Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bradzik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bradzik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wracam do tematu bo trochę namieszałem. Anemostat w pralni jednak jest tylko był zatynkowany Część anemostatów była pod ułożonym już styropianem i źle przyporządkowałem ilość rur do niektórych. Poprawiam się więc i załączam właściwy rysunek już tak jak jest na pewno. EDIT: widzę że obrazek się zmniejszył tak, że jest nieczytelny. Nawiewy są 2x75 w każdym pokoju, 2x 2x75 w salonie. Wywiewy w kuchni 3x75 + 1x75, wiatrołap 1x75, łazienki 2x75, pralnia 2x75 W międzyczasie powstał jeszcze pomysł dobudowania ścian na poddaszu i zrobienia małej części mieszkalnej. Załączam rysunek z rozmieszczeniem ścian względem parteru. Na górze wykonawca proponuje taki układ wentylacji Zastanawiam się nad klatką schodową, która jest w otwarty sposób połączona z salonem (nie ma drzwi na dole - planowane schody spiralne). Czy wywiew w tym miejscu (co prawda mały) to dobry pomysł? Czy lepszy byłby dodatkowy nawiew, wspomagający dolne nawiewy w salonie? Tylko jeśli dać nawiew to ilość rur nawiewu i wywiewu będzie się różnić (w tej wersji jest obu po 16).
  2. Tak, nad płytą będzie wyciąg z wyrzutem przez dach. Na czas gotowania i tak będzie włączany tryb kominka w AirPack4 więc anemostaty nawiewne w kuchni nie będą wtedy grały roli?
  3. Pralnia niestety tak bo jest to pomieszczenie, że tak powiem brzegowe strefy domu z WM. Pomiędzy nią a garażem z WG będą szczelne drzwi. Dlatego myślę nad tym przełożeniem jednego anemostatu z jedną rura fi 75 z kuchni do pralni. Brak anemostatu w garderobie nie oznacza chyba braku wentylacji bo jest ona przechodnia między pokojem z nawiewem i łazienką z wywiewem, a drzwi będą z podcięciami.
  4. Witam i proszę o poradę w temacie. Do projektu domu miałem dołączony projekt WM. Ekipa która robiła zrobiła jednak po swojemu. Załączam zdjęcie projektu oryginalnego z naniesionymi zmianami i mam pytanie - tak jak jest zrobione jest lepiej, gorzej, a może zupełnie źle? Zastanawia / martwi mnie pozbycie się wywiewu z garderoby oraz pralni. Zmianie uległ także układ kuchni bo nie ma wydzielonej spiżarni (przekreśliłem nie istniejące ściany) i teraz w kuchni są dwa wywiewy dość niedaleko siebie. Myślałem nad zaślepieniem jednego i przełożeniem go do pralni. Co koledzy na to? Dom jest parterowy. Powierzchnia użytkowa 150 m2. Dodam tylko że w skrzynce rozdzielczej nawiewnej mam jeszcze dwa niewykorzystane wyjścia (jest większa od wywiewnej).
  5. Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum. Muszę szybko zdecydować jaki zamówić styropian podłogowy na ocieplenie stropu oddzielającego dom parterowy od poddasza nieocieplonego. Ma to być twardy podłogowy bo będzie na niego jeszcze wylewka, żeby móc poddasze użytkować jako składzik / strych. Zakładam lambdę 036 oraz twardość EPS100, jako że mają być 3 warstwy po 8 cm. Najtańszy jaki znalazłem (pytanie czy wystarczająco dobry) to Megastyro EPS 100 036 DACH/PODŁOGA. Potrzebuje go dość dużo (powierzchnia stropu 200m2, czyli 39 m3 styropianu). Przy tej ilości oszczędność np. w stosunku do analogicznego produktu Styropmin to około 1700 zł. Czy ktoś z was ocieplał styropianem Megastyro i może się na jego temat wypowiedzieć? Czy lepiej dopłacić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...