Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowlaniec12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Budowlaniec12

  1. Nie da się tego obliczyć?
  2. Czyli takie oparcie nie ma wytrzymałości ?
  3. Czyli jaki warunek nie jest spełniony?
  4. Zbrojenie na napewno ok,tylko chodzi o to wsparcie na ścianie
  5. Inna sytuacja jak się strop wylewa w czasie budowy,a inna jak się wymienia z drewnianego na zelbet,rozumiecie o co chodzi
  6. Wieniec w płycie stropu
  7. Tak dokoła jest wieniec,oparty na tym zrobionym rancie około 7 cm
  8. Powinno być min 5 średnic pręta
  9. Mimo swej porowatej struktury są bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym. Zakres wytrzymałości na ściskanie bloczków, wynoszący od 1,7 do 4 MPa w zależności od gęstości (gdzie 1 MPa to 100 ton na m2) jest wystarczający, aby budować z nich trwałe ściany konstrukcyjne, również w budynkach wielokondygnacyjnych.
  10. Jak ci pisze mur,to co zaliczamy do muru .
  11. 80 mm -przy oparciu na murze lub ścianie z betonu lekkiego bądz zwykłego klasy B15 i to oparcie moża zmniejszyć do 60 mm stosujac zbrojenie górne
  12. 80 mm -przy oparciu na murze lub ścianie z betonu lekkiego bądz zwykłego klasy B15 60 mm -przy oparciu na scianie z betonu zwykłego klasy wyższej niż B 15 40 mm przy oparciu na belkach stalowych w przypadku płyt ze zbrojeniem górnym na podporze ,przewidzianych do zabetonowania w wieńcu żelbetowym ,głębokość oparcia płyty może być zmniejszona o 20 mm ,lecz nie może wynosić mniej niż 40 mm. Głębokość oparcia płyt o rozpiętości nie większej niż 1.20 m i wykonanych z odchyłką nie większą niż 10 mm możę być zmniejszona do 30 mm,pod warunkiem że wartość obliczeniowa obciążenia płyty ponad ponad cieżar własny nie przekracza 2,0 KN/m2.
  13. Oparcie na murze
  14. Odnosi się do stropów żelbetowych, możecie sprawdzić.
  15. Czytałem normę w której pisze że można zejść do 6 cm przy zastosowaniu zbrojenia górnego,bez górnego to jest 8 cm.
  16. Już jest podparty.
  17. Wygląda na to że tak, zresztą wszystko widać po zbrojeniu leży na nich skręcona belka w którą wchodzi zbrojenie kratownicy , wszystkie ścianki na jednej wysokości więc raczej musi się opierać nie może być inaczej.
  18. Ok, przesłałem.
  19. Na e-maila wyśle,tylko go podaj.
  20. Tak przez poprzek tej ścianki idą belki skręcone w rozstawie co metr że zbrojeniem górnym do wieńca na tej ściance i od niej w drugą stronę, kratownica zbrojona była pomieszczenia nie przez całą długość czy szerokość tylko tak jak pomieszczenia.dodam że jest jedną scianka konstrukcja 24 i jeszcze inne 12.nie mam jak bo dodał bym rzut .
  21. 9x8 zewnątrz ścian,ściany 40 cm. Od środka to jest 7.3m x 8.3. jest jedna scianka nośna ,resztę ścianki działowe wykorzystane jako konstrukcyjne. Ma ona solidne podparcie bo pod spodem jest piwnica i ściana 40 cm a na górze na niej zalany wieniec wraz ze stropem.Na szerokość to jest 3.65 od ściany zewnętrznej do tej ścianki 12 która jest długa na 5 metrów, później dalej od tej ścianki do ściany zewnętrznej dalej 3.65. Obciążenie stropu to będzie wylewka na steropian żeby go docieplic.
  22. Tak 6 cm wcięcia w pustaka 24, a co metr jest tak około 12 cm , zalały się betonem częściowo otwory po legarach szybszego stropu.wieniec w płycie.
  23. Zbrojenie wykonany wieniec dookoła ,oparty na wkuciu, także na każdej ściance,do tego kratownica dołem w dwóch kierunkach,i co metr dana belka skręcona z 4 prętów fi 12 połączona skrzemionami która łączona była z wieńcem.grubosc płyty 14 cm .
  24. Rozumiem dużo w tym racji,ale może się tak to zerwać jak ma od spodu podparcie.
  25. Jak może się oderwać jak jest ten rant oparty na pustaku poniżej, dookoła jest wieniec który zapobiega obrotowi, możecie to wytłumaczyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...