Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

netykmen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

netykmen's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. W garażu mam raczej 16 stopni a przy wiekszych mrozach może spadać nawe do 12 stopni. Izolacja styropianem 8 cm ESP 100 Nie ma sprzęgła, instalator wspominał, że dobrze by było założyć. Podono mogą być duże oszczędności. Tak, mam na myśli trójdrogowe mieszające. Tak, też jest zrobione, jednakże przy większych mrozach nie dogrzewa róznież pozostałych pokoi. Pętłe są dość gęsto co 10 cm, bardziej widziałbym problem z tym zę cała góra jest w zwykłych panelach. Dół mam w panelach winylowych i ogrzewa się znajcznie szybciej. Tak jak napisałem wcześniej zawory trójdrogowe na dale są ustawione na poziom 2 i wszystko ładnie dogrzewa.
  2. Przepływy w ciepłych powimieszczeniach są zmniejszone i to znacznie. A zimna sypialnia jest na max. To nie pomaga. Pętle nie przekraczaja 100 metrów, niestety nie mam zaleceń co do przepływów.
  3. Witam wszystkich, Od kilku tygodni zamieszkuje nowo wybudowany dom pow. użytkowej 145m2 ( z garażem, pralnią i kotłownią to łacznie 178m2) . Mam problem z dogrzaniem pomieszczenia (sypialni) nad garażem. Sypialnia znajduje się na półpiętrze Poniżej zamieszam plan budynku: https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-14-k.html Ogrzewanie podłogowe jest założone w całym domu wraz z pomieszczeniami garaż, kotlowia, pralnia. Posiadam piec Buderus 122i -15TH + sterownik RC310, który jest zamontowany własnie w wspomnianej sypialni. Pokój od storny północnej. Ustawiona temperatura pomieszczenia na 21 stopni. Na parterze i piętrze zamontowane rozdzielacze wraz z pompa ( dół 11 obiegów, góra 9 obiegów) Problem pojawił się gdy temperatury spadł poniżej 0. W pomieszczeniu, o kórym mowa potrafi być o 2 stopnie niższa temperatura, niż w pomieszczeniach na parterze i na piętrze, a piec nie jest w stanie dogrzać tego pomieszczenia. Pierwszy problem jaki zauważyłem jest taki ze gdy ustawiam temperature zailania na większą niż 30 stopni np. 37 lub 40 stopni to piec i tak cały czas zadaje temeperature do 30. Przy ostatnich mrozach ratowałem sie przełączając piec w tryb awaryjny aby nadać mu rządaną temperaturę, ale to nie jest rozwiązanie, dlatego prosiłbym o pomoc co może być przyczyną problemu zwięszenia zadanej temperatury. Drugi problem jest taki, że aby dogrzać sypialnie nad garażem muszę temperaturę zailania ustawić na 37, jednakże wtedy ogrzewanie podłogowe staje się nie kofortowe, podłoga za ciepła, oraz w instalacji podłogowej nie powinna być temeperatura większa niż 29 stopni. W garażu i w kotłowni, które są pod sypialnią, staram się aby temperatura miala ok. 16 stopni jednakże jak są większe mrozy może być mniej. Zawór na rozdzielaczu na górze ustawiony na MAX , zawór na rodzielaczu dolnym na 2. Przepływomierze na sypialnie ustawione na max, pozostałe pomieszczenia zmniejszone na 1,5l/s Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...