Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek GST

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Tomek GST

  • Urodziny 01.08.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    stan surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Starogard Gdański
  • Kod pocztowy
    83-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tomek GST's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

14

Reputacja

  1. A zapodasz linka albo tytuł filmiku w którym o tym opowiada? Bo coś nie mogę znaleźć. Jest w tym jakieś ziarno prawdy. Może by jakąś poziomą przesłonę wewnątrz bufora zrobić, żeby fizycznie oddzielić jakieś 100-200 litrów wody na samej górze na cele c.w.u. i tak poprowadzić zasilanie z PCi żeby w trybie grzania c.w.u, ładowało temperaturę tylko tam?
  2. Witam ponownie, po roku przerwy... Wczoraj zabrałem się w końcu za spawanie buforka. Będzie to prostopadłościan z blachy 4mm o podstawie 1x1 i wysokości 2m, czyli 2000 litrów. W środku ma być wężownica miedziana do c.w.u. i skraplacz do pompy ciepła, która to ma być głównym źródłem ciepła. Dodatkowe źródło to będzie kominek 12kW z płaszczem. Do tej galerii będę wrzucał fotki z budowy krok po kroku... https://photos.app.goo.gl/XySE1JxkcYw8CgBJ7 Narazie nie ma na co patrzeć Mam kilka pytań, pomimo że przeczytałem 90% tego tematu, to wszystkiego nie ogarniam: 1) Jak zrobić przejście rurki miedzianej przez ściankę stalowego bufora, żeby nie narazić się na korozje elektrochemiczną? Konieczne jest pobielenie stali lutem srebrowym, czy wystarczy kształtkę mosiężną wlutować jakim lutem twardym? 2) Czy dopuszczalne jest łączenie rur miedzianych wewnątrz bufora? Stożki solarne większość budowniczych jakoś lutowała...Czym to zrobić? Też twardym? Nie ma ryzyka że po czasie coś puści? 3) Skraplacz! Chcę nowego chińskiego monobloka o mocy 8kW rozciąć i przerobić na splita. NL-B245II/R32 mogę mieć za ok 7900zł. Wybrać rurkę fi10, czy 12mm, 30 metrów starczy? Czy układać ją na dole bufora i przykryć lejkiem jak solarną? Czy lepiej puścić od samej góry i zwojami w miarę regularnymi zejść do dołu? Czy bardziej "logarytmiczne" pętelki pozwijać? Wiem, że wielu czytelników tego tematu ma spore pojęcie o dręczących mnie zagadnieniach...Pomożecie? Bo muszę już graty kupić i zacząć działać.
  3. Witam serdecznie. Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum, ale muszę się pochwalić, że przeczytałem w całości temat o buforze oraz kilka wątków pobocznych. Dlatego... BRAWO JA! Bo nie było to łatwe i zajęło kilkanaście dobrych tygodni. Własnymi rękami buduję dom i właśnie jestem na etapie projektowania kotłowni. Wiem jedno...BUFOR MUSI BYĆ! Zobaczymy co będzie głównym źródłem ogrzewania, zobaczymy co czasy przyniosą bo ostatnio ceny paliw i energii stają na głowie. Może pellet, może gaz, może pompa ciepła wspierana fotowoltaiką off-grid. Na pewno będzie kominek z płaszczem wodnym, bo razem z żoną uwielbiamy wizję ognia w salonie i nie boimy się odrobiny brudu z tego powodu. Stal na zrobienie bufora 2000 litrów już mam, za parę dni biorę się za spawanie. Muszę nabyć jeszcze tylko miedź na wężownicę c.w.u. Ma to być baniak prostopadłościenny, coś jak w poście #17020 wydłubał kolega Ziol3k. Na pewno podzielę się fotkami z budowy. Później będę dopytywał jescze o sposób łączenia miedzi ze stalą przez mosiądz i srebro, bo tego jeszcze nie zrozumiałem do końca, a nie chciałbym strzelić sobie w kolano. Na razie to tyle Pozdrawiam cieplutko P.S. Po takim czasie spędzonym na czytaniu tego tematu, mam wrażenie jakbym niektórych Was znał całe wieki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...