Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artklu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez artklu

  1. Czesc, Jestem również na etapie wycen na Trine vertex , czy mozesz podzielić się kontaktem z Twoją firmą instalatorską? Cena brzmi sensownie.
  2. Witam, Nie wiem, jakie ostatnie zmiany mogły mieć wpływ że zewnetrzna temperatura powrotu jest około 4 stopni wyższa niż zew. Temp. zasilania nie zawsze ale często to zaobserwuje...? Przy tym jakosc raczej częściej podłoga jest chłodniejsza. Krzywa OK, temp zaś. OK.
  3. ad1. Dzięki, widzę wygląda na to, że srednio mam 14-20 odszronień na dobę? Czyli pewnie wychodziloby na to, ze przy każdym grzaniu(przed albo po) pompa robi tę operację.. dziwne. Ale już wiem, ze ilość załączeń spręzaki liczona jest osobno bez brania pod uwagę ilości odszronień - ktoś wczesniej napisał, ze moze 20 razy na dobę sprężarka włącza się ale w tym są odszronienia - jak domyślam się teraz to tak nie wygląda. Dziś miałem dziwne operacje w tym menu myupway > Historia > Komunikaty np. - x1"Wysoka temperatura skraplacza" -> Moze zmniejszę wartość temperatur zasilania z 40 na 35? - x3 "Problemy z przegrzewem okresowym" - tego nie rozumiem. Ad. 2 CWU mam sterowane funkcją SMART, mam nadzieję, ze ta opcja jest optymalna i najbardziej EKO? Ad.3. A więc moze warto przestawić tryb pracy z AUTO na własny? Bedzie mozliwosc lepszej kontroli, czy moze wtedy za wiele i tak się nie zdziała? PS> meehowy jaką masz PC i sterownik?
  4. 1. Na aplikacji internetowej myupway.com nie widzę ilości odszronień a więc nie znam liczby uruchomień z tego powodu. Niestety zdjęć tutaj nie idzie załączyć (próbowałem na dwa sposoby przez okno odpowiedzi i zaawansowanej edycji, ktoś wie? 2. Zauwazylem, ze stopniominuty czasami są mniejsze niz moje zadeklarowane, pewnie automat to wylicza im zimniej na zewnątrz. Mialem -120 a widziałem ze byly ponad -140.. .Dalem teraz -160 tylko nie wiem po co skoro automat w razie potrzeby zrobi swoje? 3. Czy podgrzewacz pomocniczy dobrze jest ustawic na wyłączony już przy -5 w takiej pompie z modulacją mocy? Skoro PC jest przewymiarowana to powinna dawac radę? Ps. Ten punkt wraca do meritum postu ,czyli jak zoptymalizować koszty i działanie PC 4. Myślę, czy warto zakładać termostaty per piętro, ponieważ parter jest mocno ciepły tak już piętro za chłodne zwłaszcza dwa pokoje...
  5. 1. Temperatura zasilania VS powrotu rózni się najczęsciej w zakresie 2 - 3,5stopnia. 2. Po podniesieniu temp. zasilania z 38 na 44stopni , sprężarka uruchamia się ok. 18-22razy na dobę. Myslę, ze mniej uruchomień miala przy 38stopniach[C]. 3. Jak dwa/trzy posty temu napisał Kaszpir i Owczar o temp. zasilania, aby winna byc ok. 30stopni dla nowego domku, zastanawia mnie fakt czy mógłbym wypróbować zakręcić zawory dla bufora, czy pompa nie zgłupieje, oraz CZY trzeba o tym dac znac(wyłączyć bufor) w sterowniku pompy SHK200 czy bez konsekwencji mogę zakręcać i zmienic temp .zasilania np. od 35stopni i leciec w dół z biegiem czasu?
  6. Jeśli PC powinna się uruchamiać jak najmniej razy, to po to mam zainstalowany bufor zeby akumulował energię? Do jakiej temperatury zasilania powinno się zwiększyć ustawienie? Mam 38stopni. Kiedyś korzystając z czujnika pokojowego bylo domyślnie ustawione 45stopni. Samo Nibe podaje, ze W systemach ogrzewania podlogowego maks. temperatura zasilania ustawia się zwykle między 35 i 45stopni celsjusza, a więc mieszczę się w zakresie.
  7. Izolacja: Pustak ceramiczny Porotherm na dry fix, ogrzewanie podłogowe 100%, Wentylacja rekuperacja NIBE (ustawione na 24% wydajnosci w dzień, 15% w nocy), temp w domu jest odpowiednia dla nas, na piętrze ok. 21,5, na parterze ok. 22,5. Nie chciałbym omawiać całej charakterystyki energetycznej, jak jedynie przyjrzeć się samej Pompie ciepła i dowiedzieć się czy dane, które z niej zczytuję są zbliżone do optymalnych lub nimi są, czyli czy PC pracuje bardzo wydajnie i rachunki również mogą się dzięki temu zmniejszyć? Czy ilość godzin pracy i/lub załączeń sprężarki bardzo przekłada się na zużycie, czy raczej to w jakim zakresie sprężarka pracuje? Dlatego ilosc godzin mi wzrosła, bo obniżyłem jej zakres Herców pracy(dodatkowo przestała tak głośno wyć pod oknem od sypialni) Wiem, że tam jest jeszcze mnóstwo opcji do ustawień. Ale moze jakis spec okolice Krakowa by się znalazł.
  8. Witam, Krótko i na temat: PC NIBE F2040-12kW + SHK 200M + bufor UKV100. Dom z 2020 ponad130mkw ceramika + podłogówka. Rachunki za zeszłe półrocze w sumie dały nową prognozę na ponad 900złotych.(trochę klima latem, rekuperacja i bieżące uzytkowanie 2-3osób) Po wg nas sporych rachunkach ustawiłem tylko krzywą grzewczą, czyli przy tym wyłączyłem korzystanie z czujnika pokojowego. Liczba uruchomień na dobę ok. 15-20razy pracując ok. 10-12h przy obecnych najczęściej 0-7stopni na zewnątrz. Dramat jesli chodzi o uruchomienie. instalator tylko powiedział :"jak bedzie za zimno to tu na sterowniku się zwiększa temp.". Rachunki raczej niezadowalające + 900zł za energię z czego uwazam, ze PC bierze ok. 700zł na podstawie ile wczesniej zużywalismy na mieszkaniu. PYTANIE: w zasadzie proszę o pomoc lub kontakt jakiegoś ogarniętego znachora w tym temacie (ew. wizyta PW): 1. Czy podgrzewacz pomocniczy warto zmienić z 2 stopni na np. -5 albo mniej? 2. I czy taka zmiana będzie wzięta pod uwagę, gdy pompa pracuje w trybie AUTO?? 3. Czy liczba uruchomień i godzin pracy jest w normie? 4. Jak w ogóle zarządzać buforem, czy jest sens podejmowania próby korzystania z niego w podziale na Taryfy prądu?\ 5. Czy ustawienie samej krzywej zamiast czujnika pokoju już wpłynie na cenę za rachunki, jesli nie, to co najbardziej wspomoże? Ostatnie zmiany: Krzywa = 4. Ustawienie pracy tryb: AUTO Podgrzewacz pomocniczy= -3 a było +2stopnie. Stopniominuty DM = -120 a było -60 menu Serwis: 5.11.1.1 włączenie funkcji : Ograniczenie prądu i tryb cichy dozwolony.
  9. artklu

