Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

juljul

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez juljul

  1. Witajcie! Chcemy część garażu przeznaczyć na biuro. - Jedna ściana będzie graniczyć z nieogrzewanym garażem (porotherm 11,5 + styropianem od zewnątrz), - jedna jest 1m poniżej gruntu, - druga i trzecia są wolnostające. Ściany wolnostojące są ocieplone 5 cm styropianem. Sufit to zimny taras. Sufit planujemy ocieplić od środka 10 cm wełny garażowej Paroc. Przejdźmy teraz do posadzki. W tej chwili na gruncie jest tylko wylewka betonowa. Jeżeli postąpimy klasycznie, czyli - izolacja przeciwwilgociowa - styrodur 10 cm, - elektryczne maty grzewcze 1 cm - wylewka 5 cm - płytki i klej 1 cm to pomieszczenie będzie miało 198 cm wysokości... Czy są jakieś inne dobre metody termoizolacji posadzki, które nie zabiorą tyle z wysokości? Dodam, że ogrzewanie będzie przy pomocy grzejnika, maty elektryczne na podłodze tylko dla podniesienie komfortu przebywania w biurze. Załączam zdjęcia z kamery termowizyjnej, wykonane gdzie na dworze temperatury wynosiły -1 do +9 st. Celsjusza. Pierwsze zdjęcie: przed nagrzewaniem (posadzka ok 7 stopni). Drugie zdjęcie: nagrzewnica nagrzewała 24 godziny do temperatury 20-21 stopni, następnie została wyłączona na noc. Posadzka ok 10 stopni / ściany 16+
  2. Dziękuję za tak obszerny i fachowy komentarz! Garaż nie jest ogrzewany. Tak, styropian jest przyklejony na suficie od środka garażu. Został położony już po wywierceniu dziur. Dobrze rozumiem, że należy go w całości zdjąć? Woda pochodzi z opadów. Przeciekać zaczyna przy stałych opadach, po około 4-5 godzinach lub w przypadku roztopu śniegu, który zgromadził się na tarasie w zimie. Co do tarasu - czy można nie kleić płytek, tylko zrobić podłogę "pływającą" - płyty tarasowe granitowe, bez przyklejania? Rozumiem, że styropian położony na tarasie to konieczność? Docelowo chcemy ogrzewać pomieszczenie socjalne, które znajduje się pod 1/3 tarasu. Pozostała część to garaż i on ma pozostać nieogrzewany. Jednak zanim powyższe nastąpi, czy można od środka załatać te przewierty? Właśnie tą zaprawą z klejem?
  3. Dziękuję za uwagi, dodałam zdjęcia i rozszerzyłam opis.
  4. Dzień dobry! Proszę o pomoc w/s tarasu wybudowanego przez moich rodziców, pod spodem znajduje się garaż oraz pomieszczenie socjalne, wykonanego, a potem naprawianego przez ekipy fachowców. 1998 - 2000 Taras zbrojony, ze źle wykonanym spadem - w dwóch miejscach stała woda. 2001 - Fachowiec polecił nawiercić dziury - woda spłynie - a potem normalnie nałożono papę termozgrzewalną, "szkło w płynie", wylano ponownie warstwę betonu. Ale dalej przeciekało. 2015 - Więc ponownie nasmarowano jakimś specyfikiem, którym "zabezpiecza się statki" (jak mówili fachowcy), nałożono tony kleju i położono płytki. Niestety, taras przecieka. Co więcęj, płytki juz zaczęło odwalać. Woda zacieka też po ścianach. Średnica otworu ok. 1,5 cm, głębokość 15 cm (przez całą pierwszą warstwę betonu, aż do papy) 1. Czym zasklepić otwory, by woda nie lała się strumieniami? 2. Jak mogę naprawić ten taras? Zdjęcia otworu: Usytuowanie:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...