Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Seboos75

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Seboos75

  1. Witajcie, Co może być przyczyną, że rolety przestawiają ustawienia krańcówki mechanicznej górnej? Efektem tego jest wciąganie rolet do kasety. Serwis wymienił silnik i nadal to się dzieje po czasie. Podejrzewam, że role jakąś odegrał mróz. Bo jak temperatury są powyżej zera to roleta prawidłowo się zatrzymuje.
  2. u mnie modulacja mocy jest możliwa tylko i wyłącznie kiedy skorzystam z połączenia z dedykowanym (dość drogim) regulatorem pokojowym sterowanym przez opentherm. Taniej wychodzi podlaczenie pod listwy modułu do sterowania siłownikami i połączenia z kotłem. Nie wiem co prawda czy wówczas pogodówka będzie działać z on/off na kotle bo nigdzie o tym nie piszą czy np. kocioł przełączy się w stałą temperature - co było by dla mnie dość dziwne.
  3. A jakie macie zdanie, bo tak jak pisałem dzisiaj mam pogodówkę i niezależną instalację z silownikami i regulatorami. Aktualnie prawie wszystkie siłowniki mam otwarte aby kocioł pracował "plynnie" z minimalną mocą i nie taktował (regulatory na wysoką temp). Temperatury jako tako wyregulowalem na kotle i na rotametrach. Istnieje możliwość podłączenia listw z silownikami do on/off kotła po zakupieniu modułu. Czy to jest warte realizacji i czy ktoś ma doswiadczenie jak to z pogodowka wspolgra (Beretta)?
  4. W kotle dwuf. Beretta Quadra nie ma regulacji mocy pompy. A jakie praktyki przy osobnym obiegu dla drabinki? Całość jest podłogowa. Czyli tak, mamy piec z pogodowka, kilka pętli kazda z regulatorem w trybie PWM, plus drabinka. Czy to w ogóle da się pogodzić żeby kocioł pracował optymalnie? Jak się ma rotametr i jego ustawienie przy siłowniku z regulatorem na tej samej pętli.
  5. A biorąc pod uwagę,ze kocioł z pogodowka żyje swoim życiem a regulatory swoim, jaki przepływ na rotametrze powinna mieć drabinka? Ja otworzyłem na maks żeby coś odbierało moc grzewcza…
  6. Witajcie, Instalacja „w pakiecie” to 8 pętli niezależnych od kotła i każda sterowana własnym regulatorem pokojowym z siłownikiem. Do tego jedna drabinka na osobnym rotametrze bez siłownika. Jakiepowinienem mieć przepływy aby to wszystko działało najoptymalniej? Pytanie związane z tym ze gdzieś znalazłem kiedyś opis ze jak są siłowniki to rotametry maksymalnie otwarte. Teraz mam ustawienie w okolicach 2,5. A drabinka maks.
  7. Uzyskać pozwolenie na użytkowanie a następnie przekazać własność. Sprawdziłem w prawie budowlanym i wydaje mi się ze tylko kontrola szczelności instalacji jest wymagana prawem, ale jakoś nie wyobrażam sobie przekazania inwestorowi bez ogrzewania z oczekiwaniem na podłączenie gazu.
  8. Dzień dobry, Mam pytanie, czy deweloper może oddać dom (tzw stan deweloperski) do użytku bez ogrzewania? Chodzi o to ze mój znajomy ma obawy, ze kupi dom na kredyt a pomimo instalacji PGNiG nie podłączy gazu. W umowie ma tylko informacje o wykonaniu instalacji ogrzewania, wody, elektrycznej. Z tego co wie deweloper stara się o przyłącze,no ale co jeśli….czy może być sytuacja ze będzie formalnie dom do użytku ale bez ogrzewania wskutek „opieszalosci” pgnig?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...