Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pado

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    994
  • Rejestracja

O pado

  • Urodziny 03.05.1970

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań /Okolice

pado's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Patrzyłem jak była pompa ustawiona względem zaworu
  2. Tak właśnie wynkało ze schematu a w Wilo źle mnie poinformowali . Zresztą nawet po wyjęciu z kartonika pompa była ustawiona strzałką w kierunku zbiornika.
  3. Mam zamiar zamontować pompę cyrkulacyjną do CWU firmy Wilo. Pompa \Wilo ma zamontowany zawór zwrotny. Wersje Star-Z NOVA A i Star-Z NOVA C są po stronie tłocznej wyposażone w zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym (1), a po stronie ssawnej - w zawór odcinający (2) . W domu mam piec gazowy Termet oraz zasobnik o pojemności 100 L. Rozmawiałem z pracownikami działu technicznego Wilo i dowiedziałem się że mam zamontować pompę tak aby woda była tłoczona z zasobnika na piętro czyli strzałka skierowana w górę (w kierunku pietra ), czyli jak mniemałem od początku ,że tak zrobię Dzisiaj oglądam schematy w internecie i wychodzi mi ,że kierunek przepływu powinien być odwrotny czyli strzałka na pompie powinna być skierowana w dół czyli w kierunku zasobnika z wodą znajdującego się pod piecem ? Proszę o pomoc bo jestem całkowicie wygłupiony i sam już nie wiem jak powinno być aby wszystko działało poprawnie . Zresztą tak na marginesie pompa zapakowana w kartoniku miała ustawiony przepływ w dół .( przekręcić kazali mi w firmie WILO na odwrót). Czy oni się nie znają na temacie . Pan z serwisu ustalał jak ma wyglądac ustawienie pompy przez około 5 minut. Zgroza. Proszę o pomoc i może poprawny schemat i jaki macie zastosowany sterownik do pompy cyrkulacyjnej CWU. Załączam zdjęcie jak to teraz wygląda : zawór kulowy na rurze zamyka pętlę cyrkulacji , na zasobniku kruciec jest zakręcony.
  4. pado

    Sterownik do pompy podłogówki

    Czy ktoś używa tego sterownika ?
  5. pado

    JAKI PIEC ( KOCIOŁ ) GAZOWY ?

    Od prawie 3 lat użytkuję Termeta Golda 25 . Wszyscy mówili nie , a jak go kupiłem i jest zupełnie bezproblemowy jak na razie . Znajomy ma taki od prawie 4 lat i też bez kłopotu. Mój kuzyn kupił Wolfa i ma pecha padł 2 razy w zimie i czekał po 3 dni za serwisantem. ale to może być zawsze przypadek bo Wolf to porządne piece.
  6. pado

