Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

borkur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana borkur w dniu 12 Grudnia 2022

Użytkownicy przyznają borkur punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-844
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

borkur's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

14

Reputacja

  1. Przymierzam się do zakupu mieszkania od dewelopera. Dysponuję opisem standardu deweloperskiego od dwóch dewów, ale oba wydają mi się jednakowo liche W opisie podłóg jest tylko informacja, że są to podłoża cementowe z zaprawy cementowej, zatarte na ostro, zbrojone siatką systemową lub zbrojeniem rozproszonym lub wylewki anhydrytowe + izolacja podposadzkowa. Z tego co czytam, pod względem komfortu akustycznego najlepiej byłoby, gdyby to była podłoga pływająca z dylatacjami obwodowymi. Czyli spodziewam się, że na żelbetowy strop powinien być położony materiał tłumiący, potem folia jako izolacja przeciwwilgociowa oraz styropian. Tutaj wypadałoby zdefiniować, czym jest ta izolacja podposadzkowa. Czy ktoś się orientuje jak zazwyczaj jest to robione lub może mieszka w nowym mieszkaniu od dewa i wie, co tam ma pod spodem?
  2. Kaizen, ale od 2023 PnB już nie jest wymagane?
  3. U mnie problem polegał na tym, że rozmawiałem z jednym architektem i jak się dowiedział, że budowa w innym miejscu to powiedział, że to nie jego rejon i mam pytać na miejscu. Dlatego trochę się zdziwiłem. Ok, ale koniec końców to dobra informacja. Czyli projekt indywidualny + wizja lokalna i nie trzeba bawić się w adaptację. Dzięki.
  4. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to jest z projektem indywidualnym, kiedy nasz upatrzony architekt funkcjonuje z dala od miejsca budowy? Czy taki projekt indywidualny też musi potem zostać poddany adaptacji przez architekta lokalnego, tj. w miejscu, gdzie budujemy? Innymi słowy, hipotetycznie: mieszkam we Wrocławiu, tu jest dobry architekt, chcę zamówić u niego projekt indywidualny, ale faktycznie chcę budować w Olsztynie. Co w takiej sytuacji?
  5. Od pewnego czasu rozeznaję temat budowy domu. Jestem na etapie przeglądania różnych projektów i rozważania plusów i minusów. Zwróciłem uwagę, że jest od groma projektów domów z poddaszem użytkowym, natomiast mniej domów piętrowych. Wygląda na to, że więcej jest też budów domów z poddaszem. Z mojego (mieszczuchowego, mieszkaniowego) punktu widzenia dom z poddaszem użytkowym ma więcej wad, niż zalet: - skosy powodują, że pomieszczenia są nieustawne - wysoka temperatura w lecie - kosztowne okna dachowe i rolety - generalnie mało naturalnego światła w pomieszczeniach na poddaszu Patrząc z perspektywy kosztowej, nie widzę specjalnych różnic. Skąd więc ta popularność domów z poddaszem użytkowym? Czy to kwestia ograniczeń planu zagospodarowania przestrzennego, czy lobby producentów okien dachowych, czy jedno i drugie? A może jeszcze coś innego?
  6. Szanowni, Wymieniałem niedawno okna. Przy odbiorze zweryfikowałem ogólne osadzenie okien w murze, występowanie ewentualnych szczelin między parapetem, ramą a murem oraz otwieranie i zamykanie okien. Nie stwierdziłem poważniejszych uchybień, więc podpisałem protokół bez zastrzeżeń. Dodam, że okna były zakurzone i brudne w momencie odbioru, a monter poinformował, że gdyby się okazało, że są jakieś rysy, to w ciągu 3 dni można je zgłosić. Następnego dnia, po umyciu okien i dokładniejszych oględzinach okazało się, że: - ramy plastikowe są tu i ówdzie zarysowane - metalowy fragment okucia, który pełni rolę blokady w przypadku uchyłu pionowego nie działa poprawnie - powinien odskakiwać na takiej sprężynce, a nie odskakuje Zamierzam pisać reklamację i zażądać usunięcia usterek z tytułu rękojmi. Czy ktoś przerabiał podobny scenariusz i może powiedzieć, jak do tego podejść w świetle tego nieszczęsnego podpisanego protokołu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...