Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    89
  • Rejestracja

jarko's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Poszukuję szamba betonowego. Znacie jakieś namiary na tanie. Poszukuję 2 o pojemności 10m3 dla mnie i sąsiada. Gdzie kupowaliście lub zamierzacie kupić.
  2. Witam! Poszukuję szamba betonowego. Znacie jakieś namiary na tanie. Poszukuję 2 o pojemności 10m3 dla mnie i sąsiada. Gdzie kupowaliście lub zamierzacie kupić.
  3. Obawiam się że Rezi wypowiadał się o Lafarge a nie o Antoninku. Ja natomiast mam porównanie Garby a Antoninek. Powiem szczerze że na fundamenty brałem z Garb a na strop z Antoninka. Minimalnie drożej o ile dobrze pamiętam to ok 100zł na 10m3 bo w Antoninku musiałem zapłacić za pompe a w Garbach była wliczona w cenę ale dobrze się stało. Obsługa też dużo dużo lepsza (milsza) pewnie rozumieją kto płaci.
  4. jarko

    grupa wielkopolska

    Obawiam się że Rezi wypowiadał się o Lafarge a nie o Antoninku. Ja natomiast mam porównanie Garby a Antoninek. Powiem szczerze że na fundamenty brałem z Garb a na strop z Antoninka. Minimalnie drożej o ile dobrze pamiętam to ok 100zł na 10m3 bo w Antoninku musiałem zapłacić za pompe a w Garbach była wliczona w cenę ale dobrze się stało. Obsługa też dużo dużo lepsza (milsza) pewnie rozumieją kto płaci.
  5. Ja brałem z Antoninka i było wszystko dobrze może poza terminowością, ale to też była moja wina bo zamawiałem dzień wcześniej i mnie uprzedzali że mogą mieć opóźnienie ze względu na pompę bo nie zdąrzy dojechać. Także zaczeliśmy z 2 godz. opóźnieniem ale za to bardzo sprawnie. Gruchy były jedna po drugiej praktycznie bez żadnej przerwy. Co do betonu to też dobry np. w porównaniu z Garbami. Sąsiad lał w ten sam dzień beton z Garb i widać było różnicę jakościową a o kuciu (zrobiliśmy próbki) to nie wspomnę. Tak że jestem zadowolony, że w Garbach nie mieli terminu.
  6. jarko

    grupa wielkopolska

    Ja brałem z Antoninka i było wszystko dobrze może poza terminowością, ale to też była moja wina bo zamawiałem dzień wcześniej i mnie uprzedzali że mogą mieć opóźnienie ze względu na pompę bo nie zdąrzy dojechać. Także zaczeliśmy z 2 godz. opóźnieniem ale za to bardzo sprawnie. Gruchy były jedna po drugiej praktycznie bez żadnej przerwy. Co do betonu to też dobry np. w porównaniu z Garbami. Sąsiad lał w ten sam dzień beton z Garb i widać było różnicę jakościową a o kuciu (zrobiliśmy próbki) to nie wspomnę. Tak że jestem zadowolony, że w Garbach nie mieli terminu.
  7. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    Jeżeli pokój jest niezbyt duży to kiedyś widziałem takie rozwiązanie że kominek był nieco wkuty w komin niby nie dużo kilka cm. jednak optycznie wydawał się dużo dużo mniejszy. Super jeżeli komin jest z cegły pełnej to można lekko się schować. Chociaż w tamtym przypadku wkucie miało ok 12 cm szerokość cegły natomiast wyczystka była od drugiej strony (kuchnia) może niezbyt szczęśliwe ale coś kosztem czegoś. To jest tylko propozycja rozwiązania. Szkoda że nie jesteś z okolic Poznania może mógłbym pomóc z instalatorem ewentualnie bardziej szczegółowymi poradami. Cieszę się że pomogłem a nie zaciemniłem sytuacji ponieważ pisząc często można się nie zrozumieć i wtedy powstaje część konfliktów na forum.
  8. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    Mając na myśli np. Castorame w której można zobaczyć podłączenie kominka z płaszczem wodnym gdzie wymiennik ciepła wpina się do "głównej" instalacji ogrzewania. Czyli powstają dwa osobne źródła grzania. Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie odnośnie pompy ale spróbuję wyjaśnić. Pompa cyrkulacyjna służy jak sama nazwa świadczy do cyrkulacji wody ale głównie użytkowej chociaż spotkałem się również z opisami klientów że do cyrkulacji wody grzewczej. Może powiem tak że do instalacji grzewczej stosuje się ciepłownicze pompy obiegowe a do wody użytkowej pompy do ciepłej wody użytkowej. Co do umieszczenia tych elementów np. w kotłowni wszystko zależy od układu domu z tym że wydaje mi się że nie powinno być problemu ale to trudno powiedzieć na jakiego instalatora trafisz (różne szkoły i przyzwyczajenia). Natomiast pompa moim zdaniem jest niezbędna chociażby na odległość kominka od instalacji, średnica rur itp. Mam nadzieję że chociaż w kilku procentach rozwiałem wątpliwości a nie zamieszałem.
  9. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    Valker ja napisałem że bezproblemowo połączysz kominek z płaszczem razem z piecem na paliwo stałe. Niestety z piecem gazowym jest to dużo trudniej(czyt.drożej) ponieważ ogrzewanie gazowe wykonasz na układzie zamkniętym natomiast kominek powinnien być na ukł. otwartym. Widziałem już instalatorów którzy wykonywali na mieszaczu i to działało z tym że nie wiem jak długo i jak dobrze. O takim rozwiązaniu bym nawet nie pomyślał a co dopiero doradzać. Powinno się zrobić dodatkowy wymiennik np. wymiennik płytowy coś podobnego http://kratki.pl/sklep/index.php?id=pokaz_produkt&id_produkt=405&t=2&id_kategoria=36 zastosować otwarte naczynie wzbiorcze najlepiej z pływakowym zaworem dopuszczającym wodę oraz pompę obiegową. Osobiście doradzałbym żeby tą instalacje podobnie jak każdą na paliwo stałe wykonać np. w rurach miedzianych ponieważ wytrzymają wyższą temp. niż plastik (bez odkształcenia). Oczywiście mówię tylko o odcinku piec(kominek)-pompa-naczynie pozostałą część można z innych np. pex-al-pex lub innych przeznaczonych do ogrzewania. Co do szczegółowego wyglądu proponuję podjechać do marketu budowlanego np. Castoramy tam na wystawce mają napewno wystawiony taki zestaw
  10. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    wirmii99 tak jak napisałem kominek z płaszczem wodnym bezproblemowo podłączysz z piecem na paliwo stałe. Natomiast zgadzam się w 100% że nasze prawo zabrania podłączania pieców na paliwo stałe w zamkniętym układzie.
  11. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    W 100% nie mogę się zgodzić że nie ma kotłów na paliwo stałe które mogą pracować w układzie zamkniętym i przypuszczam że podobnie jest z kominkami chociaż jak dotąd takiego nie trafiłem. Podłącza się je poprzez grupę bezpieczeństwa kotła która za zadanie ma "dolać" zimną wodę do układu a wypuścić gorącą. Wiem że tak prostacko to opisałem ale jakoś tak wyszło. Spotkałem się że wielu instalatorów takie coś stosuje czy dobrze ja bym nie chciał mieć takiego czegoś u siebie w domu. Wówczas stosują układ zamknięty. Przy kotle z elektroniką i np. dmuchawą jescze mógłbym to zrozumieć bo wrazie czego można "zadusić " ogień poprzez np. poprzez odcięcie powietrza natomiast co zrobić z prostym kominkiem? Szypa i z zawartością na zewnątrz przez cały dom.
  12. Na początku powiem że trudno na odległość radzić ale po to jest to forum. Zakładam że wszystkie elementy są sprawne zawór. przepustowoś rur(brak zagięć). Proponuję przykręcić na min. zawór w tym drugim grzejniku o którym piszesz i zaopserwować czy ten zimny grzejnik się rozgrzewa. Wówczas to może świadczyć o słabej wydajności pompy lub małym przekroju rury doprowadzającej wodę do tych dwuch grzejników (brak stopniowania)
  13. jarko

