Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

twardowsky

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

twardowsky's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam serdecznie, w trakcie samodzielnego montażu automatyki BFT stanąłem przed sytuacją gdzie nie jestem wstanie utrzymać wszystkich wytycznych z instrukcji i proszę o poradę. Kilka informacji: Brama dwuskrzydłowa 3metry( 2x 1,5 metra), waga skrzydła poniżej 100kg.(dokładnie nie wiem, dom z rynku wtórnego). Słupek 120mm, skrzydło przytwierdzone centralnie na słupku. Automat BFT Kustos A25. Jako, że sam sobie nie potrafię przyspawać wsporników do słupków to zdecydowałem się na dokupienie uchwytu przykręcanego. Problem pojawił się taki, że przykręcany uchwyt wymusił montaż siłownika 70mm od słupka. Tabela w załączeniu. S= 20mm b = 130mm (60mm słupek + 70mm wspornik) a = tutaj mam możliwość ustawienia 100-120mm, ale nie jest to istotne dla tego problemu. Według istrukcji b >= 130 powinno być tylko dla skrzydła bramy o dużej wadze. Pytanie, czy te 10mm spowodują, że bramą będzie zbyt szarpać? Czy może nie mam się czym przejmować. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno nowych wsporników i zapłacenie komuś za przyspawanie, wtedy mógłbym osiągnąć wartość b=120mm jak zaleca instrukcja. Ale to dodatkowe koszty. Z góry dziękuję.
  2. Dziękuję za poświęcony czas. Otrzymana wycena dotyczyła samego tarasu bez schodów, bez tynków. Zakres obejmował skucie starych warstw do wylewki, wyrównanie jej i zrobienie nowej hydroizolacja, ułożenie płytek, listw okapowych itd. Moją uwagę z wyceny przykuła pozycja za zrobienie listw okapowych. 13 mb wyceniono na 6400 zł. Nawet zakładając koszt wysokiej klasy materiału to byłoby to około 2500pln, 4000 za ułożenie tych listw pod płytkami wydaje mi się grubą przesadą. Będę szukał dalej wykonawcy, i tak nie zbiorę funduszy wcześniej niż na wiosnę. Taras od spodu ma solne zacieki i odchodzący tynk, co widać na zdjęciach w pierwszym poście. Spadek jest od domu do czoła tarasu. Zastanawiam się czy mogę cokolwiek teraz zrobić, bez wydawania tej niebotycznej kwoty aby zabezpieczyć dom przed wilgocią. Jak najbardziej biorę pod uwagę własny wkład jak skucie płytek, ale nie chcę rozgrzebywać gdy nie mam funduszy by dokończyć pracę.
  3. Proszę, oto szczegóły. Taras na filarach o wymiarach 609x340 cm mierzone po płytkach. Płytki wystają poza obrys płyty tarasu 1,5-2cm. To się nie sprawdza, woda cieknie po elewacji. Chciałbym zrobić aluminiowe okapniki. Dwie wnęki okiennej mają wymiary 171x20cm, dodatkowo wokół drzwi jest obramowanie o głębokości 2,5 cm. Spadek jest, woda spływa. Jednakże w części centralnej o szerokości około 2 m najpierw kieruje się na środek tarasu a dalej spływa do krawędzi czołowej(nie wiem czy to problem). Wysokość od płytki do progu to 7cm. Grubość elewacji budynku to 15 cm. Jak jest na tarasie nie wiem(dom kupiony z rynku wtórnego). Jest 11 słupków barierki w obrębie tarasu. https://ibb.co/Bskn6NZ https://ibb.co/n7Sy9qB https://ibb.co/nwwgTcJ https://ibb.co/0KPrY8G https://ibb.co/1nV1M33 https://ibb.co/vx3TYk2 https://ibb.co/Ldn0MTb
  4. Dostałem wycenę za remont tarasu 21 m2 wraz z materiałami na prawie 30k plus płytki po mojej stronie. Wiem, że ceny wszystkiego poszły w górę, ale nie jest to trochę za dużo?
  5. Niestety w tym momencie brakuje mi funduszy na taki remont. Czy położenie na płytki wykładziny PCV tymczasowo rozwiąże problem, czy może nie ma to większego sensu i lepiej zostawić te 2000 na poczet remontu?
  6. Witam serdecznie, Mam problem z tarasem w domu zakupionym z rynku wtórnego. Wygląda na to, że w ogóle brakuje hydroizolacji, bo woda w deszczowe dni po prostu kapie z sufitu pod tarasem, taras nie ma też okapników i woda ścieka po elewacji. Na fugach również pojawiają się wykwity solne. Co najgorsze taras jest chyba tak przesiąknięty, że również w domu pojawiaja się wilgoć na dole ścian sąsiadujących z tarasem. Zrobiłem dwukrotną impregnację preparatem do tarasów firmy Ultrament, ale tylko trochę poprawiło to sytuację. Pewnie przez to, że w 10-cio dyniowym okresie schnięcia pojawiły się nowe wykwity na fugach i uszkodziły ciągłość warstwy impregnatu. Załączam zdjęcia. Co byście radzili w takiej sytuacji? Z góry dziękuję. https://ibb.co/c6Vf116 https://ibb.co/XZTvtYT https://ibb.co/Yhz0HBQ https://ibb.co/LCrpRXy https://ibb.co/8MW3RrL https://ibb.co/bFBtXPW
  7. Dziękuję za odpowiedzi, sprzedaż pod działalność może pomóc sprzedać tą nieruchomość za kwotę adekwatną do poniesionych kosztów. Ale znów mówimy o sprzedaży w stanie surowym. Czyli mamy dwie rady aby sprzedać tak jak jest. Jeśli wykończyłbym ten dom jako jednorodzinny, jaki byłby wpływ lokalizacji na wartość na rynku wtórnym? Powtarzam się, wiem, ale ta informacja pomogła by mi w bardziej przekalkulowanej decyzji.
  8. Dom typowo jednorodzinny - na parterze salon z otwartą kuchnią, łazienka, pralnia, 1 pokój garaż kotłownia. Na powierzchnie biurowe pewnie do zaadoptowania, ale nie idealnie. Działka bardzo duża, daje możliwość rozbudowy. Na plus dla działalności jest świetne skomunikowanie.
  9. Witam serdecznie forumowiczów, Stoję wraz z żoną przed nie lada dylematem. Otrzymaliśmy od teścia dom w stanie surowym zamkniętym położony przy DK. Średnio ruchliwa jak na drogę krajową, ale jednak co chwilę TIR przejeżdża. Oboje cenimy sobie ciszę i spokój, więc z pewnością nie będzie to nasz docelowy dom. Mam pytanie odnośnie wpływu takiej lokalizacji na wartość nieruchomości. Zastanawiam się czy w ogóle warto tam inwestować bo poprzez lokalizację mój wkład straci od razu np. 30%. Jaki ma wpływ taka lokalizacja na wartość całej nieruchomości. Zastanawiam się pomiędzy wykończeniem tylko parteru 90m2 i na spokojnie szukać sobie nowego miejsca lub sprzedażą od razu tak jak stoi. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...