    Sterownik do pompy podłogówki

    Kupiłem sterownik do podłogówki CO10 i dzisiaj go podłączyłem. Wszystko działa poprawnie - zastanawiam się tylko czy pozostać przy histerezie 2 stopnie Celsiusza czy zmienić na mniejszą ? I jaką nastawić temperaturę włączania pompy do podłogówki ? http://allegro.pl/sterownik-termostat-pompy-c-o-obiegowej-i7029863361.html
  7. Mam w swoim domku zastosowany rozdzielacz podłogówki TECE z 8 obwodami . Mam ogrzewanie : na parterze podłogówka + grzejniki a na pietrze tylko grzejniki. Chcę zrobić sterowanie pompy obiegowej podłogówki aby nie pracowała cały czas czyli przez 24 godziny na dobę (w sezonie grzewczym) i płacić za niepotrzebnie zużyty prąd . Nie bawi mnie zabawa aby gdy włączy się piec gazowy biec do rozdzielni i włączać bezpiecznik aby działała pompa w podłogówce a potem gdy piec się wyłączy wyłączać zasilanie pompy. W dalszym czasie planuję zastosowanie sterowników do sterowania obwodami w poszczególnych pomieszczeniach ale na razie ze względów finansowych nie będę tego robił w tej chwili . Zastanawiam się nad zakupem sterownika do pompy obiegowej podłogówki z czujnikiem temperatury. Jak widzę z oferty sterowników są takie ,które mają histerezę na poziomie 2 stopni i takie ,które maja regulowaną od 1 do 10 stopni Celsiusza. http://allegro.pl/sterownik-do-pompy-obiegowej-podlogowki-cs-07c-i6785801606.html czy http://allegro.pl/promocja-sterownik-mr-9-do-pompy-c-o-i-podlogowka-i6504831933.html Pierwszy ma histerezę stałą 2 stopnie , a ten drugi regulowaną od 1 do 10 stopni. Czy ktoś z Was ma , któryś z nich zastosowany lub inny ? Czy ma sens zastosowanie takiego z bardzo dużą regulacją histerezy czy wystarczy ten ze stałą 2 stopniową choć wydaje mi się praktyczniejszy tez z możliwością zmiany w zależności od warunków od 1- do 10 stopni. Co sądzicie i jak macie to rozwiązane u siebie abym zastosował je w swoim domku
  8. Dach mam wykonany z pełnym deskowaniem i papą . Całe nieużytkowe poddasze mam wentylowane poprzez 2 otwory w ścianach szczytowych Zimą hula wiatr , latem gorące powietrze. Wyłaz zrobiłem z desek uszczelniłem na razie styropianem a krawędzie wełną mineralną . Nie jest to jednak idealne uszczelnienie. klapy . Zamierzam zrobić inne wykorzystując gumowe uszczelki na całości klapy. Rozważam jeszcze opcję przykręcenia na krawędziach desek i zrobić klapę ala wyłaz dachowy . Jak macie u siebie to zrobione ?
  9. Mam dach wykonany w pełnym deskowaniu pokryty papą i dachówką. W obu ścianach szczytowych tuż przy kalenicy są zrobione 15 cm otwory wentylacyjne zakryte oczywiście kratkami z siatkami przeciw owadom. W kalenicy są otwory wentylacyjne . Cała ta część nad poddaszem użytkowym nie jest ocieplona i służy jako magazyn rzeczy niepotrzebnych. Całość drewna na strychu jest sucha i bez jakichkolwiek grzybów . Mam tylko jeden dylemat. Ma górze na deskach nad poddaszem zrobiłem właz z desek pokryty styropianem aby go ocieplić . Jak macie zrobione uszczelnienie aby wiatr ze strychu nie hulał po domu.
  10. Moja też jest od ponad 3 lat na dachu i jest OK. Jak na razie nie żałuję zakupu.
  11. Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy) .
  12. pado

    Wygrzewanie podłogówki

    Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy)
  13. Spójrzcie na dokładność wykonania Tondacha i inne markowe konkurencyjne dachówki. Najważniejsze wg. mnie jest : jakość wykonania dachówki (wypalanie w formach) ,głębokość zamków i ich liniowość ( w niektórych dachówkach innych firm zamki wyglądają tragicznie) i jak wygląda przekrój dachówki po przecięciu. Glinka powinna mieć bardzo równą barwę na całości grubości dachówki. Co do wentylacji - mój dekarz przy montażu powiedział mi ,że warto kupić tyle dachówek wentylacyjnych ile podaje producent w specyfikacji . Zresztą przed zakupem rozmawiałem z przedstawicielem producenta i powiedział mi ,że przy ewentualnej reklamacji na to właśnie patrzą i jest to powód do odrzucenia reklamacji. Mój dach ma prawie 2 lata i wygląda jak po ułożeniu czyli jestem z Tondacha zadowolony. Jak na tazie nie widzę żadnych pajączków co w innych dachówkach nie jest jest niestety problemem - szczególnie w glazurowanych z połyskiem
  14. U mnie dachówki Tondach-u - model Holenderka 11 - Angoba czerwona są juz prawie 2 lata i jak na razie jest OK . Zima była ostra ,a dachówka jest gładka i nie ma żadnych pajączków. Na ziemi leży jeszcze kilka ścinków dachówek - wyglądają jak nowe więc jak myślę był to dobry zakup. .Oby tak dalej. Kogo stać na inną droższą -powinien kupić taka jak jemu się podoba . Jak dla nas Tondach jest właściwym wyborem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...