Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Eksvar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Eksvar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Okej. To już się trochę zgubiłem. Czy zakup teraz jest opłacalny, na to nie patrzę czy jest to strata czy też nie. Chodzi o to żeby przez okres tych 2 lat w ogóle wentylację posiadać. Jestem w sumie jeszcze na etapie lania posadzek a w październiku planujemy się wprowadzić. Co do metraży, przepływów itp jestem zielony w temacie. W domu będziemy mieszkać tylko ja z żoną i młody lvl 3. Rozumiem w takim razie że mam szukać słabszej centrali? Bo faktycznie celowałem coś w ok 500m3/h. Siłownia na początku raczej będzie salonem do pingponga czy innego bilarda, siłownią będzie dopiero w przyszłości, nie jest ogrzewana. Drzwi oczywiście będą podcinane w całym domu, albo kupię już podcięte.
  2. Metry są źle zsumowane w tabelce, zauważyłem jak zwróciliście uwagę. Jest 215m2 Widzę że ten Reventon ma wymiennik entalpiczny. I tak jak mówiłem potrzebuję coś na max 2 lata Z tego co widze teraz, Vents to droższy sprzęt Nie znalazłem go wcześniej, mieści się w budżecie ale nie ma odzysku wilgoci w przeciwieństwie do Reventona. Chyba że daruje sobie odzysk na te max 2 lata https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-cwp-360200-jon16-przeciwpradowa-p-113.html
  3. Witam. Poszukuję budżetowej centrali do domu. W bilansie 445/445m3 Projektant próbuje mi wcisnąć taką za 13000. Aktualnie nie mogę sobie pozwolić na coś droższego więc szukam czegoś co pośmiga ze 2 lata do wymiany na coś lepszego. Budżet do ok 4000. Dobrze gdyby była nowa ale używka też wchodzi w grę. Jak na razie zainteresował mnie Reventon Inspiro BASIC 600 - cena ok 3500zł
  4. Wygląda na to że zdecyduję się na Altherme 4kw, chociaż chodzi mi jeszcze po głowie 6kw. Z tego co widzę na wykresach moc minimalna nie różni się wiele. Od 2 stopni moc minimalna obu jest bardzo zbliżona. Co myślisz?
  5. Dziękuję Ci ogromnie za informacje. Wychodzi na to że nie dostałem jeszcze oferty konkretnej firmy która dobiera pompę na miarę. Dziś już dostaje wyceny na 10kw bo "taka mała pompa nie da rady na tyłu metrach, nawet 8 byłaby słaba". Kolejna oferta, tym razem na zubadana 8kw..
  6. Zastanawiałem się czy nie będzie za mocna. Jak na razie z 3 ofert wszyscy chcą mi wcisnąć 80VA, z czego 2 oferty, jednostkę wewnętrzną z grzałką 9kw. Podawałem im moje ozc, zdaje sobie sprawę że nie jest profesjonalne i ma jakiś margines błędu. Jeżeli chodzi o wykresy, porównałem sobie je w aplikacji doborowej mitsubishi i widzę niewielką różnicę pomiędzy 60VA i 80VA. Zdaje się że wbrew nazwie ta pierwsza ma 6.7kw a druga 7.2 więc może dlatego. Wynikało by z tego że i 60VA była by za duża? Nie będę grał akumulacyjnie bo wylewka cieniutka. I tak, zamierzam skorzystać z czystego powietrza nie tylko na pompę. Między innymi kupiłem okna trzyszybowe ze współczynnikiem 0,8. SUZ-SWM40-VA SUZ-SWM60-VA SUZ-SWM80 Ten Daikin wygląda całkiem apetycznie. I split jest cenowo porównywalny z ecodanem. Z tego co słyszałem po ludziach to już jest chyba półka premium. Z kolei w mitsubishi ciekawi mnie ten teryb autoadaptacji. Tu mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem a taki miałem właśnie plan na grzanie awaryjne.
