Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

otek84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

otek84's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję ma to sens. Jeśli chodzi o ten korekt to pytam dlatego, bo wszędzie gdzie szukam te miedziane mają krótki gwint, a śrubunek przy pompie obiegowej jest jak na zdjęciu poniżej. Latem na identycznym śrubunku zaślepiałem zimną wodę i musiałem użyć ocynku, bo ten miedziany nie dociągał tej nakrętki, która jest ruchoma przez co ciekło od góry tej nakrętki Co do samego rozdzielacza: chce uzyskać taki efekt docelowo, mogę prosić o informacje, czy moje rozumowanie w temacie przepływu wody przez rozdzielacz jest poprawne? Poniżej zestawienie jak jest obecnie i rysunek producenta po lewej a po prawej jaki efekt chce uzyskać:
  2. Cześć, potrzebuję wywalić pompę obiegową z rozdzielacza i ją zaślepić. Obecnie mam coś takiego: Z tą różnicą, że u mnie pompa jest inna i nie ma tych adapterów na których jest śruba po przekręceniu której można zamknąć obieg na pompę. Dodatkowo nie ma zaworów spustowych. Pytanie czy dobrze myślę: czy jak na zasilaniu skręcę zawór na zero, Na powrocie jest też zawór odcinający więc jego też na zero, Zawory na zasilaczu też na zero, Rotametry też skręcę na max to czy wtedy po odkręceniu śrubunków pompy nie zaleje mnie woda z układu? Może głupie pytanie ale jaki korekt tam wkręcić - pompa to gwin 1" - korki miedziane które widziałem mają za krótki gwin, czy mogę wkręcić ocynk czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na instalację?
  3. Witajcie, mam niemały problem, mianowicie muszę obrobić okno dachowe, które mam nad schodami zabiegowymi:mad: W trakcie budowy, przy stanie surowym, ekipa zrobiła sobie podest z kantówek, coś w w stylu jak na zdjęciu: https://ibb.co/TKv93GW Na jednorazową akcje to jest ok, ale jak mam kupować materiał to chce sobie teraz zrobić coś trwalszego, co mogę w każdej chwili rozłożyć, chociażby w przypadku potrzeby umycia tego okna (wiem mop na kiju też da radę) Myślałem zrobić to w następujący sposób: Linki do zdjęć: https://ibb.co/mb8Xn7X https://ibb.co/kDxDZJd - 3x profil zamknięty 40x20x2 długość 2300 mm: - 1x profil zamknięty 40x20x2 długość 2000mm – przykręcony na stałe do ściany (6 x kołek rozporowy 12x120): Będzie pomalowany w kolorze białym (tu o estetykę wykonania zadba żona) - 2x Płyta OSB 18mm 80x90 (ewentualnie 1 i przesuwać ją po połowie) - będzie nawiercona tak aby można było ją przymocować (za pomocą trytytek) do tych zewnętrznych profili, aby zapobiec jej przesunięciu się. Tak jak na zdjęciu, 3 profile będą wypuszczane z piętra i zahaczane o ten profil przytwierdzony do ściany, który od góry będzie miał nawiercone otwory.Ddługie 3 długie profile na końcu będą miały wypustkę (np, śrubę), za pomocą której będą zahaczane, tak aby się z tego profilu nie zsunęły. a drugi koniec będzie opierał się na podłodze piętra (na długości około 30cm) Na taki stelaż położę płytę OSB Całość wyniesie mnie jakieś 150zł (płytę osb mam) Teraz moje pytanie: czy taka konstrukcja na długości 200cm utrzyma ciężar 100kg ? Jeśli nie, to czy macie pomysł czego użyć? Jeśli wytrzyma i jest nad wyrost to czy mogę te 3 profile zamknięte zastąpić czymś lżejszym... ceownik, ceownik perforowany ocynkowany? Też pytanie czy płyta OSB może być cieńsza, bo mam też 12mm i jest prawie idealna pod wymiar. nie wiem dlaczego ale zdjęcia nie chcą się załadować do treści tego wątku - musiałem wklejać linki Z góry dziękuję za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...