Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

isiah

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez isiah

  1. Chciałbym odświeżyć temat, ale z nieco innej strony. Mam ocieplony strop, natomiast samo poddasze jest nieużytkowe, które chciałbym wykorzystać jako magazyn, również sprzętu elektronicznego. Bardziej niż chłodu obawiam się bardzo wysokiej temperatury w lato, sama dachówka ceramiczna jest ciemna, pod nią mamy tylko łaty i kontrałaty, natomiast całe ocieplenie jest w stropie. Czy warto ocieplić dach? Poddasze nie ma żadnej dodatkowej wentylacji, to chyba tylko wełna zapewni właściwą wentylację (sznurki i wełna położna międzykrokwiowo?), prawda? Jak prawidłowo wykonać ocieplenie, czy od razu pod łatami położyć wełnę, później folia paroprzepuszczalna czy paroizolacyjna, czy jeszcze jakoś inaczej? Jaki rodzaj wełny wybrać? Poniżej zdjęcia poglądowe:
  2. Również chciałbym odświeżyć temat, ale z nieco innej strony. Mam ocieplony strop, natomiast samo poddasze jest nieużytkowe, które chciałbym wykorzystać jako magazyn, również sprzętu elektronicznego. Bardziej niż chłodu obawiam się bardzo wysokiej temperatury w lato, sama dachówka ceramiczna jest ciemna, pod nią mamy tylko łaty i kontrałaty, natomiast całe ocieplenie jest w stropie. Czy warto ocieplić dach? Poddasze nie ma żadnej dodatkowej wentylacji, to chyba tylko wełna zapewni właściwą wentylację(sznurki i wełna położna międzykrokwiowo?), prawda? Jak prawidłowo wykonać ocieplenie, czy od razu pod łatami położyć wełnę, później folia paroprzepuszczalna czy paroizolacyjna, czy jeszcze jakoś inaczej? Poniżej zdjęcia poglądowe:
  3. isiah

    Dach pleśn na deskach

    Chciałbym troszkę odświeżyć temat i zapytać czy to co mam na krokwiach, to może być pleśń czy jakiś impregnat, czy coś innego?
  4. Dziękuję za odpowiedź, nie bardzo jeszcze rozumiem działanie tych zaworów na powrocie, bo zrozumiałem, że przepływ mam zdławić rotametrami na zasilaniu, to zawory na powrocie są właściwie nieużywane? Nadal też pozostają aktualne pytanie z pkt 2 i 3.
  5. Cześć, Mam zastaną instalację podłogową. Dwa rozdzielacze - na parterze i na piętrze, niestety żaden nie jest opisany, brakuje też dokumentacji. Cały układ jest sterowany jest za pomocą sterownika salus 091flrf - tylko 1 termostat zamontowany w salonie. Chciałbym osiągnąć taki efekt, że temperatura w łazience będzie o 2 st. wyższa niż w salonie, a w sypialniach o 1 stopień niższa i w związku z tym mam 3 pytania: 1. Jak namierzyć poszczególne pętle? Czy zamknąć wszystkie pętle na zaworach zamontowanych na powrocie i odkręcać każdy po kolei? Poniżej przesyłam zdjęcie rozdzielacza i to raczej nie są zawory mieszające, tylko RTL, czyli jeżeli dobrze myślę, to zamykając je zdławię przepływ i odetnę poszczególne pętle, prawda? 2. Po opisaniu poszczególnych pętli w jaki sposób można osiągnąć różne temperatury w pomieszczeniach? Pewnie poprzez regulację przepływu na rotametrach na zasilaniu, czy jednak termostatami na powrocie? Rozumiem, że i tak to będzie metoda prób i błędów, ale czy macie pomysł na jakieś przybliżone nastawy pozwalające osiągnąć ww. cel? Co ważne w łazienkach znajdują się również kaloryfery, ale układ nie ma rozdziały na wysoki i niski parametr, czyli kaloryfery będą miały taką temperaturę jak podłoga, czy to się mylę? 3. Jeżeli sterownik ma tylko jeden odbiornik podłączony do kotła, to w jaki sposób odbywa się sterowanie temperaturą instalacji? Czy sygnałem sterującym jest przepływ, temperatura zasilania czy jeszcze jakoś inaczej? Kocioł to Euroterm nitromix p24. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...