    NIBE Split

    Osiedle kilkunastu domków 2020r. Wszystkie mają te same pompy Nibe monobloka 12kW model F2040 + SHK 200M + bufor UKV100. Dlatego nie wnikam już w zastosowanie takiego połączenia. Dramat jesli chodzi o uruchomienie. instalator tylko powiedział :"jak bedzie za zimno to tu na sterowniku się zwiększa temp.". Rachunki raczej niezadowalające + 900zł za energię uwazam, ze PC bierze ok. 700zł. Jak w ogóle zarządzać buforem, czy jest sens podejmowania próby korzystania z niego w podziale na Taryfy prądu? Ostatnie zmiany: Krzywa = 4. Ustawienie pracy tryb: AUTO Podgrzewacz pomocniczy= -3 a było +2stopnie.
  10. artklu

    NIBE Split

    Pytanko krótko... PC NIBE F2040-12kW, Dom nowy 130mkw ceramika. Rachunki za zeszłe półrocze w sumie dały nową prognozę na ponad 900złotych.(trochę klima latem, rekuperacja i bieżące uzytkowanie 2-3osób) Po wg nas sporych rachunkach ustawiłem krzywą grzewczą 3+1, czyli przy tym wyłączyłem korzystanie z czujnika pokojowego. Liczba uruchomień na dobę ok. 15-20razy. PYTANIE: Czy podgrzewacz pomocniczy warto zmienić z 2 stopni na np. -5? I czy taka zmiana będzie wzięta pod uwagę, gdy pompa pracuje w trybie AUTO?? Dzięki z góry!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...