Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HK_717

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

HK_717's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ok, plan jest taki: 5cm EPS100 2cm XPS Na to ogrzewanie, a na to anhydryt A na anhydryt mikrocement.
  2. Prośba o poradę. Z docelowego poddasza nieużytkowego, zrobiliśmy poddasze użytkowe. Jednak powstał mały problem. Mamy 12 cm na docelową posadzkę. Na stropie rozłożona jest rekuperacja z rurami 50, wiec styropianu muszę dać minimum 7cm, aby zakryć rury. Na to rozłożymy ogrzewanie podłogowe. Czy istnieje jakiś system - poza anhydrytem Thermio+ gdzie daje się 2cm na rurkę, która byłaby gotowa podłoga - czyli coś jak np beton zacierany? Czyli będzie 5cm i w tym rurki podłogówki 16mm. Ktoś ma jakiś pomysł?
  3. Witam, Zwracam się z następującym pytaniem i prośbą o sugestie. PC - Mitshubishi Zubadan 12kw (jedn. wew z wbudowanym zbiornikiem) Parter - 245m2 - 2 obwody Poddasze - 230m2 - 2 obwody Dom z pełną automatyką Loxone, która odpowiada m.in. za sterowanie ogrzewaniem itp. Zamysł był taki: PC -> bufor -> 4 grupy pompowe Pytanie - czy wybrać grupy z mieszaczami (znalazłem gdzieś tutaj podobny wątek i na końcu autor został odesłany do podręcznika schematów vaillanta w którym były schematy z 3 obwodami i każdy miał grupę z mieszaczem). Dzięki!
  4. Czytam i czytam forum i zblizam sie z decyzją do Thermia Atlas. Muszę rozeznać temat instalatorów i serwisu, ale wydaje mi się, że w tym kierunku pójdę. PV tak jak zakładałem nie będę rozważał jednak.
  5. Przepraszam, że wykorzystam Twój czas i zanim zacznę zgłębiać temat, to zapytam tutaj. Czy nawet instalując PV teraz czyli na nowych zasadach + zapowiadane ograniczenie 2000kWh - dalej PV to dobre rozwiązanie?
  6. Czyli jednak jest odrobina podstaw do tego, żeby zgłębić temat gruntowej PC. Wśród jakich producentów szukać sprzętu? PV - argumentów, na "nie" jest kilka. Zaczynając od najbardziej trywialnych - brak miejsca na dachu - sporo okien dachowych, przez nie do końca z mojej perspektywy opłacalna inwestycja. Wolę dołożyć np do PC, która będzie zużywała mniej energii. Ale dla jasności - tematu PV nigdy nie analizowałem w sposób bardzo szczegółowy, bo mnie to po prostu nie interesowało
  7. Witam, Buduje parterowy dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem. To poddasze wyszło w trakcie, ponieważ w zamyślę ta część domu miała być nieużytkowa, natomiast ilość miejsca jaka jest na poddaszu skłoniła nas do zmiany planów. Ale nie o tym. Powierzchnia po podłogach razem z ogrzewanym garażem to około 500m2, wg cieplo.app powierzchnia ogrzewana to około 435m2 i ta sama strona pokazuje szacowaną moc grzewczą 12,5kW (20cm styro na podłodze, grafit 20cm na ścianach, PUR na dachu) z rocznym zużyciem prądu na ogrzewanie bez C.W.U - około 25tys kWh. Wiadomo, że to orientacyjne wartości, ale jakiś odnośnik mam - aktualnie wykonuje OZC (w związku ze zmianą koncepcji użytkowania poddasza). Moje pytanie.... Czy wg Was rozsądnym i zasadnym jest rozważyć gruntową pompę ciepła w sytuacji gdy: 1. Nie mam i nie będę miał PV 2. Ceny prądu mają się drastycznie zmienić 3. Na gruntową PC można dostać większą dotację. 4. Dom jest dosyć duży Wiadomo, że na dzień dobry inwestycja większa, ale czy biorąc pod uwagę wspomniane argumenty nie byłoby dobrym pomysłem pójść w gruntówkę? Do tej pory celowałem w pompy P-W klasy premium, miałem nawet zamówionego Daikina, ale z montażem na koniec października, więc decyzję mogę jeszcze zmienić...
  8. Witam, Mam nadzieję, że w tym miejscu ktoś poświęci chwilę swojego czasu i pomoże mi w temacie drzwi zewnętrznych. Łącznie potrzebuje 3 sztuki: 1. Drzwi wejściowe - 1620x2100 2. Drzwi wej. do pom. gospodarczego z otworem nawiewnym zabezpieczonym siatką - 900 x 2000 3. Drzwi wej. do garażu wolnostojącego - nieogrzewanego - 900 x 2000 Celowałem w drzwi aluminiowe, nowoczesny desing, bez żadnych udziwnień typu szybki, okienka, paski, prążki itp. Bramy garażowe zamówiłem z Wiśniowskiego w kolorze Modern Black i tej kolorystyki chciałbym się trzymać przy drzwiach. Avanport, Wiśniowski - te dwie marki brałem pod uwagę, ale może fachowcy tutaj skierują mnie na "lepsze" tory i pomogą dokonać wyboru? Z góry dziękuje!
  9. Witam, Rozglądam się za oknami do nowo budowanego domu. Potrzebuje pełną stolarkę w tym - okno panoramiczne (drzwi balkonowe) 740x235 - drzwi balkonowe HST - 257x235 - drzwi balkonowe - 397x235 w tym 287cm fix i 110cm drzwi I kilka innych sztuk 1. Czy polecacie wykonanie całej stolarki u jednego producenta, takiego który podejmie temat panoramy? 2. Duże okna u innego producenta i całą pozostałą stolarkę u kolejnego? 3. Dostałem wycenę na kompleksową stolarkę tj. Okna + żaluzje + montaż - wyrwało mnie z butów. Wartość mieszaknia Nie małego.. Czy możecie polecić kilka firm, które takich tematów się podejmują?
  10. Witam, chcialbym zasiegnac opinii i poznac zdanie osób, które specjalizują się w dziedzinie oczyszczalni. Sytuacja wyglada tak jak na poniższym rysunku. Studnia wody zaznaczona niebieskim punktem. Znajduje się 5m od granicy z lewej strony i 16m od granicy z tyłu. Zależy mi na oczyszczalni bezobsługowej, cichej i przede wszystkim bezwonnej. Co byście polecili w tej sytuacji. Jaki system rozsączania wybrać. Myślałem o tunelach, ale czytając posty w tym temacie, nabieram wątpliwości. I najważniejsze, gdzie usytuować oczyszczalnie + rozsączenie? Nie mam możliwości wyciągnięcia tego do rowu, rzeki itp. Działka niby duża, ale w związku z przepisami, mam mały dylemat jak to ugryźć. Link do rysunku poniżej - nie mogę wstawić obrazka. https://ibb.co/RyPRv8B
×
×
  • Dodaj nową pozycję...