Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PedroJot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mazowsze / Pomorze

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PedroJot's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć! Czy jest możliwość połączenia napędu z oknem uchylnym? Nie widzę nigdzie ograniczeń, ale czy na pewno ich nie ma? Okno w trybie uchylnym to większa masa, większa siła podnosząca w przypadku wiatru, wiec jesli są jakieś ograniczenia to rozumiem. Jak widzę, okna wyposażone fabrycznie w napęd mają klamkę odłączalną. Dołożenie napędu WZW230 oznacza że klamkę demontujemy i jej nie ma? Czy napęd ZWZ230 zasili też roletę/markizę zewnętzną? Z góry dzięki za podpowiedzi.
  2. Startuję z remontem mieszkania, w łazience mam przeszło 10letni przepływowy ogrzewacz wody. Niestety nie mam go dostępnego pod ręką, i nie obfotografowałem tabliczki znamionowej. Sprzęt firmy Siemens, opisany jako Automatic, przełącznik trybu pracy Eco i II. W skrzynce rozdzielczej największe zabezpieczenie obwodu 3F to 16A, więc zakładam, że ogrzewacz pobiera max. 11kW. Daje radę zasilić prysznic, choć komfort użytkowania jest średni: na starcie zawsze bateria na wodę gorącą i czekamy aż pojawi się ciepła (ok. 2m odległości), następnie temperaturę wody reguluję mieszając baterią z wodą zimną, nasłuchując głośno pracujących przekaźników. Sporadycznie zdarza się, że przy zmianie ciśnienia podgrzewacz się wyłącza. Niestety już bateria umywalkowa podłączona pod ten sam podgrzewacz zazwyczaj nie załącza grzania - za mały przepływ wody. Odkamienianie perlatora to typowy zabieg konserwacyjny Rozważałem wymianę na pojemnościowy, ale mieszkanie jest typowo wakacyjne, używane latem i bardzo sporadycznie w innym okresie. W przepływowym odpada planowanie przyjazdu - włączam i działa. Czy jest sens wymieniać takiego Siemensa na coś nowszego ze sterowaniem elektronicznym? Sprzęt ma może sporo lat, ale przy użytkowaniu 1-2 miesiące w roku, nie jest wyeksploatowany, nic nie cieknie. Czy nowszej generacji sprzęty zapewnią lepszy komfort? Czy działa ustawienie np. na 38-40 stopni i wówczas mieszanie nie będzie potrzebne, i sam podgrzewacz zapewni stałą temperaturę? Z góry dzięki za rady, także polecenie konkretnych sprawdzonych urządzeń.
  3. Tomku, dziękuję za podpowiedzi. Widzę że jesteś użytkownikiem i fanem Loxone. Mnie w tym systemie odstraszają dwie rzeczy: - cena (zakupu i utrzymania - konieczne są subskrypcje) - standard bezprzewodowy. Niestety "proprietary". Wolałbym zigzbee czy z-wave Mimo to poważnie rozważam i liczę, że wykonawca, z którym złapałem kontakt, przekona mnie. Wydaje się że wybór jest między Loxone i Grenton. Amplio byłby może i ciekawy, ale schowanie całości wiedzy dla partnerów-instalatorów nie jest dobrym pomysłem. To powoduje, że jak ktoś chce dotykać sam, to kończy na Tuya Pytanie do do klimatyzacji i ogrzewania: na ile ma sens integracja poprzez moduły wifi z Daikinem (czyli poprzez API jak rozumiem), a na ile modbus? Ten ostatni jest dostępny w każdym (multi)splicie. ROzumiem, że przy integracji całą logikę przejmuje automatyka, a jednostki fancoil stają się wykonawcze? W tradycyjnej instalacji to jednostka pokojowa mierzy temperatury, ustawia prędkości wentylatorów itp. Czy następujący scenariusz jest do wykonania: - ustawiam klimę na tryb grzania, na temperaturę zimową typu 10 stopni - jeśli temperatura spada poniżej 8, uruchamiane są grzejniki/podłoga elektryczna ? Klimatyzacja grzać będzie taniej, ale zakładam że nie będzie na 100% niezawodna. Także bardzo duży mróz może ją unieruchomić, wówczas rezystancyjne konwektory czy podłoga ma zapewnić dodatnią temperaturę i kontrolować wilgotność.
  4. Cześć! Jestem miesiąc przed generalnym remontem wakacyjnego mieszkania na Pomorzu, i chciałbym je usmartowic. Mieszkanie wakacyjne tj używane głownie latem plus czasowo w dłuższe weekendy. Budynek 20 lat, klasyczna instalacja elektryczna. Drogie ogrzewanie elektryczne rezystancyjne, prąd to jedyne źródło ciepła. Chciałbym je zintegrować wspólnym zarzadzaniem: - klimatyzacja jako główne ogrzewanie - ogrzewanie rezystancyjne - podłogi lub grzejniki - awaryjne, głownie funkcja przeciwzamarzaniowa - okna z kontaktronami (alarmu jako takiego nie planuje) - okno połaciową z czujnikie, zamknięcia lub elektryczny siłownik - przeróbki oświetlenia - możliwe wręcz dowolne, będzie burzenie ścian itp - siłownik do zaworu wody - drzwi ze smart zamkiem Najważniejsze funkcje? - wyjazd na długo: zamknięcie zaworu wody, test/zamknięcie okien, zgaszenie świateł, zaprogramowanie ogrzewania na 8-10 stopni - przygotowanie na przyjazd: ogrzewanie 18-20 - przyjazd: woda, ogrzewanie/chłodzenie, światło ma działać itp Podejrzewam, ze grenton czy lexone sobie poradzą z bardzo prostymi oczekiwaniami, to wykładam się na kompatybilności i wyborze zaworu wody i klimatyzacji z grzaniem 8-10 stopni, łatwej do wysterowania. Czy możecie tu polecić sprawdzone rozwiązania? Jesli możecie polecić instalatora z Pomorza (Wladyslawowo, Puck, Półwysep) - śmiało proszę na priv. Póki co zgłosiłem się do poleconego przez producenta, niestety odzewu nie widzę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...