  7. Właśnie może być że nie warto. Jeśli chodzi o kupno to po prostu mam możliwość zamówić pompę z hurtowni która zaopatruje firmę w której pracuję. Niestety tylko Brotje i Panasa. O ile Brotje trochę za drogi i nie wiele mogę znaleźć na jej temat w internecie o tyle Panas jest popularny i fajnie wychodzi cenowo. Z tym że nie wiem jak było by z gwarancją. Podejrzewam że firmy niechętnie podbijają coś czego nie kupiło się u nich. Z drugiej strony tak jak mówisz może gra nie warta świeczki bo dziś dostałem ofertę na Mitsubishi: 1.Mitsubishi Ecodan Eco Inverter Hydrobox 8kW split SUZ-SWM80VA EHSD-YM9D 2. Bufor w układzie c.o. Pojemność 80l 3. Pompa obiegowa Elektroniczna 6m podnoszenia 4. Zawór strefowy Afriso AZV643 5. Pozostałe elementy Rury, kształtki, zawory, montaż i uruchomienie Koszt całkowity w/w urządzeń z podstawowym montażem freonowym i uruchomieniem: 28.200 zł brutto z 8% Vat
  8. A czy posiadając fgazy mogę kupić pompę i powiesić podłączając tylko hydraulikę a do podłączeń gazowych i elektrycznych wziąć autoryzowany serwis i nie stracić gwarancji? Ewentualnie które marki dopuszczają montaż bez autoryzacji z pierwszym uruchomieniem serwisu autoryzowanego?
  9. Słabo trochę wyjaśniłem, ja się tym nie zajmuję. Chłopakom z pracy czasem dają do montażu, rzadko, może raz/dwa na kwartał. Zdążyło mi się parę razy pomagać. Robione jest to na odczepnego, bez żadnych wyliczeń tylko "a dobra, tyle i tyle m2 to damy taką albo siaką". Z tego co wiem tym ludziom żrą później sporo te pompy. Chciałbym tego uniknąć. https://cieplo.app/wynik/rzvh Ktoś mi już wytłumaczył już mój błąd. Pokazuje mi moc pompy przy -18 stopniach. Zainteresowałem się PC od mitsubishi ecodon 6.7kw pokazuje mi temp biwalentną 16.7 stopnia lub 7.1kw. Co myślicie?
  10. Witam szanowne grono forumowiczów, potrzebuję pomocy w doborze pc do starego domu. Trochę się z tym motam, różne źródła mówią innaczej. Kupiłem stary poniemiecki dom przy Bolesławcu - dolnośląskie, w którym robię generalny remont - zostały tylko ściany zewnętrzne i konstrukcja dachu, reszta będzie nowa. Dane domu Dom jednopiętrowy, z poddaszem (nie ogrzewane), w połowie podpiwniczony (nie ogrzewane), 14,2m x 8,8m (przed dociepleniem) Mury 66cm (piaskowiec + cegła pełna) + 14cm grafitu strop 15cm + 10cm styropianu + 6cm wylewki izolacja na poddaszu i piwnicy Dachówka betonowa + 20cm wełny Parter wysokość 2.5m, piętro 2,4m 6 okien 140x100, 6 dachowych 78x140, drzwi tarasowe 200x220, wszystko trzyszybowe ze współczynnikiem 0,8 planowana rekuperacja z odzyskiem cwu 120/140l 100% podłogówka Według "ciepła właściwego", zapotrzebowanie wychodzi 50-55w/m2 i wylicza mi moc pompy tylko 4,9kw a jeśli patrzeć na najprostszą kalkulację 196m2 x 51w/m2 = 9,99kw. Skąd taka różnica i jak na to patrzeć. Za duża - źle, za mała - też źle. Szukam pompy jak najbardziej oszczędnej ponieważ nie mam w planach pv, zresztą do niedawna w planach był gaz ale patrząc co się odpierdziela na naszej wschodniej granicy zwątpiłem i zacząłem się zaprzyjaźniać z tematem pc. Chciałbym jakiś kompromis względem cena - energooszczędność - gwarancja - jakość, wodotryski mam w poważaniu, może być nawet różowa, zależy mi na podwyższonej klasie energetycznej ze względu na dofinansowanie. Budżet dość ograniczony, jednak piec gazowy jest dużo tańszy. W późniejszym etapie "za rok może, dwa", planowany awaryjny kominek z płaszczem wieć dojdzie jakiś buforek. Proszę również o polecenie modeli. Puki co skłaniam się trochę w kierunki Midea - kuzyn chwali, sporo tego montują i sam też taką bierze, podobno dobry serwis w wrocławiu Panasonic - zdarzyło się nam montować w pracy, wydawały się fajne i ludzie sobie chwalili, do tego zdają się być tanie, Nibe i LG - w sumie nie wiem dlaczego. Dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...