawiśnie i będzie czekał na grzałkę. Dołączy grzałkę choćby na dogrzanie 2 stopni i uruchomi sprężarkę. Uczę się tego urządzenia już rok czasu i co chwile mnie czymś zaskakuje. P.S Czy można dowiedzieć się na temat poboru prądu z takimi parametrami + metraż grzania , izolacje, podłogówka czy grzejnik ? temperatura zadana w pomieszczeniach etc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...