    Kominek z płaszczem wodnym

    Nakładka na kominek tak to nazwę pozwalająca przerobić zwykły kominek na kominek z "płaszczem wodnym" nie jest żadną nowością większość instalatorów zna ten temat z tym że niezbyt chętnie to oferują za dużo pracy za mało zysku oczywiście dla nich. Sytuacja wygląda następująco wystarczy udać się do najbliższego kotlarza (w zależności od miejsca zamieszkania) który uspawa takie coś. Dla przykładu podam że w Poznaniu koszt spawania takiego wymiennika z blach kotłowych ok 300zł natomiast z blach żaroodpornych ok 700-800 zł żadko stosowane. Jednak istnieje problem że takie coś bez względu na to co mówią instatorzy powinno pracować w układzie otwartym. Czyli nie ma problemu jeżeli mamy ogrzewanie oparte na piecu na paliwo stałe wówczas jedynie dokładamy pompę obiegową i małe drobiazgi i cieszymy się np. ciepłymi grzejnikami. Problem zaczyna się jeśli mamy ogrzewanie w układzie zamkniętym. Teoretycznie powinniśmy zbudować wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze czyli całą kotłownie po to by od czasu do czasu paląc w kominku cieszyć się ciepłymi grzejnikami. Podsumowując napewno takie coś wykonałbym mając główną kotłownie na paliwa stałe bo koszt jest niższy niż rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu.
  14. Witam ! Właśnie parę dni temu robiłem małe rozeznanie może się przydać a przynajmniej kontakty Firma 1 tel.8179105 - brak danych Firma 2 tel.4297000 - 680zł + impregnacja 80 zanurzeniowa 150 ciśnieniowa - Kiszkowo 8 Firma 3 tel. 605314235 - 650 z impregnacją - Mosina Firma 4 tel. 095 7624553 lub 508180474 lub 663371514 -630zł - Drezdenko Firma 5 tel.507219422 730zł nawet nie pytałem gdzie Firma 6 tel. 505070895 cena 530m3 odbiór Kalisz więc daleki transport ale do dogadania się Firma 7 tel. 8489657 lub 604405831 - brak danych Firma 8 tel. 2830947 lub 602769502 - brak danych Firma 9 tel. 605 594 978 - 600m3 oraz deski 400zł i są to ceny wyjściowe do lekkiej negocjacji. Mój wybór padł na tą firmę z wiadomych względów. Gowarzewo - Transport 150zł Wszystkie ceny netto z tym że wiadomo jak jest zwłaszcza w tej branży.
  15. Gerion wiadomość na priva w sprawie instalatora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...