Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dyzma111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dyzma111

  1. Czy Gmina wyda Warunki Zabudowy dla działki, jeśli jej niewielka część objęta jest MPZP, a pozostała część nie jest nim objęta? Jeśli nie- co zrobić by uzyskać WZ dla tej działki? Wniosek został złożony dla całej działki ewidencyjnej.
  2. We wniosku o wydanie Warunków Zabudowy dla domu jednorodzinnego, ze względu na brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej, wnioskowano o możliwość korzystania z indywidualnego ujęcia wody. Takiego ujęcia na działce aktualnie nie ma. Do wniosku załączono Prognozę hydrogeologiczną, potwierdzającą występowanie wody na działce, odpowiednią wydajność studni oraz odpowiednią jakość wody w warstwie wodonośnej . Prognoza wykonana została na podstawie dostępnych danych otworowych, danych mapowych oraz publikacji. Urząd żąda dodatkowo przedstawienia badań sanitarnych wody. Czy mogą tego żądać? Czy są jakieś przepisy stwierdzające, że taka prognoza jest wystarczająca dla spełnienia warunku, że projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego?
  3. Dzień dobry, Moja działka ma 3002 m2. Chciałem na niej wybudować dom parterowy o powierzchni ok. 220 m2, jednak w decyzji o warunkach zabudowy ustalono wskaźnik powierzchni zabudowy nie większy niż 4,8%, co uniemożliwia budowę takiego domu. Wskaźnik taki przyjęto na podstawie analizy wskaźników powierzchni zabudowy w wyznaczonym obszarze i zastosowaniu § 5.2 RMI z dnia 26 sierpnia 2003 r. W analizowanym obszarze jest 6 działek o zróżnicowanej powierzchni 3003-38905 m2. Powierzchnia zabudowy 140-345 m2. Średni wskaźnik powierzchni zabudowy to 3,2% (wartości zawierają się w przedziale 0,9-4,8%). Czy wyznaczanie wskaźnika powierzchni zabudowy na podstawie § 5.2 RMI musi opierać się na analizie wskaźników powierzchni zabudowy czy też można to zrobić na podstawie średniej powierzchni zabudowy w obszarze analizowanym? Bardzo proszę o zajęcie stanowiska.
  4. Dzień dobry, Moja działka ma 3002 m2. Chciałem na niej wybudować dom parterowy o powierzchni ok. 220 m2, jednak w decyzji o warunkach zabudowy ustalono wskaźnik powierzchni zabudowy nie większy niż 4,8%, co uniemożliwia budowę takiego domu. Wskaźnik taki przyjęto na podstawie analizy wskaźników powierzchni zabudowy w wyznaczonym obszarze i zastosowaniu § 5.2 RMI z dnia 26 sierpnia 2003 r. W analizowanym obszarze jest 6 działek o zróżnicowanej powierzchni 3003-38905 m2. Powierzchnia zabudowy 140-345 m2. Średni wskaźnik powierzchni zabudowy to 3,2% (wartości zawierają się w przedziale 0,9-4,8%). Czy wyznaczanie wskaźnika powierzchni zabudowy na podstawie § 5.2 RMI musi opierać się na analizie wskaźników powierzchni zabudowy czy też można to zrobić na podstawie średniej powierzchni zabudowy w obszarze analizowanym? Bardzo proszę o zajęcie stanowiska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...